Pilsvar Góralskie Krzepkie (dawniej Pilsweizer)
Pilsvar Góralskie Krzepkie (dawniej Pilsweizer)
Pilsvar Góralskie Krzepkie (dawniej Pilsweizer)
% alk. 7.6
Blg 15.1
5902516000237addbarcode
ulubione: 4

Mocne piwo z Browaru Grybów. Posiada ciemno-złocisty kolor oraz intensywny alkoholowo-słodowy zapach. Duża zawartość ekstraktu oraz wysoka zawartość alkoholu sprawiają, że pełnia bukietu smakowo-zapachowego odczuwalna jest bardzo głęboko. Połyskująca złocista piana, jest efektem naturalnego nasycenia dwutlenkiem węgla. Chociaż wysoka, jest bardzo nietrwała, osadza się na szkle. Wysycenie wysokie przez co bardziej można poczuć dużą zawartość alkoholu.
Dodał: tox88 - 2013-02-18 14:28:00

oceny Oceny

Użytkownicy 5,96 / ilość: 26
Goście 7,38 / ilość: 13
średnia6,44 / ilość: 39

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2021-10-12 20:12:59
Kupując nawet nie wiedziałem, że to browar Grybów, który jeszcze pamiętam z czasów sprzed transformacji piwnej. Wtedy niczym się nie wyróżniał, można powiedzieć, że był bardzo ,,ubogim krewnym,, takich gigantów, jak Okocim, Żywiec, Lech, Leżajsk czy nawet Warka ( Tyskie wtedy było piwem regionalnym ! ). A dzisiaj ? To ciągle pijalne piwo, gdy wymienione wyżej stanowią jedynie własną atrapę, bo jak inaczej nazwać serwowane prze nie wyroby piwopodobne. Pilsvar Góralskie, jak na swoja moc ( 7,0 ! ) smakuje jak mocny ,,czech,, , i pomimo tych parametrów, wyraźnie wyczuwalna jest goryczka. Nie mogę zgodzić się, że smakuje jak dawna ,,Warka Strong,, bo to był kiedyś słodowy mocarz, a teraz to jest cukierkowy karzełek. Jeśli miałbym już z jakimś piwem je porównywać, to będzie to ,,Kormoran Krzepkie,, , ale takie ,,Krzepkie,, z dużo dużo wyraźniejszą goryczką. W kategorii tak mocnych piw polskich, chyba najlepsze, jakie piłem.
awatar
Gość
awatar
Gość

2021-09-19 19:44:22
w takiej cenie można wziąć 1.5l PET Brewer w Dino..
Góralskie smakuje dla mnie trochę podobno do niego.. tylko bez takich typowo żulowskich nutek
na dzień dzisiejszy butelka powinna kosztować dwa razy tanie i wtedy to piwo będzie miało sens
awatar
Gość
awatar
Gość

2021-08-30 21:54:12
Nie dopiłem tego piwa. Raz - że za słodkie. Dwa - że alkoholowe. Kiedyś tak smakowała Warka Strong, teraz nie ma porównania między tymi piwami (na korzyść Pilsvara), ale jednak Grybów też nie jest aż tak udanym piwem, jakim mógłby być. Szkoda że idzie to w jednowymiarowość, nic nas tutaj nie zaskoczy. Biją tym piwem w bęben chłopaków spod sklepu, a nazywają się wielkimi rzemieślnikami, kurna jego mać. Na plus to, że TU JEST goryczka, śladowa ale jest.
awatar
Chrisrks
starstarstarstarstar

2021-08-08 18:15:29
Piwo klasycznie w klimacie naszych strong lagerów.Lekko rozgrzewające bo alko wyczuwalne tak w aromacie jak w smaku. Wysycenie średnie do dużego. Na plus,brak większych wad. Ot poprawna,bez fajerwerków propozycja tego stylu piwa.
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.