Piaseczyńskie APA
American Pale Ale
% alk. 5.1
5906395497737


American Pale Ale w wykonaniu piaseczyńskiego browaru BeerLab.
Dodał: Shinodin - 2018-03-18 09:25:57

Oceny

Użytkownicy 6,33 / ilość: 3
Goście 6,5 / ilość: 2
średnia 6,4/10 / ilość: 5
To piwo znajduje się jeszcze w poczekalni. Uzupełnij opis.

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


Gość

2018-05-25 19:54:17
Przyjemne, pijalne, kolor ciemny, ładny zapach

wojownick2

2018-05-23 22:09:13
Za mało cytrusów jak na APA, w zapachu jeszcze coś wyczuwalne ale w smaku pustka, choć pijalność na przyzwoitym poziomie. Oceniam na 6 z minusem. Cena nieadekwatna do jakości - 7,40 zł.
Oceny tego użytkownika: 6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )

oranjefan

2018-04-26 21:59:41
Aromat owocowy, średnio intensywny. Coś co natychmiasat pozytywnie zaskakuje to bardzo przyjemne nuty moreli oraz brzoskwiń. Słodkawe, dojrzałe żółte owoce. W tle mango oraz nuty żywiczne/sosnowo-świerkowe. Wyczuwalna też słodka, herbatnikowa podbudowa słodowa.

Piwo klarowne, może jedynie delikatnie opalizujące zamglone. Piana średnio obfita, śnieżno biała, bardzo drobniutka, kremowa. Opada jednak dość szybko do cienkiego kożuszka i grubszej obręczy przy ściankach szkła.

Pół słodkie, średnio nasycone dwutlenkiem węgla. Lekko zaznaczona ciasteczkowa słodowość w smaku. Prym wiedzie za to chmiel - dużo owoców, zarówno tych słodkich tropikalnych jak i bardziej orzeźwiających nieco cierpkich cytrusów. Goryczka - żywiczna/sosnowa, fajna, o średnim stopniu intensywności. Krótka, przyjemna.

Piwo bardzo pijalne, orzeźwiające, owocowe. Ma wszystko to co powinna mieć solidne APA. Chmielowy aromat, chmielowy smak, lekko zaznaczona słodowość, rześkość, pijalność, przystępność, choć całość niezbyt wyrazista i charakterna. Intensywność aromatu i smaku mogła by być wyższa bo jednak pozostawia to trochę do życzenia i trąci takim podejściem bardzo bezpiecznym, żeby nie rzec - koncernowym.
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 7 )

Shinodin

2018-03-18 14:55:32
Piana biała drobnoziarnista, raczej słabej jakości, wysoka na około pół centymetra, lecz szybko opadająca i dziurawiąca się, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa jaśniejsza piaskowa, lekko zmętnione, nie do końca przejrzyste i klarowne. W zapachu nuty zbożowe, subtelne żywiczne klimaty, cytrusów można szukać ze świecą. W smaku to się potwierdza zbożowość dominuje na podniebieniu, goryczka niezalegającą o profilu ziołowym, słabsza kontra kwaskowa, trochę karmelu, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel niestety zwykły biały, etykieta również w białej kolorystyce z pomarańczowymi wstawkami, graficznie nic specjalnego, ubogo opisana. Warka 04.09.2018. Niewykorzystany potencjał amerykańskich chmieli, za dużo zboża i karmelu, zdecydowanie za mało cytrusów. Piwo jest mało treściwe i dość płaskie w smaku. Jak na APĘ jest też kiepsko z aromatem...Tym razem piaseczyński browar się nie popisał, mogę zaproponować maksymalnie 6 z ogromnym minusem za tej jakości "ej-pi-ej".
Oceny tego użytkownika: 6 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010