Piaski Nevady
Piaski Nevady
Piaski Nevady
% alk. 7.0
Blg 15.5
IBU 70
brak koduaddbarcode
ulubione: 2

Niefiltrowane i niepasteryzowane piwo w stylu American India Pale Ale warzone przez Browar Trzy Korony JSJ z Puław. Na przełomie XIX i XX wieku w Puławach znajdował się browar, który należał do Józefa Landau. Warzono tam wyśmienite piwo. Podczas I wojny światowej browar został jednak częściowo zburzony. Jednak tradycja produkcji piwa przetrwała do dnia dzisiejszego. Browar TRZY KORONY JSJ w Puławach kontynuuje tradycje piwowarstwa przy zastosowaniu najnowocześniejszej technologii. Browar ten działa przy ekskluzywnym hotelu i restauracji. Początkowo warzono tylko podstawowe gatunki piw, z czasem rozpoczęto eksperymentować z nowofalowymi gatunkami. Piaski Nevady to po raz kolejny utwór Marka Knofpera, który jest inspiracją dla browarników Trzech Koron. Z tego właśnie powodu już kilka piw zostało nazwanych tytułami utworów tego brytyjskiego artysty. Skład piwa: woda, słody pale ale, jasny i ciemne, chmiele: Iunga, Sybilla, Cascade, Amarillo, Mosaic Centennial. Chmielone na zimno odmianą Mosaic. Dostępne w pół-litrowych bezzwrotnych butelkach. Data przydatności wynosi miesiąc od butelkowania.
Dodał: stacher93 - 2015-07-21 19:13:52

oceny Oceny

Użytkownicy 6,43 / ilość: 7
Goście 8 / ilość: 5
średnia 7,08/10 / ilość: 12

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
lukas85
starstarstarstarstar

2020-09-17 19:11:40
Zbyt karmelowe, za bardzo słodowe, oczywiście goryczka na odpowiednim poziomie jak na AIPA, ale jakością podchodziło pod krafty dla Tesco. Mimo wszystko, nawet przeciętne IPA to wciąż dużo lepsze piwo niż eurolager.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 8 )
awatar
marcin729
starstarstarstarstar

2019-08-27 13:40:55
Piana towarzyszy nam do końca picia. Kij że nie w stylu smakuje mi. Nareszcie NIE wodniste piwo typu angielskiego.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
Gogo
starstarstarstarstar

2015-08-12 09:53:08
Piwo absolutnie nie trafiające w styl AIPA. Zaliczam go raczej do stylów angielskich. Omijając nieudaną interpretację samo piwo jest całkiem smakowite, lekkie mimo woltażu, pijalne. Warte spróbowania, ale jeśli ktoś nastawia się na AIPA to poczuje mocny zawód.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-07-21 19:32:56
Barwa: Ciemno-złota, wpadająca w bursztyn, lekko zamglona.

Piana: W kolorze ecru, składająca się głównie z średniej wielkości pęcherzyków. W górnej częście nie brakuje pękatych, grubych bąbli. Początkowo piana ma około dwa centymetry wysokości, szybko jednak obniża się do lekko zgrubionego pierścionka i mocno porwanej warstewki. Z czasem pierścień staje się jeszcze skromniejszy, a na środku zostaje kilka minimalnych smug. Na szkle piana zostawia po sobie cienkie, początkowo równe ślady, które błyskawicznie w całości spływają.

Aromat: Dość wyraźny, słodki, z wyrazistą podbudową karmelową. Obok karmelu pojawiają się lekkie nuty kwiatowe, odrobina słodkich ciasteczek i mocno dojrzałe owoce cytrusowe. Aromat jest ciekawy, jednak mało klasyczny jak na gatunek AIPA.

Smak: Ponownie mocno słodki, z solidną bazą słodowo-karmelową. Pojawiają się nawet subtelne akcenty toffee. Akcenty skórki chlebowej współgrają z miodową słodyczą. Gdzieś w oddali da się wyłapać lekkie owoce egzotyczne i odrobinę żywicy. Goryczka zdecydowanie przygaszona przez potężną słodycz. Zjawia się stosunkowo późno i szybko zostaje zakryta. Piwo pod względem smaku zdecydowanie pasuje do stylu English India Pale ale niż American.

Nasycenie: Niskie, dla AIPA za niskie.

Komentarz: Przyzwoite piwo, jednak nie polecam nikomu kto sięga po nie, gdy ma ochotę na dobrą American India Pale Ale. Karmelowo-słodowe, słodkie i mało goryczkowe. Swoje zrobił wysoki woltaż, chociaż nie był odczuwalny w smaku, jednak po wypiciu piwa troszkę wchodzi w głowę. Ciężkie i toporne, bo słodkie. Większych wad w nim nie zauważyłem. EIPA jak nic patrząc przez pryzmat smaku, a nawet pokusiłbym się o stwierdzenie, że to piwo smakuje i pachnie jak jakiś English Strong Bitter. Przyzwoite, ale niezgodne z gatunkiem.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010