Pilsvar Andy’s ESB (dawniej Pilsweizer)
Pilsvar Andy’s ESB (dawniej Pilsweizer)
Pilsvar Andy’s ESB (dawniej Pilsweizer)
% alk. 6.5
Blg 14.0
IBU 45
brak koduaddbarcode
ulubione: 2

Angielskie Pale Ale górnej fermentacji. Z trzech chmieli angielskich Admiral, East Kent Goldings, Fuggles. Z trzech słodów Pale Ale, Karmelowego i Melanoidynowego. Drożdże Safale S-04. To wyjątkowe piwo jest wyrazem hołdu starym mistrzom piwowarstwa i wierne oryginalnym angielskim recepturom. Fermentuje w otwartych kadziach, leżakuje i dojrzewa jak tradycja nakazuje oraz jest chmielone na zimno. Posiada umiarkowanie intensywny aromat z chmieli z umiarkowanie intensywną nutą karmelową, estry owocowe średnio intensywne. Kolor piwa jest bursztynowy – głęboko miedziany doskonałej klarowności z piana białoszara.

Średnio mocna goryczka z ewidentnymi smakami słodowymi, umiarkowanie lekka karmelowo – słodowa słodkość, występują intensywne chmielowe smaki owocowo kwiatowe. Zrównoważona goryczka i smak chmielowy do smaków słodowych. Średnio lekka treściwość z średnim nagazowaniem i alkoholowo rozgrzewającym charakterem. Umiarkowanie mocne alkoholowo piwo. To piwo jest tak idealnie zbalansowane i kompleksowe ze jest do co dziennego picia i chcę się pić kolejne.
Dodał: SaintBase - 2016-04-05 00:19:05

oceny Oceny

Użytkownicy 6,36 / ilość: 14
Goście 8,6 / ilość: 5
średnia6,95 / ilość: 19

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Bob
starstarstarstarstar

2017-09-09 15:59:15
Jeden z lepszych wyrobów browaru, piwo słabe choć nie tragiczne (jak na styl). Goryczka sroga, średnio przyjemna. Zapach: Na początku odrzucający (mokra szmata?), potem ten zapach przygasł i pozostał karmel i słodowość. W smaku czuć głównie karmel, chleb i ciasteczkowść... Aromaty mogłyby być bardziej intensywne, no ale to pilsweizer w końcu ;) Warto spróbować, niestety odrzuca cena tego piwa.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 3 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2017-03-15 22:27:07
Piana nie do końca biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, dość szybko opadająca, efektem czego lacing jest mizerny. Barwa ciemniejsza bursztynowa, nie do końca klarowne i przejrzyste, nieznacznie zmętnione. W zapachu nuty karmelowe, alkoholowe akcenty ujawniają się po ociepleniu, słodowe klimaty, subtelne przyprawy. W smaku słodkie, trochę maślane, słaba goryczka i kontra kwaskowa, drożdże, chlebowe posmaki, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Pilsweizer, etykieta ładnie wykonana graficznie, w miarę dobrze opisana, zapowiada coś angielskiego. Warka 07.05.2017. W porównaniu z ESB od Twigga czy choćby Brodacza ten wypada zdecydowanie najgorzej, lekkie, karmelowe piwo, bez większego efektu orzeźwienia. Przeszkadzają maślane nuty, mało tutaj Anglii, nie czuć posmaków charakterystycznych dla chmieli z tego rejonu. Nie jestem fanem browaru Pilsweizer i tym piwem tylko potwierdziło się moje zdanie. Średniej jakości ESB, 6 z minusem i nic więcej, to moja ocena.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 6 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2016-10-12 10:25:06
W ogóle lubię piwka od Pilsweizera, ale Andy's ESB lubię chyba najbardziej, no w każdym razie ma mocną pozycję ex equo razem z Femme Fatale , chociaż to piwka zupełnie różne, bo Femme fatale jest ciemne. W każdym razie Andy'S ESB - super!
awatar
Browarnik2014
star

2016-04-07 10:43:25
Pszeniczniaki piłem pasjami przez kilka lat (zaczęło się od Czernihiwskiego Biłego na Ukrainie, ech dawne czasy :-), ale trochę mi się już znudziły. Z tymi butelkami to chyba raczej \"miejska legenda\", rozmawiałęm kiedyś z jednym specem, twierdził, że to by mogło mieć znaczenie, gdyby piwa stały w tych butelkach wiele miesięcy, no i gdyby były wystawione na jakieś mocne światło przez cały czas, a tymczasem \"rotacja\" w dystrybucji i sklepach jest bardzo szybka, więc nie ma to tak naprawdę znaczenia.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
MinionFile
star
2016-04-07 13:41:41
Ale że co, w ogóle jaka jest teza? że "białe" butelki powodują. że piwo się psuje? Czyli że Miller, Corona, Desperados (że wymienię tylko kilka, które mi od razu do głowy przychodzi) zupełnie nie wiedzą co robią? :-)
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.