Pühaste Dekadents
Pühaste Dekadents
Pühaste Dekadents
% alk. 11.2
IBU 80
4744307010077addbarcode

RIS z estońskiego browaru Pühaste z Tartu (Dorpatu).
Cudowny Imperial Stout, leżakowany z rodzynkami i macerowanych w rumie laskami wanilii. - opis producenta.

Składniki: woda, słód: Pale, monachijski, Caramunich, Special B, czekoladowy, palony jęczmiel, chmiel: Northern Brewer, Columbus, Topaz.
Dodał: nietzsche - 2019-01-28 08:14:12

oceny Oceny

Użytkownicy 9 / ilość: 2
Goście 0 / ilość: 0
średnia 9/10 / ilość: 2

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2020-10-11 00:44:03
Wygląd: kolor niemal czarny, śliczna piana, brązowa, puch
Zapach: mocno palony, kawowy, raczej zbożówka, orzechowy, gorzka czekolada, lukrecja, bombonierki, porto, a jednocześnie melanoidyny, takie jak z mocno spalonego żytniego chleba, bardzo intensywny i bardzo ładny
Smak: Piwo ma termin do 30.10, ale ten był pewnie długi, bo kupiłem je jakieś 2 lata temu, to też może mieć wpływ na odbiór. Pite po Baltic Pride, również Estończyków (z Pintą), podobny voltaż, ale pewnie blg tu jest zdecydowanie niższe, a nic temu piwu nie brakuje. Gdyby nie brak takich nut drzewnych to bym powiedział, że to piwo beczkowe, są nuty waniliowe, jest sherry, malaga, porto, czuć taki posmak szlachetnego mocnego alkoholu. Z jednej strony mocno palone, kawowe (kawa zbożowa i naturalna), czekolada raczej mleczna w smaku, ale w typie pralin z nadzieniem alkoholowym, rodzynki, czarne owoce: aronia, porzeczka. Taki śmietankowy finisz, jak z jakiegoś deseru czekoladowego, choć goryczka jest tu konkret, są jakies nuty żywiczne. Jednocześnie są tu nuty porterowe: spalonego karmelu, mocno przypalonego ciemnego chleba, pumpernikla, piernika. Spokojnie mogłoby poleżeć jeszcze z rok czy dwa i jeszcze by zyskało.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010