Petrus Oud Bruin
Petrus Oud Bruin
Petrus Oud Bruin
% alk. 5.5
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Petrus Oud Bruin jest ciemnym piwem górnej fermentacji warzonym z najlepszych odmian chmielów i słodów. Poddawane jest procesowi leżakowania w dębowych beczkach przez okres 20 miesięcy. Serwować schłodzone 8-12°C. Zawiera słód jęczmienny.
Dodał: Shinodin - 2015-05-25 08:45:48

oceny Oceny

Użytkownicy 6,58 / ilość: 26
Goście 5,78 / ilość: 9
średnia 6,37/10 / ilość: 35

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2016-12-31 19:41:59
Powtórka piwa z warki pitej w kwietniu 2015 r.
Aromat to ciemne słody, nuty owocowe, rodzynki, winogrono plus dębowa wanilina, lekki kwasek na finiszu. Chmiele tylko w tle. Po ociepleniu nasilają się nuty po leżakowaniu w beczce.
Smak lekko kwaskowy. Znów ciemne słody, nuty winne, czerwone owoce, kwaskowe. Jak na sour kwasu jest niedużo, ale i tak jest przyjemnie. Wanilina po beczce tez jest wyczuwalna, potęguje efekt lekkiej cierpkości (przyjemnej!) na języku.
Świetne piwo, orzeźwiające i bardzo smaczne.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 7 )
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2015-11-30 00:58:50
Piana beżowa drobnoziarnista, kiepski lacing, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko opadająca, utrzymująca się na podobnym poziomie do końca degustacji. Barwa ciemniejsza rubinowa, całkiem klarowne i przejrzyste. W zapachu czuć już, że piwo będzie mocno kwaśne, coś jakby ocet jabłkowy, winny aromat. W smaku faktycznie, przede wszystkim kwaśne, bardzo delikatna kontra słodowa, goryczka znikoma, niestety nie czuję wcale tych beczek dębowych, sam ocet jabłkowy, wysycenie na niskim poziomie. Kapsel od Petrusa, etykieta adekwatna do stylu i klimatu piwa. Po Age Red z tego browaru po Oud Bruin spodziewałem się znacznie więcej. Age Red ze swoimi wiśniowymi akcentami zachwyciło mnie, Oud Bruin, to niestety praktycznie tylko kwaskowość bez żadnych innych wyraźnych aromatów, może nieznacznie wytrawne, ale nic poza tym. Narobiłem sobie smaku i... nic, 6 mogę dać maksymalnie, na pewno nie więcej.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Slainte
starstarstarstarstar

2015-11-19 13:13:14
Petrus Oud Bruin (leżakowane 20 miesięcy w dębowych beczkach) pachnie przede wszystkim kwaśnym jabcokiem. Zaczynamy się zastanawiać czy nie schłodziliśmy tych piw za bardzo. Całe szczęście, w większości są to małe butelki, niewielkie objętości, więc na podniesienie się temperatury nie trzeba będzie długo czekać. Po chwili jednak pojawia się coś więcej ? drożdże, bardziej strawna winność, fermentowane owoce (domowej roboty wino z czerwonych porzeczek). Tak czy inaczej, aromat nie należy do powalających. W smaku jest bardzo lekkie, kwaśne, z akcentami czerwonej porzeczki. Da się wyczuć drożdże, odrobinę karmelu.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 4 )
awatar
Browariusz
starstarstarstarstar

2015-04-28 22:06:08
Świetne piwo. Idealna kwaskowość. Nawet lepsza od niektórych lambików. Aromat winny, piana umiarkowana, ale osadzająca się na szklance. Naprawdę świetne piwo.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010