Jesteś w

Czy wiesz, że...

Pierwszym piwem które leżakowało w drewnianej beczce było prawdopodobnie Goose Island’s Bourbon County Stout. W 1992 piwowar browaru postanowił wypełnić sześć drewnianych beczek po Bourbonie piwem. Do tej pory BCBS, który leżakuje sto dni w beczkach po Bourbonie Jack Daniels, jest jednym z lepiej sprzedających się piw w USA.

Najaktywniejsi Użytkownicy

awatar
Fester
starstarstarstarstar
zobacz więcej »

Najnowsze komentarze

Golem Double Gehennaawatar
nietzsche
starstarstarstarstar
Golem Double Gehenna
Wygląd: ciemno brunatne, nieprzejrzyście mętne, spora piana jak na styl, niezbyt ładna, ale miejsce produkcji zobowiązuje ;) [cofam, jednak nie Czarnków jak myślałem, tylko Marysia] kolor ma ładny, ciemno brunatny
Zapach: tego człowiek oczekiwał, popielniczka, świeży asflat, spalone kable, pieprzność, melanoidynowość, zbożowość, po ociepleniu wychodzą też czerwone owoce
Smak: Pamiętam czasy jak podstawka chodziła u badylarzy po 7 zł, a przecież to też było sążniste piwo 18blg/7%. Mam jeszcze butelkę z dawnych czasów, a parę piłem mocno po terminie i... zalecam jednak pić świeże, jak ktoś ludzi wędzonki torfowe, bo niestety aromat ulatuje. Sroga goryczka, pewnie od Magnum, choc człowiekowi wydaje się, że jest popiołowa, bo piwo jest mocno palone. O ile zapach bardziej wskazywał na wędzony porter bałtycki, to smak mówi, że to stout, mocno palone, mocno wędzone. Jest słodycz idąca trochę w miód, ale piwo wyszło w lutym, parę miesięcy też pewnie leżakowało. Piwo bezkompromisowe.
2022-10-02 05:47:13
Żywiec APAawatar
nietzsche
starstarstarstarstar
Żywiec APA
Wygląd: jaśniejsze od Sesyjnego IPA, może i ciut mniej zmętnione, łądna, piana i krążkowy lacing
Zapach: mniej subtelny od SIPA, tu jest więcej zielska niż owoców jak na podane chmiele (5 amerykańskich, przy SIPA nie podano w ogóle), owoce tropikalne i cytrusy w wersji przejrzałej, tak oldskulowo, jakaś sosna i kwiaty, ale jest bardziej chmielowo intensywne niż SIPA
Smak: Pierwszy raz porównuję oba te piwa Żywca za jednym razem no i cóż, to ŻAPA powinno się nazywać Sesyjnym IPA, choć i tak się skiepściło przez lata. Pamiętam, że tak w okolicach 2014/2015 to był naprawdę bezkompromisowy koncerniak, goryczkę potrafił mieć taką, że mordę wykręcało, zalegającą, łodygową, a nachmieleniem nieraz wiele kraftów demolował. Teraz jest już popowe, dla każdego, ale jednak jakąś goryczkę ma (SIPA nie ma jej w ogóle), nachmielenie olskulowe, ale ok. SIPA z trudem dopiłem, takie było nudne, to dopić idzie. Chyba najtańsze APA/IPA na polskim rynku, kupione w Kauflandzie za 4,5 bez żadnej promki
2022-10-02 04:16:52
Żywiec Sesyjne IPAawatar
nietzsche
starstarstarstarstar
Żywiec Sesyjne IPA
Nigdy nie zrozumiem, dlaczego Żywiec chwilę po wprowadzeniu swojego APA wprowadził Seyjne IPA w dodatku o ciut niższych parametrach, podczas, gdy Session IPA to bardziej intensywna APA, więc to powinno się nazywać sesyną ale APA
Wygląd: barwa bursztynowa, mocno zmętnione, chyba bardziej niż jak je piłem parę lat temu, , ładna piana, spora, ładny lacing
