Perun Noc Kupały
Perun Noc Kupały
Perun Noc Kupały
% alk. 6.4
Blg 15.0
5903292264028addbarcode
ulubione: 29

Piwo w stylu Polish Foreign Extra Stout, uwarzone dla Browaru Franciszków z Piaseczna przez Browary Regionalne Wąsosz. Co na etykiecie widnieje nazwa browaru Perun, natomiast na kontrze jest to browar Franciszków.
Głównym piwowarem browaru jest Adam Czogalla. Perun jest to browar kontraktowy, jednak równolegle z pojawieniem się na rynku piw warzonych w innych browarach, powstaje browar na Mazowszu, który najprawdopodobniej zostanie otwarty w drugim kwartale 2016 roku. Noc Kupały to Foreign Extra Stout z dodatkiem polskich chmieli "na zimno". Mocno palony i delikatnie czekoladowy aromat wymieszany z żywiczno-korzenną nutą chmieli. Złożony, krzepki smak z wyważoną goryczką. Skład: słody jęczmienne,
jęczmień palony, chmiele, drożdże górnej fermentacji. Barwa czarna, lekko zmętniona, ciężko dostrzec jakiekolwiek prześwity czy refleksy. Piana beżowa, centymetrowa po nalaniu. Uformowana z pęcherzy o rozmaitej wielkości. Po środku jednak przeważają grube bąble. Błyskawicznie się podziurawiła, została wyspa złożona z grubych pęcherzy. Wyspa ta jest przytwierdzona do pierścienia, który również jest bardzo skromny. Piana zostawiała równe, aczkolwiek niezbyt grube trwałe koronki na ściankach. Zapach średnio-intensywny, kawowy. Wyłapać też można odrobiną nut ciemnej, gorzkiej czekolady i kakao. Aromat ten kojarzy się z z lakierem, jest nieco rozpuszczalnikowy. Nie jest to jednak aromat pierwszoplanowy i zbytnio nie przeszkadza. W smaku delikatne, na pierwszym planie czekoladowa słodycz, która przechodzi w kawowy, gorzki posmak. Wyłapać można też lekkie akcenty mleczne, coś na kształt czekolady rozpuszczonej w mleku. Kawowa goryczka, która pojawia się po chwili, jest przyjemna, ale niezbyt intensywna i dość krótka. Nasycenie CO2 średnio-niskie, pasuje do tego gatunku.
Dodał: Stacher93 - 2014-10-28 15:32:47

oceny Oceny

Użytkownicy 7,69 / ilość: 137
Goście 8 / ilość: 49
średnia 7,77/10 / ilość: 186

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Krwawy
starstarstarstarstar

2019-01-05 14:59:49
Piwo czarne z dużą i trwałą pianą. W aromacie kakao i czekolada W smaku gorzkie kakao z czekoladą, palona goryczka.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Aure
starstarstarstarstar

2018-11-28 19:49:08
O łał. Jaki pyszniutki smak kawy. Wręcz drewna. A i czekoladę czuć i, zgodnie z opisem na Oceń Piwo, nawet delikatną nutę lakieru.
Piana ślicznie pozostaje na szkle i pozostaje w cienkiej warstwie na długo. Urocza barwa kawy.
Zapach uroczy, ale nikły. Trzeba się postarać, żeby coś wyczuć. Smak śmiało nadrabia, niemniej wolę bardziej wyrazisty aromat. Możliwe, że to odosobniony przypadek - na pewno kupię więcej.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 6, wygląd: 9 )
awatar
marcin729
starstarstarstarstar

2018-06-11 17:32:30
Warte swojej ceny. W smaku dużo bogactwa: kawa, żywiczny, korzenny, mocno palone słody.
Niezła goryczka ale zbalansowana tymi smakami, nawiasem mówiąc mocno intensywnymi.
To najlepsze piwo jakie w życiu piłem. Panie Czogalla
bije pokłony.
Niech Perun gromowładny zsyła ci dalej takie pomysły.
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 9 )
awatar
prisoner
starstarstarstarstar

2018-05-08 16:07:28
Aromat jest mocno palony, takiej kawy palonej, bardzo intensywny chociaż w tle nuty czekolady mlecznej można wychwycić. w Smaku również mocno palone akcenty i goryczka która jest dość wyczuwalna i zalega ale nie jakoś intensywnie.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010