Ottakringer Gold Fassl Dunkles
Ottakringer Gold Fassl Dunkles
Ottakringer Gold Fassl Dunkles
% alk. 4.9
Blg 12.2
brak koduaddbarcode

Produkt Ottakringer Brauerei z dzielnicy Wiednia Ottakring. Browar ten powstał w roku 1837 i funkcjonował jako Planksche Brauerei. Jest to jeden z browarów, który produkuje najwięcej piwa w Austrii. Gold Fassl to jedna z serii piw, w której znajduje się siedem pozycji. Gold Fassl Dunkles to ciemne piwo pasteryzowane i filtrowane. Do Dunklesa używamy czterech odmian starannie dobranych, najlepszych słodów, które dają temu piwu idealnie dobrany, intensywny smak. Ta ekskluzywna mieszanka sprawia, iż w naszym piwie czuć czekoladę, karmel i kawę. Najlepsi kiperzy i smakosze win, mogą pozazdrościć nam intensywnego smaku i aromatu Dunklesa.

Skład piwa bez konkretów: woda, słód jęczmienny, chmiel i ekstrakt chmielowy.

Barwa ciemno-wiśniowa/ ciemno-miedziana, idealnie klarowna. Piana kremowa, średnio oraz grubo pęcherzykowa. Po nalaniu wysoka na ponad centymetr. Szybko i nienaturalnie dziurawi się na środku. Pozostaje gruby pierścień, który zostawia obfite, aczkolwiek nierówne i nietrwałe ślady na szkle. Aromat słodowo-zbożowy, niezbyt zdecydowany, lekko słodki. W smaku delikatne, subtelna słodycz karmelowa, odrobina słodu i akcentów zbożowych oraz paloność. Goryczka na bardzo niskim poziomie, nasycenie średnio-niskie.
Dodał: Stacher93 - 2014-12-18 10:37:35

oceny Oceny

Użytkownicy 6 / ilość: 1
Goście 6 / ilość: 3
średnia6 / ilość: 4

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2014-12-20 15:42:21
Kamil_93 przywiózł go z Wiednia.Butelka ładnie się prezentuje, chociaż niecodziennym zjawiskiem jest zastosowanie zielonej butelki do ciemnego piwa.Browar, który to uwarzył to jeden z większych producentów piwa w Austrii.Nie spodziewałem się cudów.Piwo bardziej niż Dunkela przypominało mi coś czeskiego, rezanego, ewentualnie polotmavego.Piwo lekkie, mało treściwe i bez konkretów.Mimo wszystko uważam, że ono miało takie być.Nie wyczułem w nim jakiś niepożądanych smaków i aromatów.Pijalne i przyzwoite.Z pewnością nie zapamiętam go na długo, a jeżeli tak to tylko przez fakt, iż z Austrii miałem okazję próbować tylko kilku piw.Spostrzeżenia w opisie.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.