Osowa Góra Hornet
Osowa Góra Hornet
Osowa Góra Hornet
% alk. 7.4
Blg 18.0
IBU 93
5905669370066addbarcode
cena: 7,50 zł

Piwo rzemieślnicze warzone i rozlewane w Kujawski Browar Regionalny Osowa Góra w Bydgoszczy.

Potężna dawka pięciu odmian chmielu podbudowana solidną ilością słodów. Eksplozja aromatów chmielowych. Degustacja w większej ilości zamienia grzecznego obywatela w tropiciela węży.

Składniki: woda; słody: Pilzneński, Monachijski, Crystal; słód pszeniczny; chmiele: Warrior, Simcoe, Citra, Mosaic, Amarillo; drożdże: US-05.
Piwo niepasteryzowane, niefiltrowane.
Zalecana temperatura serwowania 8-12°C.
Butelka bezzwrotna o pojemności 500 ml.
Dodał: Saintbase - 2016-04-29 22:23:34

oceny Oceny

Użytkownicy 7,6 / ilość: 15
Goście 7,5 / ilość: 12
średnia 7,56/10 / ilość: 27

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-04-09 22:34:24
Piana biała, drobno i gruboziarnista, gęsta i puszysta, wysoka na około centymetr, powoli dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca ładny i trwały lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza miodowa, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu wyraźne nuty żywiczne, owocowe klimaty(suszone owoce) , karmelowy aromat, coś z kwiatów, pełnia chmielowości. W smaku suszone owoce zdecydowanie dominują na podniebieniu, spora dawka karmelu, żywica na drugim planie, goryczka całkiem zalegającą o profilu ziołowym, nieźle zamaskowany alkohol, słabsza kontra kwaskowa, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły złoty, etykieta w czarnej kolorystyce, ciekawie wykonana graficznie, w miarę dobrze opisana. Warka 20.06.2019. Całkiem udana Imperialna IPA idąca w stronę karmelu i suszonych owoców, jak na swoją dubeltowość jest całkiem pijalna. Delikatnie rozgrzewa przełyk ze sporą dozą słodyczy, mogę zaproponować mocną 7.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2018-11-07 19:48:36
Piję właśnie horneta z warki 2018. Ukazalo się mniej więcej 2 tygodnie temu na pułkach. Poza niżej opisanymi cechami jest więcej alkoholowości, ale w zamian dłużej utrzymująca sie gorycz i uczucie jakby ktoś posmarował język żywicą. Bardzo długi i fajny finisz.
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2016-11-03 20:00:59
Trzecia warka bez słodów karmelowych, za to jest crystal.
Kolor identyczny z pierwszą warką. Aromat ? głównie leśne i ziołowe oraz nieznacznie owocowa. Smak nieco inny. Jest najbardziej wytrawnie, ale po chwili narasta słodycz i na finiszu mamy dominacje chmielu. Goryczka nie jest zalegająca, łodygowa, w typie skórka gorzkiego grejpfrutu złamana nutami ziołowymi. Goryczka nie jest jednak na odpowiednim poziomie, na miarę imperial IPA, do tego brak cytrusów i innych owoców.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 10 )
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2016-10-23 23:46:09
Kolor bursztynowy zmętniony. Piana jasna niezbyt obfita z drobnych pęcherzyków, opadła z czasem do minimalnej warstwy, zostawiając ślad na szkle.
Aromat wybitnie chmielowy, cytrusowo-owocowy (tropik!) lekko słodki za sprawką zapewne słodów. Z czasem wychodzi odrobina żywicznych i przyprawowych nut, co nadaje zapachowi większej wytrawności. Leciutko, nieznacznie czuć też alkohol.
W smaku uderza karmel od słodów, dochodzi do tego nieco zbożowości i owoce, by za chwilę, tj. po drugim łyku zaatakowała kubki (smakowe) intensywna, przyjemna do tego goryczka w nucie żywiczno-przyprawowej. Średnie do wysokiego wysycenie oraz lekka alkoholowość podbija doznania na języku i podniebieniu w postaci lekkiego szczypania i ściągania.
Piwo jest pełne, na szczęście słody przegrywają bitwę z chmielami co daje dobrą IIPA uwarzoną na terenie kupowanym przez Bydgoszcz tj. Osowej Górze.
Na osobną uwagę zasługuje etykieta z klimatami starego rynku grodu nad Brdą.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010