Piekarnia Piwa Coffee Twist
Piekarnia Piwa Coffee Twist
Piekarnia Piwa Coffee Twist
% alk. 7.0
Blg 19.0
IBU 35
brak koduaddbarcode

Nasz Double Coffee Milk Stout to piwo o wyraźnym smaku słodkiej kawy z mlekiem, słodkiej deserowej czekolady oraz kakao. Całość przełamana jest umiarkowaną goryczką oraz tanicznością, pochodzącą z płatków dębowych. Piwo typowo degustacyjne.
Skład: woda, słody (pale ale, monachijski I, żytni, karmelowy, pszeniczny, czekoladowy, Carafa Specjal III, jęczmień palony), drożdże, chmiel (Iunga), dodatki (laktoza, łuska kakao, kawa, płatki dębowe)
Dodał: Barcelonismo - 2017-06-19 14:05:18

oceny Oceny

Użytkownicy 7,83 / ilość: 6
Goście 0 / ilość: 0
średnia 7,83/10 / ilość: 6

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2019-10-31 09:37:25
Kwas i nic poza tym !
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2018-06-12 23:18:31
Wygląd: Kolor ciemny brunatny z rubinowymi refleksami, raczej zmętnione, ładna drobna piana, niezbyt obfita, ale dosyć trwała, ciemno beżowa
Zapach: Jest kawa, łamana zbożowa i naturalna, z mlekiem, jakieś ciasto, może piernik, deser kawowy, jest też melanoidyność, której się tu nie spodziewałem, ale mi nie przeszkadza
Smak: Naturalnym wydaje się porównanie do Kawko i Mlekosza Nu Pagadi, bo choć parametry inne to identyczna ilość cukrów resztkowych, no i Piwowarownia była alkoholowym pustakiem, a tu mamy wyklejające piwo, o dziwo, wydaje mi się, że czuję wyraźnie alkohol, choć piwo ma tylko 5,5%. W taką pogodę piję je prosto z lodówki, pewnie o wiele za zimne, ale to nie przeszkadza, choć pewnie powtórzę i w chłodniejsze dni. Wyraźnie kawowe, kawa zbożowa, naturalna, cappuccino, mleczna i gorzka czekolada, goryczka kawowo-czekoladowa, wyraźna, lekka alkoholowość, ale idzie w jakieś porto, jakaś rodzynka, orzech, deser czekoladowy. Ciekawe, bo smaki wyraźnie słodkie, deserowe, współgrają tutaj z mocną palonością, wręcz popiołową. Jakbym nie wiedział, że z płatkami dębowymi to nie wiem czy bym je wyczuł, jedyne co wniosły to taniczność, być może też wpłynęły na goryczkę. Bardzo dobre.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010