Pilsvar Mnich 6,8% (dawniej Pilsweizer)
Pilsvar Mnich 6,8% (dawniej Pilsweizer)
Pilsvar Mnich 6,8% (dawniej Pilsweizer)
% alk. 6.8
Blg 14.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Piwo jasne pełne, pasteryzowane, warzone na zlecenie firmy Produkty Klasztorne SA przez Browar Pilsweizer w Grybowie. Piwo Mnich nawiązuje do tradycyjnych piw klasztornych. Warzone jest bez chemicznych dodatków, wyłącznie z naturalnych składników. Piwo o tej nazwie występuje w dwóch wersjach różniących się zawartością alkoholu i ekstraktem.
Dodał: Borsuk77 - 2013-08-06 08:59:00

oceny Oceny

Użytkownicy 5,25 / ilość: 20
Goście 6,59 / ilość: 32
średnia6,08 / ilość: 52

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Moje_Zdrówko
starstarstarstarstar

2016-09-11 16:21:54
Nie ma składu, tylko \"zawiera słód jęczmienny\", więc coś poszło nie tak.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
Borsuk77
starstarstarstarstar

2016-02-14 23:46:14
Po niemal 30 miesiącach dodania tego piwa do katalogu czas na napisanie opinii czy też krótkiej recenzji. Dodam, że to bodaj moje trzecie podejście do tego piwa i... najbardziej udane.

Wygląd - kolor słabej herbaty lub ciemnego złota, klarowne, duże wysycenie; piana - obfita o raczej drobnych pęcherzykach, długo się utrzymuje, zostawiając ładne kręgi.

Zapach - o ile tuż po otwarciu dominowały nuty alkoholowe (wąchałem z butelki), to już przelaniu do kufla działo się więcej; nieco alkoholu, wyczuwalne nuty smakowe, trochę słodu, trochę goryczki i ciut (czyli mniej niż trochę) nut maślanych.

Smak - przyjemnie rozgrzewające - wyczuwalny w akceptowanej dawce alkohol, trochę goryczki (ale chyba bardziej alkoholowej niż chmielowej) oraz trochę słodu; nuty maślane uwidaczniają się pod koniec degustacji.

Reasumując - choć nie jestem fanem strong lagerów, to jednak piwo to mogę uznać za dość smaczne; największymi zaletami są wygląd i cena (ja kupowałem ostatnio po 2,50 zł, czyli prawie złotówkę taniej niż kiedy dodawałem je do katalogu). Dam szóstkę, może na wyrost, bo pod koniec degustacji (może to słowo jest przesadą) w piwie zbyt wyczuwalne były nuty maślane.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 5, wygląd: 8 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2014-12-12 22:04:55
wyraźnie słodowe, lekkie nuty karmelowe, bardzo dobra piana, doskonałe krążkowanie aż mnie zaskoczyło. i żadnych nut alkoholowych, jak u przemowców, może dlatego, że nie piłem mojego piwa na świeżo, ale w połowie daty przydatności.
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2014-11-22 20:46:54
Piana bielutka, drobno pęcherzykowa, dosyć gęsta, wysoka na około 1 centymetr, stosunkowo wolno opadająca, barwa trochę ciemniejsza słomkowa, klarowna, zapach... no i tu zaczyna się dziać nieciekawie bo czuć tylko i wyłącznie słód, no i może delikatnie alkohol. Natomiast w smaku alkohol dominuje już zdecydowanie, przyćmiewając wszystko inne, jestem w szoku żeby za około 4 złote kupować jasne piwo ze średnim woltażem i czuć w jego smaku tylko alkohol ?! Coś tu chyba poszło nie tak... wysycenie średnie, goryczka też średnia, ale oczywiście alkoholowa. Jakbym w dwóch słowach miał ocenić to piwo brzmiałby one następująco : \"szkoda pieniędzy\".
oceny Oceny użytkownika:
2 ( smak: 2, zapach: 2, wygląd: 2 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.