Perun Behemoth Bafomet
Perun Behemoth Bafomet
Perun Behemoth Bafomet
% alk. 11.6
Blg 25.0
5903292264226addbarcode
ulubione: 17
cena: 11 zł

Piwo w stylu Russian Imperial Stout uwarzone przez Browar Perun z Piaseczna, w kooperacji ze słynną polską kapelą metalową Behemoth. Piwo uwarzone w Browarach Regionalnych Wąsosz. Bafomet to już czwarty owoc współpracy Peruna z Behemothem. Wcześniej na rynku pojawiły się: Sacrum - Belgian IPA, Profanum - Black IPA, Heretyk - American Amber Ale. Premiera piwa Bafomet odbyła się 10 marca 2016 roku.

Browar Perun to kontraktowiec warzący od 2013 roku. Browar PERUN tworzą cztery osoby: Tomasz Mojsa, Adam Czogalla, Tomasz Grzybowski i Iwona Mojsa-Grzybowska. Niektórych z nas łączą więzy rodzinne, innych „braterstwo dusz”. Wszystkich razem połączyła wspólna pasja i dążenie do upragnionego celu, którym jest tworzenie PERUŃSKO DOBREGO piwa. Chcemy warzyć bezkompromisowe i dobre piwo (oparte wyłącznie na naturalnych składnikach), nie stroniąc od mniej znanych i mniej popularnych stylów. A może nawet egzotyczne eksperymenty, nietypowe łączenie smaków? Sami jeszcze nie wiemy, gdzie poniesie nas fantazja i jakie inspiracje będą płynęły od Was. Jedno jest pewne, chcemy aby nasze piwa cieszyły się uznaniem, a marka PERUN była synonimem wysokiej jakości. Zaczynamy jako browar kontraktowy. Równolegle z wejściem na rynek z naszym piwem, budujemy swój własny browar na Mazowszu. Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem, w II kwartale 2016 roku będziemy mogli zaoferować piwo z własnego browaru.

Po udanej premierze piwa Kraina Welesa - Russian Imperial Stout - 8,2%, 19 plato, browar zapowiedział uwarzenie klasycznego RISa o dużo wyższym ekstrakcie i alkoholu. Intensywne doznania kawy, czekolady, paloności i karmelowej słodyczy zwieńczone przez konkretną paloną goryczkę. Piwo złożone, likierowe i oleiste, do długiego delektowania się.

Piwo ciemne, górnej fermentacji, pasteryzowane, niefiltrowane
Składniki: woda, słody jęczmienne, słód pszeniczny, ekstrakt słodowy, płatki owsiane, jęczmień palony, chmiele, wanilia, drożdże górnej fermentacji
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 0,33l.
Receptura i wykonanie: Adam Czogalla
www.browarperun.pl
Dodał: piwosz92 - 2016-03-07 10:00:58

oceny Oceny

Użytkownicy 8,71 / ilość: 78
Goście 7,81 / ilość: 36
średnia 8,42/10 / ilość: 114

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2019-08-26 22:48:30
Wydaje mi się że jest to jakaś nowa warka tego piwa, ale jak zobaczyłem Bafometa w sklepie to nie mogłem przejść obok tego piwa obojętine choć piłem je kilkukrotnie. Dla mnie osobiście jest to najlepszy RIS na polskim rynku. Każda warka różni się miedzy sobą, toteż zawsze jak kupuje to piwo wiem że mozna oczekiwać bardzo dobre piwa, ale w nieco innym wykonaniu. Co jest teraz?

W aromacie i smaku - mnóstwo czekolady, odrobinka alkoholu, oraz nut śmietankowo waniliowych. Całość przywodzi na myśl? Baton "Pawełek". Piwo jest gładkie, nisko nasycone, pełne, treściwe, czekoladowo palone, z leciutko kwaskowym, palonym finishem i średnio intensywną, kawową goryczką. WOW. Czapki z głów.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 10, wygląd: 6 )
10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 10 )
awatar
Anglik66
starstarstarstarstar

2019-02-22 00:59:04
Pierwszy RIS w życiu, ale..!
Wygląd: prawie czarna, ciemnobrunatna, piana szybko opadająca, drobnopęcherzykowa, brunatna, lekki lacing, niskie nasycienie co przy RISach jest git.
Aromat: mega wanilia, czekolada dobrej jakości, słodki, lekka kawa, piernik śliwkowy, mocno palone - bardzo przyjemny zapach.
Smak: paloność na pierwszym miejscu, ale gładkie, karmelowe, chlebowe może, czekolada, alkohol nieco jednak wyczuwalny, nabiera mocy.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2018-12-22 10:57:06
Pierwsza warka była zdecydowanie najlepsza, dominująca wanilia, bardziej pełne i "risowe". Cudowny trunek.
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2018-12-19 22:36:12
Piana beżowa, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, lecz momentalnie dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca wobec tego trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu standard, nuty czekoladowe oraz kawowe, wanilia, lukrecja oraz karmel, palone akcenty, wiśnia, po ogrzaniu ujawniają się subtelne alkoholowe klimaty. W smaku... słodkie, karmelowe z ewidentną nutą lukrecji i wanilii, a na domiar złego alkoholowa woń nabiera na mocy i jest wyczuwalna przy każdym łyku, oleista o gęsta faktura, efekt rozgrzania przełyku, goryczka adekwatna do stylu, słaba kontra kwaskowa, na drugim planie gorzka czekolada i kawa, mała głębia smaku, treściwość też pozostawia wiele do życzenia... wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Perun, etykieta jeszcze w starej wersji, w czarnej kolorystyce, mroczne klimaty, świetnie wykonana graficznie, w miarę dobrze opisana. Warka 19.12.2018. Leżakowane prawie 2 lata, degustowane w dzień daty spożycia. Nastawiałem się na sztosa, leżakowane tyle czasu, w którym powinno się elegancko ułożyć, a tutaj no właśnie... Jeśli nie ogromny, to na pewno zawód. Ris o profilu karmelowo-lukrecjowym, bez większej głębi smaku. Mało palonych aromatów, mało gorzkiej czekolady oraz kawy... mocno uwydatniona alkoholowa woń obecna przy każdym łyku... Kurczę naprawdę nie tego oczekiwałem. Jeden z moich większych leżakowych niewypałów, ale nawet pomimo tych wszystkich niedoskonałości nie jestem w stanie dać mniej niż mocno naciągane 7 z ogromnym minusem. Nie polecam, a przynajmniej warki którą miałem okazję degustować.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar
2019-08-26 22:53:28
akurat Bafomet to RIS który absolutnie leżakowania nie wymaga, wręcz powiedziałbym że to temu piwu szkodzi. Ilekroć to piwo pojawia się na rynku to kupuję i piję na świeżo bo wiem że jest to produkt najwyższej jakości i nie wymaga zbędnego leżakowania bo już w dniu zakupu, jest piwem idealnie ułożonym. Dziś właśnie zakupiłem butelkę w sklepie, myślałem że to nowa warka a ku memu zdziwieniu w lodówce wylądowało chyba coś z pod lady / magazynu bo na etykiecie widnieje data rozlewu ( a nie data przydatności) : 12.03.2018. Więc podejrzewam że piwo puszczone albo w marcu tego roku na rynek, a możże nawet półtora roku temu. W aromacie i smaku wspaniałe. Odsyłam do komentarza wyżej.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 10, wygląd: 6 )
10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 10 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010