Osowa Góra Sting
Osowa Góra Sting
Osowa Góra Sting
% alk. 10.2
Blg 26.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 2
cena: 13 zł

Piwo rzemieślnicze warzone i rozlewane w Kujawski Browar Regionalny Osowa Góra w Bydgoszczy.

Aromat słodowy z silnym akcentem cytrusowo-żywicznym pochodzącym od użytych chmieli.
Smak słodowy, wyczuwalne owoce. Finisz goryczkowy.

Składniki: woda; słody: Pale Ale, Żytni, Pszeniczny, Crystal, Caraaroma; chmiele: Chinook, Cascade, Simcoe; drożdże: US-05.
Piwo niepasteryzowane, niefiltrowane.
Zalecana temperatura serwowania 16°C.
Dostępne w bezzwrotnej butelce o pojemności 330 ml.

Premiera piwa odbyła się 10 lutego 2017 roku w Multitapie Kraftodajnia w Bydgoszczy.
Dodał: SaintBase - 2017-02-02 16:27:38

oceny Oceny

Użytkownicy 8,14 / ilość: 7
Goście 8,86 / ilość: 7
średnia8,5 / ilość: 14

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2017-08-17 00:23:24
Piana bardziej beżowa niż biała, drobnoziarnista, zdecydowanie nietrwała, dziurawi się bardzo szybko po przelaniu piwa z butelki do szkła i nie pozostaje już pod zupełnie żadną postacią, wobec czego ciężko mówić o jakimkolwiek lacingu. Barwa ciemniejsza miodowa, pochodząca pod rubinową, nie do końca przejrzyste i klarowne, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu przede wszystkim suszone owoce, klimaty karmelowe i miodowe, pewna doza winności, lekkie żywiczne akcenty. W smaku płynna słodycz, suszone owoce wyraźnie dominują na podniebieniu, każdy łyk przyjemnie ogrzewa przełyk, karmelowa i miodowa kontra słodowa, goryczka adekwatna do stylu, kontry kwaskowej raczej nie zaznamy, genialnie zamaskowany alkohol, jako aftertaste pozostaje na kubkach smakowych ciekawy palony, a może i lekko wędzony posmak, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Osowa Góra, etykieta w białej kolorystyce, minimalistycznie wykonana graficznie, w miarę dobrze opisana. Warka 01.08.2017. Kolejny wyrób wyciągnięty z leżakowanie, prawie rocznego. Pełnia smaku, winność i wytrawność, to cechy tego piwa, oraz jak wcześniej już napisałem \"płynna słodycz\". Pomimo ponad 10% woltażu nie zaznamy tutaj ani krzty alkoholowej woni, nawet po ogrzaniu. Świetny przedstawiciel stylu American Barleywine, po takim doznaniu smakowym jestem ciekaw czy można wciągnąć jeszcze więcej z ABW. Póki co jest to bowiem najlepsze piwo w tym stylu jakie miałem okazję kosztować. Bardzo przyjemnym więc akcentem rozpoczynam przygodę z browarem Osowa Góra i oby tak dalej. Było blisko ideału ( może gdyby wytrawność zastąpiła ciut słodyczy...) dlatego też moja ocena w tym przypadku to 8 z ogromnym plusem. Polecam, a szczególnie po leżakowaniu i oczywiście dodaję do ulubionych piw.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2017-05-21 12:28:02
Oko: Kolor miedziany, piana rachityczna.
Nos: rodzynki, suszone śliwki, trochę karmelowości, troszkę nuty rumowej, zapach słodki. Brak nut ?amerykańskich?.
Smak: Na początku słodko, wręcz przechodzące w miód, na gardle czujemy przyjemny alkohol, goryczka jest zaznaczona lekko. Nie czuć chmieli amerykańskich. Przyjemnie się to pije.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2017-05-03 23:46:23
Kolor miedziany, zmętniony. Piana écru niezbyt obfita z drobnych pęcherzyków, opadła do krążka na powierzchni, pozostawiając minimalny ślad na szkle.
Aromat początkowo słodowy, karmelowy, trochę suszonych owoców typu rodzynki. Są też chmiele w nucie żywicznej oraz cytrusowej ? wytrawne. Po ogrzaniu piwa ujawnia się alkoholowa nuta likierowa oraz landrynki.
W smaku piwo jest gęste, pół-słodkie. Znów przodują słody z karmelkiem, suszonymi owocami. Na to wchodzi szlachetna, żywiczna goryczka podbijana alkoholem. Intensywność średnia. Pijalność (jak na styl) wysoka. Wysycenie średnie do niskiego, pasuje do stylu.
To jeden z lepszych ABW jaki piłem.

oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 10 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.