Perun Ogień Raroga
Perun Ogień Raroga
Perun Ogień Raroga
% alk. 4.2
Blg 10.0
IBU 45
brak koduaddbarcode
ulubione: 3

Letnia propozycja kontraktowego browaru Perun, który uwarzył to piwo w Browarach Regionalnych Wąsosz. Browar PERUN, który istnieje od roku 2014 tworzą cztery osoby. Niektórych z nas łączą więzy rodzinne, innych „braterstwo dusz”. Wszystkich razem połączyła wspólna pasja i dążenie do upragnionego celu, którym jest tworzenie PERUŃSKO DOBREGO piwa. Nazwa piwa pochodzi od imienia RAROGU – sokole ognisty, demoniczny duchu ognia, strzeż krainy bogów – Prawii, mieszczącej się w koronie naszego Drzewa Świata… Pilnuj, by żaden człowiek z Jawii, żaden duch z Nawii nie miał tu wstępu. Bądź posłańcem pomiędzy światem bogów a ludzi – to twoje zadanie… Piwo jasne w stylu Session IPA. Lekkie, sesyjne z wyrazistym aromatem amerykańskich chmieli(egzotyczne owoce, cytrusy). Delikatna chlebowo-karmelowa podbudowa słodowa kontrowana przez intensywną goryczkę. Orzeźwia i gasi pragnienie. Za recepturę i uwarzenie piwa odpowiada tradycyjnie Adam Czogalla - główny piwowar browaru Perun. Skład: woda; słody: pilzneński, monachijski, karmelowy; chmiele: Iunga, Mosaic, Simcoe, Cascade, Chinook; drożdże: US-05. Piwo pasteryzowane i niefiltrowane. Piwo miało swoją premierę 10 lipca 2015 roku.
Dodał: Shinodin - 2015-08-09 00:27:39

oceny Oceny

Użytkownicy 7,52 / ilość: 23
Goście 7,75 / ilość: 8
średnia7,58 / ilość: 31

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
ResQme
starstar
2015-10-30 13:57:45
Bardzo dobre piwo, w smaku solidna karmelowość połączona z owocami tropikalnymi sprawia że mimo niskiego ekstraktu piwo nie jest wodniste, w ciemno strzeliłbym że to 14stka. Dzięki temu piwo jest super pijalne, orzeźwiające ale jednocześnie pełne w smaku. Brawo browar Perun :)
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
Brajan36
starstarstarstarstar
2015-08-31 23:12:53
Cena : 7,60 , Barwa : ciemno złota , klarowna mocno gazowane piwko , Piana : dość gęsta jednak nie zbita szybko się dziurawi pozostawiając lekkie zabrudzenia na szkle , redukuje się do cieniutkiej warstwy ma środku z mocniejszymi wykończeniami na brzegach . aromaty: z butelki to od razu mocna egzotyka z lekką podbudową karmelową i akcentem skórki chlebowej , ze szkła : wyraźny intensywny karmel , skórka chlebowa , gdzieś może lekkie owoce, oraz żywica z lasu iglastego . smak : słodki na pierwszym ogniu potem słodkość karmelowa przechodzi w lekką (może deczko wodnistą) goryczkę grejpfrutową , po drugim łyku już goryczka staje się wyraźniejsza i wydobywa coś z iglastego lasu żywice która w moim przekonaniu orzeźwiać nie powinna tu staje się inaczej lekkie orzeźwienie połączenia smaków słodyczy karmelu , lekkiej żywicy nabierającej charakteru z kolejnym zamoczeniem ust, daje połączenie nietuzinkowe warte wypróbowania .
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Gość
awatar
Gość
2015-08-26 20:31:41
Średnio intensywny zapach amerykańskich chmieli. W smaku bardzo lekkie, całe ciało natychmiast znika i pozostawia po sobie dominującą wszystko goryczkę. Moim zdaniem takie lekkie piwko o tej porze roku jest bardzo trafione, nie zamula a goryczka przyjemnie orzeźwia.
awatar
Gogo
starstarstarstarstar
2015-08-11 09:07:57
Nie spodziewałem się zbyt wiele po tym stylu, do tej pory miałem okazję pić max dwa piwa Session IPA. Piwo jest lekkie, pijalne, przyjemne. Aromat i smak jednak mało intensywne. Nie wyczułem wad, ale absolutnie niczego nie urywa.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.