Perun Dziedzictwo Puławski
Perun Dziedzictwo Puławski
Perun Dziedzictwo Puławski
% alk. 5.5
Blg 13.0
IBU 45
brak koduaddbarcode
ulubione: 4

Trzecie piwo z serii Dziedzictwo, kontraktowego browaru Perun, który warzy w Regionalnych Browarach Wąsosz. Seria Dziedzictwo ma za zadanie zaprezentować bogactwo polskich odmian chmielu. Piwa z tej serii to Single Hop`y, uwarzone na jednej odmianie polskiego chmielu. Dotychczasowo uwarzono piwa na chmielach: Marynka, Iunga i właśnie Puławski. Browar Perun to kontraktowiec warzący od 2013 roku. Browar PERUN tworzą cztery osoby: Tomasz Mojsa, Adam Czogalla, Tomasz Grzybowski i Iwona Mojsa-Grzybowska. Niektórych z nas łączą więzy rodzinne, innych „braterstwo dusz”. Wszystkich razem połączyła wspólna pasja i dążenie do upragnionego celu, którym jest tworzenie PERUŃSKO DOBREGO piwa. Chcemy warzyć bezkompromisowe i dobre piwo (oparte wyłącznie na naturalnych składnikach), nie stroniąc od mniej znanych i mniej popularnych stylów. A może nawet egzotyczne eksperymenty, nietypowe łączenie smaków? Sami jeszcze nie wiemy, gdzie poniesie nas fantazja i jakie inspiracje będą płynęły od Was. Jedno jest pewne, chcemy aby nasze piwa cieszyły się uznaniem, a marka PERUN była synonimem wysokiej jakości. Zaczynamy jako browar kontraktowy. Równolegle z wejściem na rynek z naszym piwem, budujemy swój własny browar na Mazowszu. Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem, w II kwartale 2016 roku będziemy mogli zaoferować piwo z własnego browaru. Puławski Pale Ale Single Hop - chmielony jedną, polską odmianą. Zaskakujące, mocne, chmielowe aromaty: cytrusowe, korzenne, delikatnie pikantne. W smaku zbożowa słodowość, z karmelową nutą i umiarkowaną goryczką. Orzeźwiające piwo, prezentujące walory zapomnianego chmielu Puławski.

Skład: woda; słody: Jęczmieny, Pszeniczny; chmiel: Puławski; drożdże górnej fermentacji.
Piwo pasteryzowane i niefiltrowane.
Receptura i wykonanie: Adam Czogalla.
Piwo dostępne w bezzwrotnej, brązowej butelce o pojemności 0,5l, zamkniętej białym, firmowym kapslem browaru Perun.
Premiera piwa przypadła na dzień 10 grudnia 2015 roku.
Dodał: Brajan36 - 2016-01-01 15:37:20

oceny Oceny

Użytkownicy 7,55 / ilość: 20
Goście 7,75 / ilość: 4
średnia 7,58/10 / ilość: 24

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2016-06-23 07:43:31
Piana biała, drobno i gruboziarnista, wysoka na około centymetr, średnio-szybko opadająca, nienajgorszy lacing. Barwa ciemniejsza piaskowa, mocno zmętnione, nieprzejrzyste i nieklarowne. W zapachu nuty karmelowe, słodowe, kwiatowe, trochę suszonych owoców, cytrusy. W smaku stosunkowo słodkie z nieznaczną goryczką, dobra kontra kwaskowa, kwiatowe aromaty pozostają na podniebieniu, owoce, dużo się dzieje, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Perun, etykieta nie specjalna w miarę dobrze opisana, grafika i kolorystyka nie powala na kolana. To chyba moja pierwsza styczność z polskim chmielem Puławski, tutaj zastosowanym akurat do Single Hop Polish Pale Ale i efekt jest naprawdę ciekawy, owocowe i kwiatowe aromaty są dość intensywne, nie próbowałem jeszcze innych piw z tej serii, ale domyślam się, że są podobne do Chmielarki od Baby Jagi, podobne, choć mam nadzieję, iż nie identyczne, dlatego też spróbuję ich z umiarkowaną ciekawością, dla Puławskiego 7 z mojej strony.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Gogo
starstarstarstarstar

