Pilsvar Porter Galicyjski (dawniej Pilsweizer)
Pilsvar Porter Galicyjski (dawniej Pilsweizer)
Pilsvar Porter Galicyjski (dawniej Pilsweizer)
% alk. 9.5
Blg 22.0
5902516000435addbarcode
ulubione: 1

Piwo uwarzone przez Browar Pilsweizer z Grybowa (powiat nowosądecki, województwo małopolskie). Zostało wprowadzone do sprzedaży w 2016 roku.

To ciemne złoto jest arcydziełem polskiego browarnictwa. Warząc go nawiązaliśmy do prastarych receptur z XIX wieku autora założyciela browaru Franciszka Paschka.
Porter dojrzewał co najmniej 4 miesiące.
Oddajemy nasz skarb w Wasze ręce, aby delektować sie jego bogatym bukietem.

Piwo ciemne, pasteryzowane, niefiltrowane
Składniki: woda z własnych studni głębinowych, słody (monachijski, pilzneński, karmelowy i palony), chmiele (Marynka, Lubelski)
Barwa EBC: 70
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 500 ml.
Dodał: piwosz92 - 2016-12-15 08:29:42

oceny Oceny

Użytkownicy 7,26 / ilość: 19
Goście 8,27 / ilość: 15
średnia 7,71/10 / ilość: 34

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2018-03-19 21:57:47
Wygląd: Kolor ciemno brunatny, ale jest nieklarowne, ładna drobna piana, ciemno beżowa, ładny lacing
Aromat: Bardzo czekoladowy, mlecznie, jakiś pumpernikiel i dużo kawy naturalnej ze śmietanką, ogólnie deserowy i bardzo intensywny, jest jakaś nuta alkoholowa, ale kojarzy się z jakimś sherry lub porto
Smak: W smaku podobnie, spodziewałem się wodniaka (parametry 9,5% z 22 Plato raczej nie kopią tyłka), a otrzymałem piwo dosyć wyklejające i słodkie, przy czym nie jest to pusta karmelowa słodycz jak w Corneliusie, dużo mlecznej czekolady, cappuccino, espresso ze śmietanką, jest palone, choć nie agresywnie, ale to porter, deser czekoladowy, dużo tu tej mleczności, może diacetyl, ale fajnie zaokrągla to piwo. Jest miesiąc po terminie i czuć alko, ale idzie w kierunku porto, aromatycznie, może i nawet jakiegoś miodu półtoraka. Bardzo piernikowe, chlebowe, pumperniklowe, czego się tutaj nie spodziewałem, jakaś rodzynka, śliwka, jest trochę karmelu, choć raczej toffi, wyraźna orzechowość/migdałowość, goryczka ok (alkoholowa, odrobinę zalegająca) choć nie równoważy słodyczy tego piwa, z dużym potencjałem na leżakowanie, ale miałem tylko jedną butelkę :( Piwo kosztowało jakieś 6-7 zł, ale kupowałem po najhajpowaniu go przez pewnego znanego blogera piwnego, w sklepie były 2 butelki i podzieliłem się ze znajomym, a wypił bym je za rok z miłą chęcią.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
prisoner
starstarstarstarstar

2018-02-08 16:24:06
Solidny porter od Pilswaizera. Alkohol wyczuwalny w aromacie taki likierowy, do tego palone słody, chlebek. W smaku może ciut za słodkie ale goryczka okej i finisz wytrawny.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Bob
starstarstarstarstar

2017-02-15 15:12:06
Zaskakujący porter, browar mimo słabego poziomu potrafi raz na jakiś czas uwarzyć coś naprawdę dobrego. Jak na porter bałtycki jest bardzo słodki, szukałem parę razy na etykiecie, czy nie ma przypadkiem w składzie cukru, bo aż mi się nie chciało w to wierzyć.
Wysycenie średnie, nie przeszkadzające. Zapach mocno alkoholowy, słodki, lekka kawa i słody palone. W smaku słodycz i alkohol przykrywają wszystko, daje to efekt mlecznych cukierków czekoladowych z jakimś mocnym alkoholem. Mimo wszystko dobry porter, wydaje mi się, że po paru latach w piwniczce może nie mało zaskoczyć :)
Polecam 8/10
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
TeddDeireadh
starstarstarstar
2017-02-17 22:43:08
Osobiście nie zgadzam się z oceną zapachu, wydaję się mocno niewyraźny. Na pewno nie jest to zapach na 8.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2016-12-15 15:09:56
O, fajnie, nowy porter bałtycki, lubię, większośc spróbowałem. Na razie najbardziej przypasował mi Komes, ale trzeba w najbliższym czasie dać szansę i Pilsweizerowi :-)
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010