Osowa Góra Witek
Osowa Góra Witek
Osowa Góra Witek
% alk. 5.0
Blg 12.0
IBU 12
5905669370073addbarcode
ulubione: 2
cena: 7,50 zł

Piwo rzemieślnicze warzone i rozlewane w Kujawski Browar Regionalny Osowa Góra w Bydgoszczy.

Tradycyjne belgijskie piwo pszeniczne, jasne naturalnie mętne orzeźwiające z nutą kolendry oraz egzotycznej skórki curacao.

Składniki: woda; słód Pilzneński; płatki pszeniczne; płatki owsiane; słód Melanoidowy; drożdże: FM20; chmiele: Hersbrucker, Saaz, Citra.
Piwo niepasteryzowane, niefiltrowane.
Zalecana temperatura serwowania 8-12°C.
Butelka bezzwrotna o pojemności 500 ml.
Dodał: SaintBase - 2016-05-20 11:18:55

oceny Oceny

Użytkownicy 6,36 / ilość: 22
Goście 6,45 / ilość: 11
średnia6,39 / ilość: 33

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2019-06-22 19:31:10
Tak gorzkiego piwa dawno nie kosztowałam. Chyba Osowej coś nie wyszło, zakladam, że tylko w tej partii. Zupełnie nie przypomina witbier., a te inne nuty i egzotyczne cos tam są tylko na etykiecie. Za 7 złociszy plus jakies grosze mogłam kupić pewniaka jakiegoś, ale nie. Chciałam coś regionalnego. JUż nie zrobię takiego błędu.
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2018-02-17 22:53:03
Piana biała, drobnoziarnista, wysoka na około centymetr, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca jako taki lacing na ściankach szkła. Barwa jaśniejsza miodowa, nie do końca klarowne i przejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu nuty kolendrowe, skórka curacao, subtelna cytrusowość, pszeniczne akcenty oraz kwiatowość. W smaku kolendra wyraźnie przebija się na pierwszy plan, niezła kontra kwaskowa, goryczka adekwatna do stylu, w tle cytrusy, pszeniczne klimaty zachowane, gładka tekstura, wysycenie na średnio-wysokim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta w białej kolorystyce, graficznie wykonana oszczędnie, w miarę dobrze opisana. Warka 20.08.2018. Średniej jakości witbier, nie wyróżniający się niczym specjalnym. Fajnie, że wyczuwalna jest mocno kolendra oraz skórka curacao, lecz mogłoby być więcej cytrusów i kontry kwaskowej. Mało treściwości, aczkolwiek zamysł ciekawy. Witek na 6 nie mniej nie więcej. Smaczny, nieprzekombinowany wit, choć moim zdaniem jest to nadal średnia półka z zadatkiem na coś więcej.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Bartekn
starstarstarstarstar

2017-02-11 21:23:42
Bardzo poprawny witbier, w aromacie wyraźna kolendra, nuty słodowe, drożdżowe. W smaku podobnie, lekko kwasowe, cytrus też jest, choć mogłoby być go więcej, zwłaszcza iż chmielone Citrą. Goryczka jak na styl wyczuwalna.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2016-10-20 21:50:32
Uwielbiam wity, wiem czego po nich oczekiwać, wiem jak powinien smakować dobry witbier i z każdym piwem w tym stylu mam spore oczekiwania. Tu już na starcie zastanawia mnie skład: słód melanoidynowy?! brak pszenicy niesłodowanej? (ok są płatki...), brak kolendry i skórki pomarańczy? Nie zapowiada się dobrze, ale może o czymś nie wiem?

Mimo wszystko w aromacie da się wyczuć nieco nut charakterystycznych dla witbiera, jednak jest coś jeszcze co burzy ten zapach, coś co sprawia że nie jest on przyjemny. W każdym razie jest lekko, orzeźwiająco i delikatnie cytrusowo. Dominuje jednak taka charakterystyczna nuta pszeniczno-słodowa, wsparta o dziwo, aromatem kolendry. No nie jest źle, serio. Myślałem że będzie o wiele gorzej. W szkle aromat kolendry potęguje się, ale nie jest domiunujący, nachalny. Jest na prawdę dobrze!
Piwo o przeciętnej prezencji jak na styl. O ile barwa w porządku - jasna, słomkowa, delikatnie zmętniona i opalizująca. O tyle piana pozostawia wiele do życzenia - średnio wysoka warstewka, opada szybko wraz z syczącym dźwiękiem. Początkowo jej biała warstwa zbudowana ze średnich bąbelków redukuje się szybko do bardzo cieniutkiej warstewki.

W smaku wytrawne, lekkie i orzeźwiające. Chętnie sięga się po kolejne, głębokie łyki. Słodowości i słodyczy tutaj nie wiele, żeby nie powiedzieć że wcale. Piwo cytrusowo kwaskowate, z posmakiem kolendry i lekko cierpkawym, gorzkim finishem (goździki?). Aftertaste krótki, lekko goryczkowy, nieco trawiasty.
Dobry wit. Byłem sceptycznie nastawiony, a jestem na prawdę zaskoczony przyzwoitym piwkiem z Bydgoszczy.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 4 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.