Piekarnia Piwa Zwędzone
Piekarnia Piwa Zwędzone
Piekarnia Piwa Zwędzone
% alk. 5.0
Blg 12.5
IBU 30
5906660322023addbarcode

Uwarzone przez Piekarnia Piwa.
Ten wędzony pils to prawdziwy majstersztyk! Czegoś takiego nie spotkasz na co dzień. Udało nam się stworzyć piwo lekkie, jednak z wyraźną, przewodnią nutą wędzoną, w postaci aromatów szynki, wędzonego sera i spyrek, uzyskanych dzięki słodom wędzonym bukiem. Delikatna słodowość i przyjemna chmielowość dają odczuć, że to jednak pils. Efektem jest lekkie, a zarazem pełne w smaku piwo.
Skład: woda, słody (pilzeński, wędzony bukiem, karmelowy, zakwaszający), chmiele (Marynka, Saaz), drożdże (Fermentis Safale W34/70)
Dodał: Barcelonismo - 2017-11-21 07:56:48

oceny Oceny

Użytkownicy 8 / ilość: 3
Goście 0 / ilość: 0
średnia8 / ilość: 3

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2018-05-04 22:08:25
Wygląd: kolor miedziany, ładna drobna, piana, mega gęsty lacing.
Zapach: na przemian, raz chmiel, raz wędzonka, początkowo bardziej ogniskowa, ale po ogrzaniu wyłazi głównie ser i może jakaś wędlina
Smak: Przyznam otwarcie, że nie wierzyłem w to piwo, ?wędzony pils? brzmiał jak piwo z pasty o piwoszach-neofitach, a tu z********e wypośrodkowano chmielowość i wędzonkę i piwo wciąż jest lekkie, choć piwa na słodach wędzonych bukiem raczej kojarzą mi się z ponad pełnymi, piwo jest gładkie, aksamitne, świetnie ułożone, wyraźne nuty trawiasto korzenne z Marynki i Żateckiego idealnie współgrają z serowymi i szynkowymi, jak jakaś sałatka z wędzonką :D Może i trochę mnie w*****a taka nuta karmelowa, która tu średnio pasuje (polski pils musi być karmelowy ? dlaczego?), ale ją zniosę ;) Wysycenie ponad średnie do pilsa super. Ocena za innowację i zaskoczenie.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.