Pietra Colomba Blanche
Pietra Colomba Blanche
Pietra Colomba Blanche
% alk. 5.0
Blg 13.0
3498640300005addbarcode
cena: 6-10 zł

Biere de Blanche rodem z Korsyki (Francja). Całkowicie mętne, nie przepuszczające światła, białe piwo. Piana po nalaniu dosyć spora, kremowo-biała i długo utrzymująca się. Wysycenie dosyć wysokie. W aromacie główną rolę odgrywają przyprawy (kolendra) i różne zioła, cytrusy a także mocna słodowość. W smaku mocno zbożowe, nieco drożdżowe, z mocnym akcentem kolendry, przypraw i różnych ziół (makia kasztanowa), jałowiec, lekko cytrusowe. Lekko kwaskowate, szczypiące w język. Dobre piwo na nadchodzące, gorące dni.

Składniki: woda, słód jęczmienny, pszenica, chmiel, drożdże, mix ziół.
Butelka o pojemności 330 ml.
Dodał: doktor_piwo - 2014-04-07 08:59:00

oceny Oceny

Użytkownicy 6,33 / ilość: 9
Goście 8,75 / ilość: 4
średnia7,08 / ilość: 13

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2015-08-17 13:15:14
Piana drobnoziarnista, bielutka z jako takim lacingiem, wysoka na około centymetr, utrzymująca się na tym poziomie praktycznie do końca degustacji. Barwa bardzo jasna grapefruitowa, wręcz podchodzi pod biały, ładnie zmętnione, zupełnie nie klarowne. W zapachu czuć akcenty cytrusowe, bardzo słabo kolendrę,oraz mocno słód. W smaku. W smaku zdecydowanie słodowe, co dziwne jak na ten typ piwa da się wyczuć delikatnie alkohol na podniebieniu, kolendra slabiutko zaznaczona, goryczka znikoma, piwo jest mocno wodniste, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel świetny unikalny, etykieta również przyciągająca oko. Jednak sam wit cieniutki, praktycznie w ogóle nie orzeźwiający, czuć sam słód i nic więcej, bardzo przeciętne Bierre de Blanche, a w zapasie dwa kolejne piwa z tego browaru, mam nadzieję, że będzie już tylko lepiej.Colomba na 5 z plusem.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 5 )
awatar
Bartekn
starstarstarstarstar

2015-01-11 20:38:34
Całkowicie mętne z obfitą, gęstą, pozostającą do samego końca pianą. Aromaty słabo wyczuwalne, jedynie przebija się delikatnie słód. Piwo bardzo pijalne, ale bez jakiegoś wyraźnego smaku, kolendrę czuć słabo, przebija się jedynie lekka kwaskowość i delikatny posmak kojarzący mi się z wysuszoną trawą(?), co jest pewnie efektem dodania któregoś z nierozpoznanych przeze mnie ziół. Cena dość sowita - 8 zł za 0,33 w Almie.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 5, wygląd: 8 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-12-07 18:52:52
Zakupiłem je w Almie, wraz z jakimś Lagerem Wiedeńskim chyba z tego samego browaru.Liczyłem, że będzie to ciekawe, solidne piwo, które zapamiętam na dłużej.Barwa jasno-żółta, potężnie zmętniona.Piana śnieżnobiała, drobnopęcherzykowa i gęsta.Po nalaniu wysoka na ponad centymetr.Na górze nieliczne grube bąble.Szybko redukuje się do nieprzerwanej, cienkiej warstwy.Oblepia szkło równo, jednak ślady nie są trwałe ani równe.Aromat bardzo delikatny.Wyczuwalny jedynie subtelny słód pszeniczny i odrobina kolendry.W smaku również bardzo lekkie, do wyłapania słód jęczmienny, następnie posmak drożdżowy i lekki pszeniczno-zbożowy z nutą ziołową.Na końcu ujawnia się nieco specyficzna słodycz.Brakuje kwaskowości i zdecydowanego smaku.Nasycenie na poziomie średnim.Hmm, ciężko mi sklasyfikować to piwo.Liczyłem na dobrego Wita, a tu taka ciekawostka.Dałbym wyższą ocenę, gdyby było bardziej intensywne w smaku i aromacie.Zdziwiło mnie też to, że w smaku bardziej czułem słód jęczmienny niż pszeniczny.Zioła były w tle, jednak nie dodały temu piwu zbyt wiele smaku.Na wyraźna, można powiedzieć, że błotnista struktura piwa.Coś na kształt wyrobów z browaru EDI.Ogólnie mieszane uczucia co do Colomba Biere de Blanche.Ciekawe, ale bez polotu i mało wyraziste w smaku i aromacie.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 8 )
awatar
doktor_piwo
starstarstarstarstar

2014-04-07 16:39:19
Ciekawe piwo, warte spróbowania, zupełnie niepodobne do klasycznych witbierów, do jakich się przyzwyczaiłem. Chyba najmocniej wypełnione ziołami i przyprawami pszeniczne piwo jakie do tej pory próbowałem. Już w zapachu wyczuwa się \"coś innego\" niż w dotychczasowych witbierach. Bardzo mocno pachnie kolendrą i mieszaniną różnych ziół. W smaku jest podobnie, piwo sprawia wrażenie niezwykle mocno zagęszczonego drożdżami. Interesujące piwo ogólnie mówiąc.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.