zamknij Przeglądaj bez reklam! patronite
Petrus Blond
Petrus Blond
Petrus Blond
% alk. 6.6
brak koduaddbarcode
ulubione: 4

Piwo górnej fermentacji pochodzące z Belgii. W zapachu zdecydowanie ziołowe i delikatnie cytrusowe. Goryczka delikatna, szybko przemijająca. Posmak słodowy, delikatnie cierpki i orzeźwiający. Finisz drożdżowy z ziołowym posmakiem i kwasową nutą owoców cytrusowych. Pasuje do lekkich sałat z drobiem, pieczonych owoców i lodów waniliowych. Temperatura serwowania 6°C.
Dodał: Shinodin - 2015-05-27 12:02:09

oceny Oceny

Użytkownicy 6,14 / ilość: 83
Goście 7,14 / ilość: 28
średnia 6,4/10 / ilość: 111

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2019-01-09 21:44:52
Drugie podejscie.
Wygląd: Kolor bursztynowy, delikatnie nieklarowne, ładna piana i lacing
Zapach: wyraźnie miodowy, owocowy (białe owoce), te dwa pierwsze są tak mocne, że można nie wyczuć fenolowości, ale ona tam z tyłu jest, w dodatku tę miodowość przekształca w taką ostrą, gryczaną lub spadziową
Smak: Nie chce mi się wierzyć, że to piwo ma 6,5% (czyli niewiele więcej od naszego byle lagera), bo jest bardzo alkoholowe, nie wiem czy to diacetyl, ale jest strasznie mleczne, śmietankowe, w zbitce z tym miodem daje takimi twardymi cukierkami mleczno-miodowymi a?la Werther?s, dodatkowo toffi ? to na pewno nie powinny być deskryptory Blonde, mocna owocowość, w smaku już owoce białe i czerwone, nie tylko świeże, ale i suszone, bardzo mocna belgijska przyprawowość. Nie jest to typowy blond, jest za intensywne i są tu rzeczy, które w blond nie powinny się znaleźć, ale tym razem jest dobre.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 7 )
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
szab12
starstarstarstarstar

2018-09-28 17:50:49
Piana obfita, utrzymująca się. W zapachu trochę owoców, brzoskwinia. W smaku dominuje słodycz, posmak alkoholowy, trochę pieczywa. Goryczka bardzo niska, lekka kwaśność. Mało się dzieje w piwie, ale już taki urok blondynek. Kupione w Lidlu za 4,99 zł.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
BRYNIU
starstarstarstarstar

2018-08-02 13:29:12
Drobno-pęcherzykowa, ładna piana w kolorze écru. Wolno opadająca. Lacing zacny w postaci subtelnych, delikatnych "firanek-falbanek". Barwa żółto-złota - klarowna. W aromacie głownie owocowo-chlebowe. Dużo drożdży jak i lekka ziołowość w tle. W smaku słodkawe - owocowo-drożdżowe. Czuć alkohol 6,5% u mnie, który nieco rozgrzewa. Goryczka wyraźna w postaci dobrej kontry na finiszu minimalnie zalegającej.
Wysycenie: wysokie
Warka do: 14.03.2019r
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar

2018-03-12 22:53:17
Z wyglądu piwo się ładnie prezentuje , jest ładna piana , obfita i trwała. Jest lacing. W aromacie słodowo , drożdżowo i trochę zalatuje szampanem. W smaku jest podobnie , troszkę szampanem czuć , jest rześkie i słodowe. Czuć ze to blond aczkolwiek nietypowy. Alko nie czuć. Wg mnie przyjemne choć nudna Belgia tak zwana. Solidna propozycja.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010