Perun Czarny Duch
Perun Czarny Duch
Perun Czarny Duch
% alk. 7.5
Blg 18.0
5903292264967addbarcode
ulubione: 2

Piwo w stylu Old Ale, wytrawne, o ciemnobrunatnej barwie. Dzięki leżakowaniu z płatkami dębowymi macerowanymi w rumie, piwo nabrało charakteru tego trunku. Duch alkoholu, kiedyś uważanego za trunek rabusiów i piratów, znacząco wpłynął na smak i aromat naszego piwa. Umiarkowana goryczka podkreśla jego ciekawy charakter.
Skład: woda, słody jęczmienne, cukier trzcinowy, chmiel, płatki dębowy, drożdże.
Dodał: Moje_Zdrówko - 2022-01-29 17:48:50

oceny Oceny

Użytkownicy 7 / ilość: 4
Goście 0 / ilość: 0
średnia7 / ilość: 4

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Bob
starstarstarstarstar

2022-06-24 01:00:20
Jak na old ale jest to słabe piwo. W ogóle nie czuć beczki dębowej, słodowość mocno średnia, goryczka jako taka. Jedyną zaletą jest przyjemna, wyczuwalna w tle nuta rumowa.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2022-02-13 22:25:27
Piana bardziej beżowa niż biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca szczątkową formę lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza brunatna, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu zdecydowane dominuje karmel, melanoidynowość, suszone owoce, ciasteczka, raczej nic z dębiny czy rumu. W smaku również karmel, wytrawna kwaskowość, biszkopt, może subtelny drzewny klimat, przeciętna ilość ciała, goryczka iluzoryczna, no brakuje mi tej głębi...i efektu starzenia, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Perun, etykieta w czarnej kolorystyce, ciekawie wykonana graficznie, w miarę dobrze choć nie wyczerpująco opisana. Warka 11.01.2024. Nie jest to taki old ale jakiego bym sobie życzył...płaski, dość wodnisty. Za mało beczki, za mało rumu. Spodziewałem się czegoś lepszego..
6 z ogromnym minusem ode mnie.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.