Piast Chmielowe Ratuszowe
Piast Chmielowe Ratuszowe
Piast Chmielowe Ratuszowe
% alk. 5.5
brak koduaddbarcode
ulubione: 5
cena: 2,50 zł

Po otwarciu butelki czuć delikatny chmielowy aromat. Do warzenia użyto trzech jego odmian: Cascade, Zeus oraz Hallertau Tradition. Po przelaniu do szkła już nie jest tak dobrze, piana znika momentalnie, w smaku czuć landrynki, a i wysycenie zbyt duże. Na etykiecie mamy informację Edycja Limitowana.
Dodał: til - 2014-09-22 08:31:36

oceny Oceny

Użytkownicy 5,74 / ilość: 42
Goście 6,53 / ilość: 55
średnia 6,19/10 / ilość: 97

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gjordano
starstarstarstarstar

2015-11-18 00:51:56
W plebiscycie na mój ulubiony koncerniak puszkowy, z drugiej połowy 2015 roku wygrywa ten o to Piast.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
Kaente
starstarstarstarstar

2015-11-02 09:21:08
Gdyby nie informacja na odwrocie dotycząca zastosowanych chmielów, zapewne nie zdecydowałbym się na to piwo. Piwo kosztowało mnie 3.59,stąd też oczekiwania miałem nieco wyższe, aniżeli znajdujących się obok koncernówek. W kwestii aromatu na pewno się nie zawiodłem, aromat jest dość bogaty złożony z nut ziołowo-żywicznych może leśnych, taki troszke aromat pilsowy. Co prawda nie jest to intensywny aromat, lecz w stosunku do piw koncernowych to i tak ogromny postęp. Piana zaznaczyła swoją obecność na szkle, towarzysząc mi przez większą część konsumpcji. Barwa jak to w piwach lagerowych, czyli klasyczne złoto z doskonałą klarownością. W smaku niestety sporo braków, piwo jest słodowo-landrynkowe przez co odbieramy je jako pełne. Jest dość płaski, podkreślony jedynie delikatnym muśnięciem goryczki. Tak więc aromat z pewnością zbliża się do aromatów znanych nam ze znacznie droższych piw, smak natomiast sprowadza na ziemie, przypominając o tych niesczęsnych eurolagerach, z którymi tak uparcie walczy piwna rewolucja.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 4, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2015-09-18 23:18:21
Piana znikoma, bardzo szybko się dziurawiąca i opadająca do skromnego wianuszka okalającego ścianki kufla. Barwa jaśniejsza słomkowa, piwo jest klarowne i przejrzyste. W zapachu bardzo chmielowe i aromatyczne, zachęca do spróbowania, świeży, chmielowy zapachu, jestem pod jego wrażeniem. No ale niestety smak już tak chmielowy nie jest, mocno słodowy ze słabo zarysowaną goryczką, wysycenie na średnio-niskim poziomie, akcenty aromatyczne tylko przez chwilę przewijają się przez podniebienie. Degustowane niestety w wersji puszkowej więc nie jestem w stanie ocenić kapsla ani etykiety. Jak na taką cenę jakość naprawdę solidna, nie jest to oczywiście wysoka półka, ale wypić można nawet z przyjemnością, jeśli nie ze smaku, to chociaż z zapachu, który bardzo mi przypasował, 6 z minusem powinno być sprawiedliwą oceną dla Piasta ratuszowego.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 6 )
awatar
Arturo
starstarstarstarstar

2015-08-16 22:07:17
Muszę przyznać że nie tego się spodziewałem. Piast Chmielowe Ratuszowe to jak dla mnie bardzo dobre , orzeźwiające piwo o całkiem ciekawym smaku i przyjemną goryczką. Trafiła mi się wersja w puszcze, dobrze schłodzoną zawartość przelałem do szkła, pierwszy łyk, drugi łyk i naprawdę miłe zaskoczenie. Piana na 2 centymetry, gęsta i utrzymująca się dość długo. Wysycenie duże. Piwo faktycznie chmielowe w smaku jak i zapachu tak jak informują na puszce. Całość bardzo fajnie ze sobą współgra. Jestem ciekaw wersji butelkowej. Na pewno do niego wrócę.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010