Osowa Góra Top Secret
Osowa Góra Top Secret
Osowa Góra Top Secret
% alk. 6.5
Blg 16.0
5905669370165addbarcode
ulubione: 1

Piwo rzemieślnicze warzone i rozlewane w Kujawski Browar Regionalny Osowa Góra w Bydgoszczy.

TOP SECRET to nasza interpretacja stylu AIPA uwarzona we współpracy z Muzeum Ściśle Tajne w Tryszczynie pod Bydgoszczą - odtajnionym w 2015 roku schronie wojewody z czasów Zimnej Wojny. Obiekt miał chronić władze państwowe w przypadku ataku jądrowego, skażeń chemicznych i biologicznych. W pełni zachowana i działająca aparatura schronu oraz niezwykły klimat sprawiają, że jest to jedna z najciekawszych i najbardziej tajemniczych atrakcji regionu.

Składniki: woda; słody: Pilzneński, Wiedeński, Caramunich® I, Red Crystal; chmiele: Zeus, Green Bullet, Centennial, Mosaic; drożdże: Safale US-05.
Piwo niepasteryzowane, niefiltrowane.
Zalecana temperatura serwowania 8-12°C.
Dostępne w bezzwrotnej butelce o pojemności 500 ml.

Premiera piwa miała miejsce na IV Festiwalu Piwa Rzemieślniczego Beergoszcz, który odbył się w dniach 12-13 maja 2017 roku w Bydgoszczy.
Dodał: SaintBase - 2017-05-11 12:33:12

oceny Oceny

Użytkownicy 7,71 / ilość: 7
Goście 8,8 / ilość: 5
średnia 8,17/10 / ilość: 12

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2018-10-06 18:15:21
Piana biała, drobnoziarnista, w miarę gęsta i puszysta, wysoka na około półtora centymetra, powoli dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca całkiem ładny i trwały lacing na ściankach szkła, duży plus za nią. Barwa ciemniejsza bursztynowa, nie do końca klarowne i przejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu wyraźne nuty żywiczne, karmelowe akcenty, suszone owoce, trochę cytrusów oraz kwiatowych aromatów, podbudowa słodowa. W smaku nietypowo jak na styl na pierwszym planie suszone owoce, dużo żywicy, mało cytrusów, goryczka lekko zalegająca o profilu ziołowym, słabsza kontra kwaskowa, dziwne drożdżowe posmaki, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły złoty, etykieta w beżowej kolorystyce, elegancko wykonana graficznie, w miarę dobrze i wyczerpująco opisana. Warka 20.01.2019. Ciekawa interpretacja IPY, suszone owoce dają się we znaki, orzeźwiająca goryczka pomimo sporej ilości karmelu i żywicy. Niestandardowa propozycja Osowej Góry, nie każdemu podejdzie, mi nawet zasmakowało, zawsze coś innego, suszone owoce na piedestale. Dam 7, choć ciężko jest je ocenić w kategoriach stylowych.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2017-06-14 21:35:35
Fajny aromat z butelki. Słodki, mocno owocowy, odrobinę mulący. Zobaczymy jak będzie w smaku. Na pewno jest owocowo - słodkie owoce tropikalne - ananas, brzoskwinia, pomarańcz. W tle karmel. Słodowość w postaci nut herbatnikowych i herbacianych. Przyjemne połączenie koniec końców. W szkle w zasadzie podobnie. Słodko, owocowo, herbacianie, kokosowo nawet odrobinkę.

Piwo o ładnej niemalże idealnej klarowności. Ciemnomiedziana barwa, piana w kolorze przybrudzonej beli. Obfita, początkowo gęsta i drobno i średnio pęchrzykowa warstewka. Z czasem zmienia swoją budowę na grubo pęcherzykową lecz wraz wysoką warstewkę. Opada powoli, pozostawia ślad na szkle.

Piwo w smaku również jest słodkie. Dość pełne, słodowe czuć że jest piwo o conajmniej 16 BLG. Pojawiają się nutki karmelowe, które w połaczeniu z owocowymi akcentami chmielowymi fajnie współgrają i tworzą przyjemną spójną całość. Wysoko wysycone dwutlenkiem węgla. Nieco drażni przez to i szybko zapycha żołądek. Chmiel raczej owocowy - pomarańcze, ananas. Ale są też zauważalne nuty żywiczne. Goryczka wysoka. Przyjemna.

Przyjemne AIPA. Klasyczna odmiana w stylu East Coast z dość wyraźną podbudową słodową i ciekawymi posmakami chmielowymi.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2017-06-03 23:02:55
Kolor złocisto-bursztynowy, lekko opalizujący. Piana jasna zwarta, z drobnych pęcherzyków. Opadając zostawiła ślad na szkle.
Aromat z butelki to głównie słodkie i tropikalne owoce. W szkle czuć słody a nad nimi ferię chmielową: cytrusy, słodkie owoce tropiku, dalej nuty ziemisto-żywiczne i na końcu kwiatowe i nafta.
W smaku od pierwszego łyku czuć goryczkę chmielową. Słody z karmelkiem, zbożem i lekkim kwaskiem na finiszu są ?zakryte? chmielami. Goryczka grejpfrutowo-żywiczna narasta z czasem i nawet nieco zalega na języku i podniebieniu, na szczęście na krótko. Wysycenie średnie sprawia, że piwo jest bardzo pijalne.
Piwo jest wytrawne i bardzo amerykańskie.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2017-05-13 09:37:50
Oko: Lekko mętny złoto-bursztynowy.
Nos: Aromaty cytrusowe i owoce słodkie egzotyczne ? brzoskwinia, marakuja, słodki grejpfrut.
Smak: Już od pierwszego łyku goryczka, średnio długo trwa, nie zalega, bardzo zachęca do kolejnego łyku. Goryczka typu gorzka skórka grejpfruta plus ziołowość. Podstawa słodowa wyczuwalna ? delikatna karmelowość, ale generalnie piwo jest wytrawne. Piwowar zapowiadał, że ma być wytrawne, chmielowe, bez karmelu i tak jest.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010