Perun Behemoth Bafomet
Perun Behemoth Bafomet
Perun Behemoth Bafomet
% alk. 11.6
Blg 25.0
5903292264226addbarcode
ulubione: 17
cena: 11 zł

Piwo w stylu Russian Imperial Stout uwarzone przez Browar Perun z Piaseczna, w kooperacji ze słynną polską kapelą metalową Behemoth. Piwo uwarzone w Browarach Regionalnych Wąsosz. Bafomet to już czwarty owoc współpracy Peruna z Behemothem. Wcześniej na rynku pojawiły się: Sacrum - Belgian IPA, Profanum - Black IPA, Heretyk - American Amber Ale. Premiera piwa Bafomet odbyła się 10 marca 2016 roku.

Browar Perun to kontraktowiec warzący od 2013 roku. Browar PERUN tworzą cztery osoby: Tomasz Mojsa, Adam Czogalla, Tomasz Grzybowski i Iwona Mojsa-Grzybowska. Niektórych z nas łączą więzy rodzinne, innych „braterstwo dusz”. Wszystkich razem połączyła wspólna pasja i dążenie do upragnionego celu, którym jest tworzenie PERUŃSKO DOBREGO piwa. Chcemy warzyć bezkompromisowe i dobre piwo (oparte wyłącznie na naturalnych składnikach), nie stroniąc od mniej znanych i mniej popularnych stylów. A może nawet egzotyczne eksperymenty, nietypowe łączenie smaków? Sami jeszcze nie wiemy, gdzie poniesie nas fantazja i jakie inspiracje będą płynęły od Was. Jedno jest pewne, chcemy aby nasze piwa cieszyły się uznaniem, a marka PERUN była synonimem wysokiej jakości. Zaczynamy jako browar kontraktowy. Równolegle z wejściem na rynek z naszym piwem, budujemy swój własny browar na Mazowszu. Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem, w II kwartale 2016 roku będziemy mogli zaoferować piwo z własnego browaru.

Po udanej premierze piwa Kraina Welesa - Russian Imperial Stout - 8,2%, 19 plato, browar zapowiedział uwarzenie klasycznego RISa o dużo wyższym ekstrakcie i alkoholu. Intensywne doznania kawy, czekolady, paloności i karmelowej słodyczy zwieńczone przez konkretną paloną goryczkę. Piwo złożone, likierowe i oleiste, do długiego delektowania się.

Piwo ciemne, górnej fermentacji, pasteryzowane, niefiltrowane
Składniki: woda, słody jęczmienne, słód pszeniczny, ekstrakt słodowy, płatki owsiane, jęczmień palony, chmiele, wanilia, drożdże górnej fermentacji
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 0,33l.
Receptura i wykonanie: Adam Czogalla
www.browarperun.pl
Dodał: piwosz92 - 2016-03-07 10:00:58

oceny Oceny

Użytkownicy 8,69 / ilość: 77
Goście 7,81 / ilość: 36
średnia 8,41/10 / ilość: 113

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Anglik66
starstarstarstarstar

2019-02-22 00:59:04
Pierwszy RIS w życiu, ale..!
Wygląd: prawie czarna, ciemnobrunatna, piana szybko opadająca, drobnopęcherzykowa, brunatna, lekki lacing, niskie nasycienie co przy RISach jest git.
Aromat: mega wanilia, czekolada dobrej jakości, słodki, lekka kawa, piernik śliwkowy, mocno palone - bardzo przyjemny zapach.
Smak: paloność na pierwszym miejscu, ale gładkie, karmelowe, chlebowe może, czekolada, alkohol nieco jednak wyczuwalny, nabiera mocy.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2018-12-22 10:57:06
Pierwsza warka była zdecydowanie najlepsza, dominująca wanilia, bardziej pełne i "risowe". Cudowny trunek.
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2018-12-19 22:36:12
Piana beżowa, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, lecz momentalnie dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca wobec tego trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu standard, nuty czekoladowe oraz kawowe, wanilia, lukrecja oraz karmel, palone akcenty, wiśnia, po ogrzaniu ujawniają się subtelne alkoholowe klimaty. W smaku... słodkie, karmelowe z ewidentną nutą lukrecji i wanilii, a na domiar złego alkoholowa woń nabiera na mocy i jest wyczuwalna przy każdym łyku, oleista o gęsta faktura, efekt rozgrzania przełyku, goryczka adekwatna do stylu, słaba kontra kwaskowa, na drugim planie gorzka czekolada i kawa, mała głębia smaku, treściwość też pozostawia wiele do życzenia... wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Perun, etykieta jeszcze w starej wersji, w czarnej kolorystyce, mroczne klimaty, świetnie wykonana graficznie, w miarę dobrze opisana. Warka 19.12.2018. Leżakowane prawie 2 lata, degustowane w dzień daty spożycia. Nastawiałem się na sztosa, leżakowane tyle czasu, w którym powinno się elegancko ułożyć, a tutaj no właśnie... Jeśli nie ogromny, to na pewno zawód. Ris o profilu karmelowo-lukrecjowym, bez większej głębi smaku. Mało palonych aromatów, mało gorzkiej czekolady oraz kawy... mocno uwydatniona alkoholowa woń obecna przy każdym łyku... Kurczę naprawdę nie tego oczekiwałem. Jeden z moich większych leżakowych niewypałów, ale nawet pomimo tych wszystkich niedoskonałości nie jestem w stanie dać mniej niż mocno naciągane 7 z ogromnym minusem. Nie polecam, a przynajmniej warki którą miałem okazję degustować.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
Thesloma
starstarstarstarstar

2018-07-16 18:31:04
Edycja 10,6%

Zapach : przejęty przez wanilię przez co ukryty alkohol i złagodzony zapach tj. nie jest taki ostry , wanilia powoduje też poczucia trochę orzecha laskowego , z tyłu bardzo paloność , kawa i czekolada.

Smak : bardzo gładkie , waniliowe co znowu przejmuje początek smaku potem już mocniej wyczuwalna dobrej jakości czekolada i paloność. Struktura dość gęsta , dość syropowa. Wysycenie z początku przeszkadza ale zaraz staje się do zniesienia.

Dużo tutaj zrobiła wanilia , RIS naprawdę wysoko jakościowo . Jest gładki i alkohol bardzo dobrze ukryty delikatnie grzeje w przełyk i w żołądku. Wyśmienite piwo , polecam spróbować.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010