Perun Dziedzictwo Iunga
Perun Dziedzictwo Iunga
Perun Dziedzictwo Iunga
% alk. 5.5
Blg 13.0
IBU 45
brak koduaddbarcode
ulubione: 4

Drugie piwo z serii Dziedzictwo, uwarzone przez kontraktowy browar Perun. Piwo zostało uwarzone tradycyjnie w Browarach Regionalnych Wąsosz. Perun – dziedzictwo - to nowa seria piw chmielonych jedną – polską odmianą chmielu. Pierwszym piwem z tej serii była Perun Dziedzictwo Marynka. Szedł PERUN przez łąki i lasy, zachwycał się pięknem słowiańskiego krajobrazu. Przystanął i pomyślał: Jak cudne to nasze DZIEDZICTWO – każde źdźbło trawy kiwające się na wietrze i każde drzewo dające schronienie ptakom. Góry i morze a nawet niebo… Kontraktowy Browar Perun istnieje od 2014 roku. Niektórych z nas łączą więzy rodzinne, innych „braterstwo dusz”. Wszystkich razem połączyła wspólna pasja i dążenie do upragnionego celu, którym jest tworzenie PERUŃSKO DOBREGO piwa. Zaczynaliśmy jako browar kontraktowy. Równolegle z wejściem na rynek z naszym piwem, budujemy swój własny browar na Mazowszu. Browar powstaje w miejscowości Budziszyn (gmina Chynów). Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem, w II kwartale 2016 roku będziemy mogli zaoferować piwo z własnego browaru. Chmiel Iunga to stosunkowo niedawno wyhodowania odmiana. Powstał on z połączenia chmielu Lubelskiego z dziką odmianą chmielu występującą na terenach byłej Jugosławii. Pale Ale Single Hop Iunga - chmielony jedną, polską odmianą chmielu. Wyraźne chmielowe aromaty: sosna, egzotyczne owoce i delikatna pomarańcza. W smaku zbożowa słodowość z karmelową nutą i konkretną goryczką. Orzeźwiające piwo, prezentujące walory chmielu Iunga.

Skład: woda; słody: Jęczmieny, Pszeniczny; chmiel: Iunga; drożdże górnej fermentacji.
Piwo pasteryzowane i niefiltrowane.
Receptura i wykonanie Adam Czogalla.
Premiera piwa odbyła się 19 listopada 2015 roku.
Dodał: stacher93 - 2015-12-05 01:33:18

oceny Oceny

Użytkownicy 7,18 / ilość: 11
Goście 8,6 / ilość: 5
średnia 7,63/10 / ilość: 16

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Brajan36
starstarstarstarstar

2016-03-29 22:04:40
Trzecie moje piwo z serii Dziedzictwo z browaru Perun

Cena : 7,60 ,
Warka : 13/06/16

Barwa : jaśniejszy bursztyn, mocno zmętniona ( miliony drobinek pływają w szkle )

Piana : ładna , średniej wielkości , drobno oczkowa , redukuje się w średnio-szybkim tempie do solidnego pierścienia i delikatnego kożucha na tafli i taki stan rzeczy utrzymuje się do końca ;

Aromat :
z butelki : mocno karmelowy , minimalna nuta żywicy
ze szkła : zdecydowanie karmel, gra główną rolę w tym single hopie , słodko i średnio intensywnie , bardziej wyczuwalna jest tu żywica oraz wspomniana na etykiecie sosonowość , po zamieszaniu czuć trochę słodkich owoców, całość utrzymane w klimacie może nie tyle chmielu a bardziej zapachu ziołowego ;

Smak : od samego początku da się wyczuć słodką podbudowę karmelową , następnie mniej intensywny obraz połączony z lasu iglastego ( żywicy , sosny ) , lekką nuta owoców tropikalnych i goryczką o profilu ziołowo-trawistym , wysycenie na wysokim moim zdanie poziomie

Ciekawe piwo jednak zdominowane przez słodycz karmelu , minimalne praktycznie każdy akcent opisywany przez browarników lecz pomarańczy się nie doszukałem , póki co najsłabszy z serii dziedzictwo , pozostał mi do spróbowania Lubelski mam nadzieje że będzie lepszy
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 9 )
awatar
Gogo
starstarstarstarstar

2016-01-14 23:22:25
A mnie zasmakowało. Chmiel Iunga daje taki specyficzny posmak niczym niektóre ziołowe tabletki do ssania na gardło np. Herbitussin. Było słodko, ale też kontra goryczkowa wyrównała szalę. Wygląd też niczego sobie, koronkowanie piany na dobrym poziomie. W aromacie i smaku bardziej ziołowo. Nie narzekam, Iunga smakowała mi bardziej niż Marynka.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2016-01-07 20:42:13
Nie znam się aż tak na piwie, żeby dokładnie ocenić smak i zapach i inne odczucia. Dla mnie to piwo jest smaczne, na początku czuć słodem, karmelem, owocami?. Na końcu fajna goryczka w ustach.

Tak czy siak polecam! :) Dąbrowa Górnicza - 8 zł za butelkę
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-12-06 13:10:55
Barwa: Jasnego bursztynu, średnio-zmętniona.

Piana: W kolorze jasno kremowym, złożona z drobnych oraz średnich pęcherzyków. Wysoka na około dwa centymetry. Stopniowo się obniża do porwanej kołderki. Przy końcu degustacji pozostaje obwódka i potargane wyspy. Szkło zdobią rzadkie, cienkie wysepki, które są nawet trwałe.

Aromat: Średnio-wyraźny, na pierwszym planie solidne podbicie słodowe z niemałą dawką słodyczy. Jest odrobina karmelu, który przełamuje mix nut żywicznych, ziołowych i leśnych. Aromat jest nieco landrynkowy, nie jest płaski, natomiast mam wrażenie, że nie wszystko do siebie pasuje. No i byłoby przyjemnie, gdyby był bardziej intensywny.

Smak: Ponownie zdominowany przez słód z miodowo-lanrynkowo-karmelową słodyczą. Na szczęście w pewnym momencie pojawiają się posmaki delikatnych owoców tropikalnych, żywicy i finalna, ziołowo-trawiasta goryczka. Ogólnie piwo jest słodkie i przy końcu degustacji trochę mnie zmęczyło. Po raz kolejny odnoszę wrażenie, iż brakuje tu płynnych przejść i poszczególne akcenty troszkę się ze sobą gryzą.

Nasycenie: Średnie, przy końcu ciut niższe. Dla mnie ok.

Komentarz: Drugie piwo z tej serii, tym razem ocena będzie zdecydowanie niższa. Dość sceptycznie podchodzę do takich projektów jak seria Dziedzictwo. Rozumiem patriotyzm, ale dla mnie te piwa nie są zbyt ciekawe. Oba kupiłem z braku wyboru czegoś innego. Tzn. miałem opcję by zamiast tego wziąć jakiegoś Spirifera lub coś powtórzyć, jednak zdecydowałem się na Peruna, bo mają w swoim portfolio bardzo ciekawe piwa. Iunga jest przesadnie słodka i ciężka. Niby coś się dzieje, nie jest płasko i nudno, lecz brakuje takiego ułożenia i zgrania. Marynka pozytywnie mnie zaskoczyła. Ogólnie Perun jak dla mnie obniżył loty, gdzie czasy, gdy wychodziły świetne piwa, raz za razem. Licho nie śpi, Orzechowy Gaj, Serce Dębu, Sabat Czarownic, Noc Kupały, Ogień Raroga itp. Trzy pozycje dla Behemotha i seria Dziedzictwo to moim zdaniem przeciętniaki.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010