Petrus Roodbruin
Petrus Roodbruin
Petrus Roodbruin
% alk. 5.5
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Petrus Roodbruin jest mieszanką proporcjonalnie: 33% Petrus Aged Pale, leżakowanego w dębowych beczkach przez 2 lata oraz 67% młodego ciemnego piwa. Młode ciemne piwo tworzy czerwonawo-brązowy kolor, natomiast Aged Pale nadaje kwaśnego smaku. Typowe flamandzkie czerwone ale, tak jak nakazuje tradycja.
Dodał: Uzbek23 - 2017-04-23 11:48:56

oceny Oceny

Użytkownicy 6,46 / ilość: 24
Goście 7,8 / ilość: 5
średnia 6,69/10 / ilość: 29

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
BRYNIU
starstarstarstarstar

2018-06-25 16:30:50
Piękna, bardzo obfita czapa piany w kolorze beżowym o strukturze drobno-pęcherzykowej. Stojąca, niemalże nawet nie drgnie... Utrzymująca się długo w swym pięknym, zacnym wizerunku... Lacing zarysowany w postaci grubej, zbitej obręczy (fenomenalny efekt lacingu i fenomenalna piana - Wow!) Barwa ciemna - bardzo ciemnego brązu niemalże już czerni... Pod światło bardzo delikatne refleksy ciemno-miedziane (a'la CocaCola) W aromacie owocowo-kwiatowo-chlebowe nuty. W smaku niezwykle owocowe z dozą kwaśności. Subtelna goryczka. Bardzo miło skomponowane i wymyślone... Bardzo ciekawa pozycja do zdegustowania. Polecam!
Wysycenie: średnie
Warka do: 15.03.2019r
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 10 )
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2018-05-10 20:46:05
Kolor brązowy, pod światło rubinowy, Klarowy. Piana écru, początkowo obfita z drobnych i średnich pęcherzyków.
Aromat delikatny, czerwone owoce (wiśnia!) i wina. Jest też ciutek nut drewna. Przyjemnie orzeźwiająco.
W smaku lekko kwaskowe, winne, osładzane karmelkiem i chlebkowymi nutami od słodów. Do tego odrobina tanicznych akcentów, na finiszu lekka wodnistość. Całość wieńczy ponad-średnie wysycenie.
Przyjemne, lekkie piwo, choć trochę zbyt stonowane jak na styl.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 8 )
awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar

2018-03-17 14:57:22
Ładna barwa ciemny rubin , beżowa piana ,trwała i zdobi szkło. W aromacie głównie wiśnia , nie czuć beczki i że to ciemne piwo było bazą tego piwa.Głównie dzika róża , wiśnia , jak powidła. W smaku jest kwasek z wiśni , przyjemnie się pije , dobre. Wg mnie najciekawszy Petrus ale jeszcze 2 w kolejce do spróbowania. :)
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2017-11-29 22:00:56
Wygląd: ciemny rubin klarowne, piana beżowa, belgijska, czyli średnio pęcherzykowa, ale na górze zawiesinia, drobniutka, płaczący lacing
Zapach: Z butelki ślicznie czekoladą, natomiast ze szkła wiśnią, dziką różą, dębiną, trochę dziko, trochę fenolowo, chmielowo, piwnicznie.
W smaku jeszcze więcej tej dzikie róży, odrobina wiśni, jest fajnie kwaśne, z wytrawnym ale czekoladowym finiszem, taniczne, ściągające, lekko drewniane, dużo czerwonych owoców, trochę suszonych, lekko piwniczne, tytoniowe, odrobinę kawy zbożowej i powidła, dosyć udane.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010