Paljas IPA
Paljas IPA
Paljas IPA
% alk. 6.0
IBU 35
5415152000290addbarcode
ulubione: 1

Paljas IPA (India Pale Ale) to mocno chmielone piwo. Ten styl piwa powstał w Anglii. Piwa przeznaczone do Indii były warzone z większą ilością chmielu, aby przetrwały długą podróż morską.
Styl piwa IPA stał się szalenie popularny w USA, gdzie piwosze często przekraczają granice goryczy.
Paljas IPA to 35 IBU w skali goryczy. To piwo jest warzone z aromatem skórki Saaz i egzotycznych chmieli Tomahawk, Cascade i Amarillo. Przeskok z aromatem chmielu Nelson Sauvin zapewnia ostateczny smak chmielowy.
Paljas IPA był początkowo przeznaczony na eksport do Holandii, Francji, Japonii i Chin, między innymi, jednak to piwo jest teraz również dobrze sprzedawane w Belgii.
Paljas IPA oferuje niesamowicie owocowy aromat liczi i owoców marakui. Mathias Van Den Poel, miłośnik piwa i sommelier piwa, był odpowiedzialny za rozwijanie tego piwa i odkrywa, że ​​jest jeszcze świeższy z kranu.
W ofercie browaru Henricus znajdują się także Paljas Blond, Paljas Bruin i Paljas Saison.
Dodał: Bryniu - 2017-11-09 08:34:59

oceny Oceny

Użytkownicy 10 / ilość: 1
Goście 0 / ilość: 0
średnia 10/10 / ilość: 1

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
BRYNIU
starstarstarstarstar

2017-11-20 21:07:20
Mistrzowska beżowa czapa piana o różnej strukturze bąbelkowej. Lacing w postaci nieregularnych małych kleksów przyozdobił ścianki szkła. Barwa bardzo ładna, głęboka. Odcień ciemnego złota - zmętniony. W aromacie słodkie nuty landrynkowe, żywiczne, chlebowe oraz cytrusowe. W smaku treściwe i bardzo wyraziste. Czuć doskonale nuty żywiczne a to za sprawą oczywiście odmian chmielu. Akcenty chlebowe, które przeplatają się z bardzo miłą, przyjemną, wyjątkową goryczką.
Wysycenie wysokie.
Warka do: 17.11.2017r.
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 10 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010