Perun Dziedzictwo Kaskada
Perun Dziedzictwo Kaskada
Perun Dziedzictwo Kaskada
% alk. 5.5
Blg 13.0
IBU 45
brak koduaddbarcode
ulubione: 3

Piwo uwarzone przez Browar Perun z Piaseczna. Jest to piąte piwo z serii Dziedzictwo. Zostało wprowadzone do sprzedaży w marcu 2016 roku.

Piwo w stylu Pale Ale Single Hop. Grejpfrutowo-cytrusowy aromat i smak pochodzący od chmielu współgra z solidną podbudową słodową z delikatną karmelową nutą. Wrażenia wieńczy umiarkowana goryczka. Orzeźwiające piwo, prezentujące walory chmielu Kaskada PL z polskich upraw.

Piwo pasteryzowane
Składniki: woda, słody (pilzneński, pszeniczny, monachijski), chmiele (Kaskada PL), drożdże górnej fermentacji (US-05)
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 500 ml.
Dodał: piwosz92 - 2016-04-06 20:08:31

oceny Oceny

Użytkownicy 7,29 / ilość: 17
Goście 7 / ilość: 2
średnia 7,26/10 / ilość: 19

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Brajan36
starstarstarstarstar

2016-05-22 17:17:42
Cena:7,50
Warka:18/10/16

Barwa: bursztynowa , w dolnej części zamglona

Piana :mimo nie zbyt dużej wielkości bo ok. 1cm , ładnie ,,rzuca się na ścianki \" , taflę przykrywa jakby prześwitująca koronka , sama struktura jest raczej złożona z mniejszych oczek ;

Aromat : z butelki : słodki , karmelowy , subtelnie opiekane ; ze szkła : znacząco karmelowy przede wszystkim słodki , gdzieś potem za tego słodkiego karmelu wyłania się owocowy jakby English IPA , trochę takich rodzynek , tropików szukać tu jak na lekarstwo , plus zapachowy to polska ziemia , w sposób oczywisty wyeksponowana ;

Smak : od początku czyli dobrze ułożona słodowość wraz z karmelem, potem dużo owoców ale już nie w stylu angielskim , lecz bardziej w polskim mianowicie tak jakbym jadł truskawkę z odrobiną piasku/ziemi nie oczyszczoną/nie umytą prosto z krzaczka , moje skojarzenia sięgają dalej do czerwonych porzeczek nieco zakurzonych krzaczków rosnących przy drodze , owoce tropikalne również są ale ustępują polskim smakom , goryczka nie przesadzona słodka i owocowa chyba jeden z lepszych chmieli Polskich , piwo dla każdego Polaka
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Brajan36
starstarstarstarstar
2016-05-22 17:19:12
Posmak cytrusów dopiero bo przejechaniu językiem po podniebieniu
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Holsten_SA
starstarstarstarstar

2016-05-08 04:11:23
Moje ostatnie dwa spotkania z piwami Peruna nie wypadły okazale - Sacrum i Jare Gody to zaledwie przeciętne trunki w bardzo wysokiej jak na piwo tej jakości cenie. Perun Kaskada z serii Dziedzictwo wypadł jednak dużo lepiej. Bardzo dobre delikatne Single Hop Ale z fajną cytrusową goryczką w smaku i takim też aromatem.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Gogo
starstarstarstarstar

2016-04-26 23:04:55
Całkiem dobry i pijalny SH, na pewno bardzo \"polski\"- dominują nuty ziołowe, trochę ziemiste, dzikich owoców. W smaku dość słodkie, ale z konkretną kontrą goryczki. Ogólnie to mam wrażenie że Kaskada daje podobne nuty w smaku i aromacie jak inny polski chmiel, tyle że nie jestem w stanie przypomnieć sobie który... piwo na plus, ale bez szaleństw.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2016-04-17 20:17:15
Warka: 18/10/2016

Barwa: Złota, delikatnie zmętniona.

Piana: Jasno-kremowa, złożona z pęcherzyków o rozmaitej wielkości. Po nalaniu formuje się dwu i pół centymetrowa kołderka. Niektóre z pęcherzyków szybko się powiększają, przez co piana pęka i szybko się krzaczy. Piana stabilizuje się w postaci pół-centymetrowego kożucha. Ścianki oblepiają rzadkie i cienkie pasy i kreski, które utrzymują się przez długi czas.

Aromat: Intensywny, niestety z wybijającym się diacetylem i karmelem. Są też wyraziste nuty owoców egzotycznych oraz lżejsze żywiczno-ziołowe. Pojawiają się skojarzenia ze ściółką lasu iglastego. Aromat jest dość słodki, wszystko psuje niestety ta przykra nuta maślana.

Smak: Nieco słodkiej podbudowy słodowej lżejszym karmelem. Później pierwsze skrzypce grają owoce, kojarzy się z z owocami tropikalnymi ale też z truskawkami, malinami i czerwonymi porzeczkami. Po ogrzaniu wychodzi coś w stylu multiwitaminy. W tle ujawniają się ziołowo-leśno-żywiczne oraz maślane akordy. Na początku jest słodko, lecz szybko pojawiają się kwaskowe posmaki, przypominające niedojrzałe czerwone owoce. Goryczka pojawia się szybko, jest intensywna, nieco łodygowa i grejpfrutowa oraz ściągająca. Długo utrzymuje się w ustach po przęłknięciu. Piwo ma ciekawy, nietuzinkowy smak.

Nasycenie: Średnio-niższe, ok.

Komentarz: Piwo, które nie zachwyciło. Aczkolwiek ciekawy posmak owocowy zapadnie na jakiś czas w pamięci. Seria Dziedzictwo to bardzo ciekawe piwa, które ukazują wszystkie walory polskich odmian chmielu, które nie są doceniane. Na plus, iż Perun w międzyczasie wypuszcza też inne piwa, nie idą drogą Doctorów, gdzie warzone są bliźniaczo podobne do siebie Single Hop y i nic więcej. Z Dziedzictwa nie piłem tylko Lubelskiego, jeżeli gdzieś go dostanę to zapewne zakupie. Polska Kaskada wypadła nieźle, niestety diacetyl w aromacie zdecydowanie obniżył ocenę temu piwu.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 4, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010