Osowa Góra Top Secret
Osowa Góra Top Secret
Osowa Góra Top Secret
% alk. 6.5
Blg 16.0
5905669370165addbarcode
ulubione: 2

Piwo rzemieślnicze warzone i rozlewane w Kujawski Browar Regionalny Osowa Góra w Bydgoszczy.

TOP SECRET to nasza interpretacja stylu AIPA uwarzona we współpracy z Muzeum Ściśle Tajne w Tryszczynie pod Bydgoszczą - odtajnionym w 2015 roku schronie wojewody z czasów Zimnej Wojny. Obiekt miał chronić władze państwowe w przypadku ataku jądrowego, skażeń chemicznych i biologicznych. W pełni zachowana i działająca aparatura schronu oraz niezwykły klimat sprawiają, że jest to jedna z najciekawszych i najbardziej tajemniczych atrakcji regionu.

Składniki: woda; słody: Pilzneński, Wiedeński, Caramunich® I, Red Crystal; chmiele: Zeus, Green Bullet, Centennial, Mosaic; drożdże: Safale US-05.
Piwo niepasteryzowane, niefiltrowane.
Zalecana temperatura serwowania 8-12°C.
Dostępne w bezzwrotnej butelce o pojemności 500 ml.

Premiera piwa miała miejsce na IV Festiwalu Piwa Rzemieślniczego Beergoszcz, który odbył się w dniach 12-13 maja 2017 roku w Bydgoszczy.
Dodał: SaintBase - 2017-05-11 12:33:12

oceny Oceny

Użytkownicy 7,69 / ilość: 13
Goście 8,83 / ilość: 6
średnia8,05 / ilość: 19

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
ekoman69
starstarstarstarstar

2023-08-25 21:28:55
Przejrzyste o herbacianej barwie. Piana umiarkowanie wysoka, nie znika zupełnie. Zapach - karmel i kwiaty. W smaku wyraźnie goryczkowe z karmelowym tłem. Restauracja Luizjana Bydgoszcz - 20 zł butelka. Warka 20.12.2023.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
matiwi
starstarstarstarstar

2020-06-24 23:09:50
Dobra AIPA. Bez wad, poprostu smaczna o ciekawej goryczce, która ładnie kontrastuje słodycz, egzotykę i delikatny biszkopt.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
BRYNIU
starstarstarstarstar

2019-12-19 18:13:14
Drobno-pęcherzykowa, wysoka, puszysta czapa piany w odcieniu écru. Utrzymująca się bardzo ładnie na swoim poziomie. Lacing przykładny, w postaci pięknych \"firanek-falbanek\". Barwa słomkowa - zmętniona. W aromacie jak przystało na AIPA: powiewy owoców tropikalnych oraz cytrusów. Żywica oraz akcenty ziołowe. W smaku podobnie: tropiki, cytrusy, żywica oraz zioła. Całości dopełnia miła i nienachalna średnia goryczka pod styl o podłożu żywiczno-ziołowym. Podsumowując: Bardzo poprawna i przykładna AIPA. Dobrze zbilansowana jak i ułożona. Drugie \"spotkanie\" z Osową Górą na plus! Brawa! Oby tak dalej!
Wysycenie: średnie
Warka do: 20.12.2019
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2018-10-06 18:15:21
Piana biała, drobnoziarnista, w miarę gęsta i puszysta, wysoka na około półtora centymetra, powoli dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca całkiem ładny i trwały lacing na ściankach szkła, duży plus za nią. Barwa ciemniejsza bursztynowa, nie do końca klarowne i przejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu wyraźne nuty żywiczne, karmelowe akcenty, suszone owoce, trochę cytrusów oraz kwiatowych aromatów, podbudowa słodowa. W smaku nietypowo jak na styl na pierwszym planie suszone owoce, dużo żywicy, mało cytrusów, goryczka lekko zalegająca o profilu ziołowym, słabsza kontra kwaskowa, dziwne drożdżowe posmaki, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły złoty, etykieta w beżowej kolorystyce, elegancko wykonana graficznie, w miarę dobrze i wyczerpująco opisana. Warka 20.01.2019. Ciekawa interpretacja IPY, suszone owoce dają się we znaki, orzeźwiająca goryczka pomimo sporej ilości karmelu i żywicy. Niestandardowa propozycja Osowej Góry, nie każdemu podejdzie, mi nawet zasmakowało, zawsze coś innego, suszone owoce na piedestale. Dam 7, choć ciężko jest je ocenić w kategoriach stylowych.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.