Perun Noc Kupały
Perun Noc Kupały
Perun Noc Kupały
% alk. 6.4
Blg 15.0
5903292264028addbarcode
ulubione: 27

Piwo w stylu Polish Foreign Extra Stout, uwarzone dla Browaru Franciszków z Piaseczna przez Browary Regionalne Wąsosz. Co na etykiecie widnieje nazwa browaru Perun, natomiast na kontrze jest to browar Franciszków.
Głównym piwowarem browaru jest Adam Czogalla. Perun jest to browar kontraktowy, jednak równolegle z pojawieniem się na rynku piw warzonych w innych browarach, powstaje browar na Mazowszu, który najprawdopodobniej zostanie otwarty w drugim kwartale 2016 roku. Noc Kupały to Foreign Extra Stout z dodatkiem polskich chmieli "na zimno". Mocno palony i delikatnie czekoladowy aromat wymieszany z żywiczno-korzenną nutą chmieli. Złożony, krzepki smak z wyważoną goryczką. Skład: słody jęczmienne,
jęczmień palony, chmiele, drożdże górnej fermentacji. Barwa czarna, lekko zmętniona, ciężko dostrzec jakiekolwiek prześwity czy refleksy. Piana beżowa, centymetrowa po nalaniu. Uformowana z pęcherzy o rozmaitej wielkości. Po środku jednak przeważają grube bąble. Błyskawicznie się podziurawiła, została wyspa złożona z grubych pęcherzy. Wyspa ta jest przytwierdzona do pierścienia, który również jest bardzo skromny. Piana zostawiała równe, aczkolwiek niezbyt grube trwałe koronki na ściankach. Zapach średnio-intensywny, kawowy. Wyłapać też można odrobiną nut ciemnej, gorzkiej czekolady i kakao. Aromat ten kojarzy się z z lakierem, jest nieco rozpuszczalnikowy. Nie jest to jednak aromat pierwszoplanowy i zbytnio nie przeszkadza. W smaku delikatne, na pierwszym planie czekoladowa słodycz, która przechodzi w kawowy, gorzki posmak. Wyłapać można też lekkie akcenty mleczne, coś na kształt czekolady rozpuszczonej w mleku. Kawowa goryczka, która pojawia się po chwili, jest przyjemna, ale niezbyt intensywna i dość krótka. Nasycenie CO2 średnio-niskie, pasuje do tego gatunku.
Dodał: Stacher93 - 2014-10-28 15:32:47

oceny Oceny

Użytkownicy 7,69 / ilość: 146
Goście 8 / ilość: 49
średnia 7,77/10 / ilość: 195

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Warudnicz
starstarstarstarstar

2020-03-16 13:54:56
Pierwszy od dłuższego czasu stout, który jest warzony w Polsce i przypadł mi do gustu. Po prostu bardzo dobre piwo.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Lukaszndm
starstarstarstarstar

2019-12-08 16:37:20
Kolor smołowaty, piana beżowa w smaku połączenie stouta z IPA jak dla mnie ciekawe i trafne połączenie , bardzo dobre piwo .
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
StefekPijakos
starstarstarstarstar

2019-10-31 00:17:29
Piwo z browaru Perun z ładną etykietą i zapomnianym słowiańskim świętem. Dobrze się pieni, piękny lacing. Dla mnie w smaku idzie bardziej w goryczkę i trochę w kierunku o dziwo IIPA. Zapach to głównie chmielu i czuć aż szorstkość od tego. Paloność i kawa w tle.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Krwawy
starstarstarstarstar

2019-01-05 14:59:49
Piwo czarne z dużą i trwałą pianą. W aromacie kakao i czekolada W smaku gorzkie kakao z czekoladą, palona goryczka.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010