Perun Jare Gody
Perun Jare Gody
Perun Jare Gody
% alk. 5.6
Blg 13.0
IBU 12
brak koduaddbarcode
ulubione: 3

Piwo jasne pszeniczne w niemieckim stylu Hefeweizen. Bananowo-goździkowy aromat i smak uzupełniony o delikatną nutę zbożową i drożdżową. Słodkawe, orzeźwiające, pozbawione chmielowej goryczki.
Dodał: Post_man - 2016-04-24 11:49:57

oceny Oceny

Użytkownicy 6,33 / ilość: 21
Goście 7,8 / ilość: 5
średnia 6,62/10 / ilość: 26

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2016-08-08 20:50:21
W butelce aromat zdominowany przez goździki. W tle można doszukać się lekkich orzeźwiających, cytrynowych, pszenicznych akcentów. Zapachów banana nie wyczuwam, nad czym ubolewam. Całość ma pół wytrawny profil, z orzeźwiającym goździkowym, lekkim zapachem. W porządku.

Piwo w kolorze nieco ciemniejszej pomarańczy, zmętnione. Piana słaba. Niska, na około 1,5 centymetra, biała, zbudowana z drobnych bąbelków. Opada szybko, niemal kompletnie. Nie tak powinien prezentować się hefe-weizen...

W smaku znów dominacja goździka. Piwo ma nieco słodowej pełni i słodyczy. Nie jest tak lekkie i orzeźwiające jak można by się spodziewać po piwie pszenicznym choć kwaskowatość łatwo wyczuwalna i dobrze zaznaczona. Nieco za ciężkawe, na dodatek z dość niskim wysyceniem jak na ten styl. Goździkowy posmak utrzymuje się długo w ustach i tworzy niejako lekko goryczkowy aftertaste.

Piwo słabe. Z okropną jak na styl prezencją i niskim orzeźwiającym profilu smakowym. Perun potrafi zrobić dobre piwo, a polegli na teoretycznie łatwym stylu. Stylu piwa, z którym w większym powodzeniu radzą sobie choćby Amber ze swoim \"Pszeniczniakiem\"
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 6, wygląd: 3 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2016-07-10 00:36:00
Za cenę 8 złotych spodziewałem się rewelacji. Za 4 złote można znaleźć Pszeniczniaka z Ambera, który jest moim zdaniem nieco lepszy...
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2016-06-20 09:04:15
Piana biała, drobnoziarnista, słabej jakości, wysoka na około pół centymetra, lecz szybko opadająca i praktycznie zanikająca. Barwa jaśniejsza pomarańczowa, mocno zmętnione, zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste. W zapachu standardowo goździki, banany i drożdże, pewna doza słodowości. W smaku słodkie, nikła kontra kwaskowa, słaba goryczka, z wyraźnym goździkowym akcentem osiadającym na podniebieniu, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Perun, etykieta różowiutka w stylu tegoż browaru, skromnie opisana. Kiepski ten hefe weizen, niczym nie wyróżniający się na plus ani na minus, wszystkie cechy stylu zachowane i to w bardzo bezpiecznych proporcjach, wieje trochę nudą...cena nie niska, jakość średnia, 6 z ogromnym minusem. Tym razem browar Perun mnie nie zadowolił.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 6 )
awatar
ArMagh
starstarstarstarstar

2016-05-25 15:03:13
Wygląd: kolor jasno pomarańczowy z żółtymi refleksami; mętne, piana po nalaniu 1,5 cm szybko redukuje się do cienkiej warstwy, potem do obrączki; średnie pęcherzyki; lacingu brak
zapach: na początku bardzo intensywny, później już stonowany; pszenica ale w stronę kwiatów, banan, delikatnie goździki, drożdze
w samku podobnie: słody pszenicy z bananem, lekki goździk i drożdze. kontra kwaskowa, brak goryczki. pijalność średnia. wysycenie średnie.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 8, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010