Perun Złoty Strzał
Perun Złoty Strzał
Perun Złoty Strzał
% alk. 8.4
Blg 19.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 5

Piwo w stylu podwójna (imperialna) IPA. Intensywny aromat i smak amerykańskich chmieli: grejpfrut, cytrusy, żywica. Delikatne i subtelne nuty słodowe potęgują chmielowe wrażenia. Mocna i długa goryczka. Piwo dla koneserów, szukających wyrazistych smaków.

Skład: woda; słody: Pilzneński, Karmelowy 120; dodatki: cukier krystaliczny; chmiele: Iunga, Ahtanum, Summit, Mosaic, Citra; drożdże: US-05.
Dodał: dawid3003 - 2015-03-06 14:23:02

oceny Oceny

Użytkownicy 7,15 / ilość: 40
Goście 6,38 / ilość: 13
średnia 6,96/10 / ilość: 53

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
marcin21592
starstarstarstarstar

2016-04-16 18:21:03
Wygląd: Barwa ciemnomiedziana, podobna też nieco do miodu lipowego, z pomarańczowymi refleksami, zmętnienie porównywalne z piwami pszenicznymi. Piana zaskakująco marna, nawet nie na jeden palec, zanika niemal natychmiast, jednak pozostawia minimalne ślady na szkle.

Aromat: Na pierwszym planie sosna, żywica, na kolejnym grejpfrut i niestety wyczuwalny alkohol. Co prawda piwo nie należy do najsłabszych, jednak w tej półce cenowej spodziewałbym się lepszego jego zakamuflowania. Mimo to w tej kwestii nie jest wcale tak źle.

Smak: Tutaj robi się gorzej. Na początku piwo jest dość przyjemne - wyczuwalny grejpfrut i skorelowana z nim goryczka na wysokim poziomie. Wszystko o wytrawnym charakterze, ciężko uświadczyć tu jakiejś słodyczy, czego akurat nie można poczytywać za wadę. Problem pojawia się wraz z kolejnymi łykami, gdy górę zaczyna brać alkoholowa gorycz, która w dodatku mocno piecze w przełyk. Sprawia to, że pijalność naprawdę mocno na tym cierpi. Kończenie Złotego Strzału nie należało do najprzyjemniejszych doznań.

Spore oczekiwania i równie spore rozczarowanie. Spodziewałem się czegoś w rodzaju podwójnej IPY, a otrzymałem mocno alkoholowy napój, który tylko zepsuł mi posmak w ustach. Mimo całkiem miłych aromatów grejpfruta i sosny, smak to w zasadzie same \"volty\" i związana z nimi paląca goryczka. Za tę cenę, nie polecam. Moja ocena: 5/10.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 4, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2016-02-14 22:16:42
Kolor ciemnego bursztynu, zamglony. Piana jasna, rachityczna, opadła szybko do małej warstwy dziurawiąc na powierzchnia. Na szkle pozostał minimalny ślad.
Aromat ? jakiś taki nijaki ? Owszem. Są od amerykańskich chmieli cytrusy, nawet słodkie owoce tropiku i w tle pobrzmiewają nuty ziołowe oraz sosnowe. Ale jakoś cienko jak na brutal IPA by wypadało ?
Smak zdecydowanie lepiej wypada. Słodkość od słodów, średnia raczej goryczka w nucie ziołowej i grejpfrutowej nawet przyjemnie się komponują. Alkohol odczuwalny w przełyku i na podniebieniu, które atakuje wraz z goryczką. Ta ostatnia osadza się również na języku ale niezbyt intensywnie. Fajnie ale jak na brutal IPA nadal mało. Dobrze chociaż, ze wysycenie jest w miarę niskie. To daje ogólnie (jak na styl) dość wysoką pijalność.
Nie jest źle ale jak na styl ? za mało.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Holsten_SA
starstarstarstarstar

2016-01-02 00:56:12
Niezłe piwo z gatunku tych bardzo mocnych. Jest na rynku dostępnych mnóstwo dużo lepszych piw typu IPA czy AIPA. W tym stwierdziłem ciut za małą goryczkę, zdecydowanie za mało cytrusowych akcentów i zbyt nachalny alkohol. Produkt absolutnie nie warty swoje przekraczającej 7 zł ceny. Spróbowałem, ale raczej do Złotego Strzału nie powrócę.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
turbomaszkiet
starstarstarstarstar

2015-08-29 21:20:16
warka 23.08.15 - udało mi się znaleźć to piwko za 4zł na 3 dni przed podana datą spożycia i w sumie dobrze, bo żałowałbym za cenę 7zł+. W zapachu wyłącznie zioła i iglaki, w smaku trochę więcej cytrusów - po pierwszym łyku mocna, ale nieprzyjemna goryczka, po czym zaraz uderzenie posmakiem wódki XD z następnymi łykami piło się lepiej. Wbrew pozorom nie było czuć tego alkoholu. Z ciekawości poczekam na następną warkę, bo Perun szybko się uczy na błędach.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010