2016-01-24 21:15:23
W smaku i aromacie nuty kojarzące się z roślinami, ziemią. Po pierwszym powąchaniu nie spodziewałem się dobrego piwa. Ziemiste akcenty to nie dla mnie- nie smakowało mi to piwo.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 6 )
awatar
Roller
starstarstarstarstar

2016-01-24 14:44:40
Kolor jasno bursztynowy, piana gesta o malych pecherzykach. Aromat to cytrusy i owoce, tak jakby mango. W smaku goryczka slabsza niz w Marynce z tej samej serii. Mysle, ze slod pszeniczny wygladzil to piwo, bardzo pijalne, przez co mi odpowiada.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-12-30 17:07:51
Barwa: Złota, delikatnie zamglona.

Piana: W ciemniejszym odcieniu bieli, obfita i charakteryzująca się równą, drobno-pęcherzykową strukturą. Po nalaniu wysokość piany to jakieś 3 centymetry. Niestety bardzo szybko drobne pęcherze zmieniają się w grube, pękate bąble. Piana się obniża w nierównomierny sposób. Na szkle zostają wypukłe pozostałości piany. Przy końcu zostaje pół-centymetrowy, zwiewny i nieprzerwany kożuszek. Szkło zdobią rozległe, cienkie i potargane firany ze spływającymi w dół falbanami. Ślady są trwałe i do samego końca zdobią szkło.

Aromat: Średnio-intensywny, słodki i bardzo interesujący. Słodkie nuty białego winogrona, łączą się fajnie z delikatnie miętowym, świeżym powiewem kojarzącym mi się ze świeżymi liśćmi oraz łodygami roślin wystawionych na mocne słońce. Czuć wtedy specyficzny aromat, gdy woda zawarta w roślinach paruje. Coś a la ogród po deszczu skąpany w sierpniowym słońcu. Gdzieś w tle czuć też owoce, słodkie i dojrzałe owoce tropikalne. Aromat jest złożony i oryginalny. Najbardziej odpowiada mi w nim miętowa nuta nadająca świeżości.

Smak: Zaskakuje nie mniej niż aromat. Od samego początku szorstki, ziołowy i lekko miętowy. Czuć też jakby piwo było delikatnie musujące. Dominuje zdecydowany, ciężki do opisania posmak mieszanki ziołowo-przyprawowej z wyczuwalną ostrością. Znów przychodzą mi do głowy skojarzenia z ogrodem i lasem. Tym razem czuję coś na podobieństwo zapachu lasu iglastego w upał. Suchy, ściółkowy aromat, który przekłada się w tym wypadku na taki posmak. W smaku nie ma tropikalnego tła, które było obecne w aromacie. Jest dobrze zaznaczona, słodowo-zbożowa podbudowa. Goryczka jest ziołowa, pojawia się szybko. Nie należy do tych najdłużej odczuwalnych, ma trochę ostre zabarwienie. Piwo jest wytrawne, ziołowo-fenolowe, z minimalnym korzennym muśnięciem. Jest lekkie, ale też wyraziste.

Nasycenie: Średnio-wyższe, dla mnie ok.

Komentarz: Bardzo ciekawe piwo, wreszcie seria Dziedzictwo daje coś nowego. Wiadomo, że Marynka i Iunga to uznane marki i każda osoba siedząca w piwach rzemieślniczych zna te chmiele. O Puławskim usłyszałem dzięki Perunowi. Jak dla mnie jest to zaskakująco barwne piwo z nutami i posmakami kojarzącymi się z lasem, łąką, ogrodem. Takie piwo, w którym pierwsze skrzypce grają nuty/posmaki związane z roślinami. Wypite z przyjemnością, pijalne, ale też wyraziste. Brawo Perun, nie spodziewałem się, że coś z tej serii mi tak posmakuje. Nie chcę zgadywać, ale czwarte piwo z tej serii to będzie Sybilla.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010