Petrus Speciale
Petrus Speciale
Petrus Speciale
% alk. 5.5
brak koduaddbarcode
ulubione: 2

Petrus Special jest piwem górnej fermentacji o bursztynowej barwie. Charakterystyczny aromat tego piwa pochodzi ze specjalnie dobranych odmian słodów i chmielów. Petrus Special warzony jest zgodnie z tradycyjną recepturą. Zawiera słód jęczmienny, serwować schłodzone w temperaturze 6-10°C.
Dodał: Shinodin - 2015-05-26 09:19:35

oceny Oceny

Użytkownicy 5,16 / ilość: 25
Goście 5,2 / ilość: 10
średnia 5,17/10 / ilość: 35

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2015-12-01 00:03:36
Piana biała drobnoziarnista, słaby lacing, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko opadająca, nic specjalnego, ale zawsze coś. Barwa przyjemna jaśniejsza bursztynowa, przejrzyste i klarowne. W zapachu słodowe z kwaskowymi akcentami, czuć w tle też niestety landrynkę, nie pachnie rewelacyjnie. I potwierdza się to w smaku, przede wszystkim mocno słodowe, wręcz landrynkowe, brak wyraźnej goryczki, minimalnie, może trochę bardziej kwaskowe, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel od Petrusa, etykieta standardowa tym razem wszystko odbywa się na zielonym tle. Petrus speciale to jakby połączenie lagera dolnej fermentacji z belgijskim ale górnej fermentacji, nie jest to udany eksperyment, przesłodzone, praktycznie wcale nie orzeźwia. Na próżno szukać Belgii w tym piwie, ode mnie dostaje 5 z wielkim minusem i czuję niedosyt.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 5 )
awatar
Slainte
starstarstarstarstar

2015-06-30 00:47:11
W przeciwieństwie do swoich pobratymców dublowych, triplowych i innych, Petrus Speciale ma zadatki na piwo mogące służyć do tego, do czego piwo służyć powinno ? gaszenia pragnienia. Lekkie i rześkie. Akcenty słodowe i owocowe. Skórka cytrynowa? Posmak nieco kwaskowy i lekko goryczkowy. Żadnych fajerwerków. Wodniste i płaskie. Nie ma tu nic, co by mnie od tego piwa odrzuciło, ale też nie ma nic, co by mnie zachęciło, by sobie kupić kolejną butelkę. Słabo, bardzo słabo.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 3, zapach: 4, wygląd: 4 )
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2015-04-16 22:10:26
Słabe raczej piwo, i pod względem ekstraktu jaki i doznań smakowych.
Kolor złoty / bursztynowy z jasną pianą z drobnych pęcherzyków, która opadła do małej warstewki.
Aromat delikatny, słodowy z nuta owocową i minimalną goryczką. Smak zdominowany jest przez słody. Wysokie wysycenie podbija minimalną goryczkę. Piwo jest lekko kwaskowe, nut drożdżowych jest niewiele. Do tego piwo jest wytrawne.
Źle nie jest, ale Petrus ma w swojej stajni lepsze marki.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 6, wygląd: 5 )
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar
2016-12-31 18:15:38
Powtórka piwa z tej samej warki 03.17
Aromatów jeszcze mniej, głównie owocowo-drożdżowe. Takoż we smaku z niską goryczką, lekko nawet zalegającą na języku. Wysycenie wysokie do średniego ratuje ten trunek. Może być do bezpretensjonalnego picia przy obiedzie
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 6, wygląd: 5 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-04-12 00:13:47
Barwa: Ciemne złoto, wpadające w kolor bursztynowy, klarowne.

Piana: Śnieżnobiała, początkowo wysoka i gęsta. Składa się z średnich oraz nielicznych grubych pęcherzyków. Szybko obniżyła się do miejscami prześwitującej warstewki, z delikatnie grubszą obwódką. Przy końcu została cienka obręcz i dwie duże wyspy do niej przytwierdzone.Całkiem ładnie ozdabia szkło. Koronki jakie powstają są dość równe, w górnej części trwałe oraz grube.

Aromat: Bardzo delikatny, pojawia się tylko powiew drożdżowej świeżości i subtelna woń słodów z delikatnym, belgijskim zacięciem.

Smak: Nijaki, słody, trochę karmelu plus uzupełniająca się wyraźna kwaskowość i trochę niższa słodycz. Gdzieś w oddali ukazują się belgijskie drożdże. Pod koniec minimalna i krótka goryczka. Piwo nie jest wodniste, czuć w nim tą wyraźną podbudowę słodową, jednak smak jest płaski, mało ciekawy.

Nasycenie: Średnio-wysokie, może być.

Komentarz: Liczyłem, że to Blond będzie najsłabszym z Petrusów. Niestety Speciale to dużo słabsze piwo. Nazwa zupełnie nie adekwatna do poziomu jaki prezentuje ten wyrób. Coś jakby brakło pomysłu na kolejne piwo i uwarzyli coś od tak, aby było. Z pozytywów: zdobienie szkła, słodowa baza, bez której piwo byłoby totalnie wodniste i kwaskowy posmak. Jest bardzo pijalne, chyba aromat jest jego najsłabszym punktem. Z każdym łykiem uświadamiam sobie, iż to piwo zbyt wiele do zaoferowania nie ma. Nie dam niższej oceny niż 5 ponieważ piwo jest mało ciekawe, a nie wadliwe.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 6, zapach: 4, wygląd: 5 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010