Osowa Góra RISpect
Osowa Góra RISpect
Osowa Góra RISpect
% alk. 9.0
Blg 24.0
IBU 80
brak koduaddbarcode
ulubione: 1
cena: 11 zł

Piwo rzemieślnicze warzone i rozlewane w Kujawski Browar Regionalny Osowa Góra w Bydgoszczy.

Aromat kawy, gorzkiej czekolady, palonych rodzynek, wanilii, skontrowany chmielem.

Składniki: woda; słód jęczmienny; słody karmelowe; słody czekoladowe; słody palone; chmiel; drożdże.
Piwo niepasteryzowane, niefiltrowane.
Sugerowana temperatura podawania 14-16°C.
Barwa SRM: 36.
Dostępne w bezzwrotnej butelce o pojemności 330 ml.

Premiera piwa RISpect odbyła się 9 września 2016 roku na III Festiwalu Piwa Rzemieślniczego Beergoszcz w Bydgoszczy.
Dodał: SaintBase - 2016-09-07 18:24:09

oceny Oceny

Użytkownicy 7,45 / ilość: 11
Goście 9 / ilość: 3
średnia 7,79/10 / ilość: 14

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Student
starstarstarstarstar

2019-05-29 19:35:15
Po nalaniu pojawia się bardzo ładna piana, gruba na około cm. W aromacie czekoladowo, ale i niestety alkoholowo. W smaku bardzo dobry, palony, słodki czekoladowy, generalnie bardzo dobre piwo.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 7, wygląd: 9 )
awatar
Student
starstarstarstarstar
2019-05-29 19:42:49
Po chwili da się wyczuć również w smaku bakalie, rodzynkę, śliwkę suszoną i całe to "typowe" dla RISów dobro.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 7, wygląd: 9 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2017-01-24 02:27:23
W zapachu bardzo dużo owoców suszonych, trochę świeżych, śliwka, nawet jabłko, czekolada gorzka, kawa parzona po turecku, rodzynka, odrobina miodu i maggi, jakiś piernik ? ładny, intensywny.
Kolor ciemny brunaty, widać, że mętne, nie ocenię piany, bo wyleciała po wybuchu, pewnie była ładna, ładny lacing z tej resztki, piana ciemna, jasno brązowa.
To jest to o co mi chodziło, piwo jest wyklejające, lekko likierowate, nie ma udawania z żadną puszystością od pszenicy czy płatków, jest po prostu pełne w fakturze, ale i pełne w smaku, bardzo kawowe, kawa zbożowa i naturalna, tak znów taki Fort parzony po turecku, ale fajnie tu smakuje, dużo śliwki, bardzo dużo śliwki, mamy śliwkę świeżą, i ta kwasowość piwa z nią się łączy, sporo owoców leśnych, ciemnych, mamy śliwkę suszoną i to naprawdę sporo, tak jakby to był RIS ze śliwką, jest sporo rodzynki, orzech, migdał, piernik, pumpernikiel, sporo miodowości, za dwa miechy miało termin, więc może tu być, lekka maggi, którą uwielbiam w mocnych ciemnych. Wanilia i to sporo, piwo bez wanilii walące wanilią vs Onyks z wanilią, w którym ledwie ją czuć ;) . Jest nuta alkoholowa, ale jakby z likieru wiśniowego lub śliwkowego, bardzo palone. Spora goryczka na kontrę do słodkości, piwo łamane słodko-goryczkowe.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2016-10-24 23:30:32
Kolor ciemno-brunatny do czarnego, zmętniony, nieprzenikniony. Piana beżowa, po ostrym nalaniu nawet obfita opadła z czasem do minimalnej warstwy na obrzeżu szkła. Ślad na szkle praktycznie zerowy, ładne dla oka drobniuteńkie pęcherzyki.
Aromat palony: kawy i gorzkiej czekolady plus suszone owoce takie jak rodzynki i wanilia. Likierowa alkoholowość na finiszu, chmiele (osobno) niewyczuwalne.
W smaku intensywna palność od słodów, mocna kawa z ekspresu, gorzka czekolada ale do tego słodkość suszonych owoców rodzynek, wanilii i śliwek w likierze. Gorczycka, głównie od palonych słodów narasta z kolejnymi łykami od poziomu niskiego do średniego. Jest całkiem przyjemna.
Piwo jest umiarkowanie gęste, bardzo pijalne jak na RIS-a. Wysycenie niskie poprawia walory. Alkohol wyczuwalny głównie w postaci szczypania w język oraz rozgrzewanie od przełyku.
Do tego ciekawa etykieta z klimatem bydgoskim i postacią rycerza, chyba Zawiszy Czarnego, przed którym wielu mu współczesnych odczuwało ?rispect?.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 10 )
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Gogo
starstarstarstarstar

2016-09-21 18:47:33
Przed degustacją nie pytałem autorów piwa o skład, ale po pierwszych łykach stwierdziłem, że to na pewno nie rasowy RIS a raczej Imperial Milk Stout. Ktoś jeszcze miał ponoć podobne odczucia do moich. Po degustacji zastanawiałem się czy to czasem nie intensywny diacetyl ? Nie jestem sensorykiem i się nie znam. Tak czy siak piwko całkiem dobre, ale nie do końca trafia w styl- do dopracowania.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010