Zapach: nie bucha jakoś, ale ładny, chmielowy, białe owoce, jakaś cebula, sosna, może i cytryna, zbożowy, pszeniczny
Smak: Piwo gładkie, lekko słodkawe, pszeniczne, chlebowe, z nutą karmelową, chmielowość jakaś jest, powiedzmy, że to poziom wyższy od czeskiego pilsa, problem w braku goryczki. Sesyjne IPA powinno mieć przynajmniej mimimalną i gdyby taka tu była to bym ją wyczuł, bo pije je po totalnym słodziaku. Niemniej lepsze od innej koncernowej ipki czyli Książęce, w której chmielu prawie nie wyczułem, a i nieraz kraftowe ipki za kilkanaście złotych, obiecujące mega chmielowość są mniej nachmielone niż to. Zaraz sprawdzę APA. Jedna rzecz, która mnie zaskoczyła, to piwo kosztuje wciąż tyle samo co 4 lata temu, tymczasem kraft poszedł do góry x2
2022-10-02 03:18:07
Žatecký Černý 3,8%awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
Žatecký Černý 3,8%
Najpierw poznęcam się nad całą maskaradą, która otacza tę pseudomarkę, ciary żeny to przechodziły każdego kto widział film reklamowy, w którym bohaterowie mówili pseudoczeskim (tj. polskim upodobnionym do czeskiego). Piję puszkowe i już na froncie bawi napis "Novinka". Większość napisów na tym polskim piwie jest po czesku - choć to piwo nigdy na rynek czeski nie trafi, bo Czesi nie piją hovna. Maleńkim drukiem napisano, że wyprodukowano w browarze w Brzesku, a dystrybutorem jest Carlsberg xD No nie, producentem jest Carlsberg. Ponieważ Carlsberg jest właścicielem browaru Žatecký Pivovar z Żatca, to wykorzystuje niemal identyczną stylizację napisu Žatecký, ale na rynek polski wymyślił jakiś herb(sygnet logo) z d**y. Carlsberg chwali się, że piwa warzone są w oparciu o czeskie receptury. Otóż nie, jeśli chodzi o jasne, to nikt w Czechach nie odfermentowuje tak głęboko piwa, czyli 11 do 5% alko. A tu jest odwrotnie. Do 3,8 Czesi odfermentowują, ale desitki, a to piwo to prawie jedenastka (10,7blg), więc spodziewam się słodziaka.
Wygląd: barwa brunatna, ciemno miedziana, jakaś piana, jakiś lacing
Zapach: karmelowy, melanoidynowy, nuta palona, w typie kawy zbożowej, może odrobina mlecznej czekolady, jakieś owoce, brakuje mi chmielu, bo ta pseudomarka przecież gra właśnie chmielem, a w składzie oprócz chmielu aromatycznego i goryczkowego występuje nawet olejek chmielu Żateckiego.
Smak: Cukier w składzie czeskiego piwa by nie dziwił, jak jest cukier to piwo jest bardziej wytrawne, bo drożdże zjedzą go w całości, we wszystkich piwach o subnazwie Horky/Horka/Horke jest cukier, ale tu niestety nie dodano cukru przed fermentacją, a raczej po niej, dosłodzono nim piwo, więc stylowo jest porażką. Czeskie tmave to najczęściej desitki, ale to piwa lekkie, a tu spróbowano zrobić odpowiedź na Kozela Cernego z Kompanii Piwowarskiej tylko "To my zrobimy słodszego". To, że ono ma więcej ciała nie oznacza, że tu jest więcej piwa, tu jest więcej słodkości, pustej cukrowej. Tak słodkiego piwa nie da się wypić wiecej niż jednego, więc nie ma znaczenia, że ono ma 3,8%. Może ratowałoby to piwo, gdyby na kontrę pojawiła się jakaś chmielowość albo goryczka, a ta tutaj nie występuje. Z jednej strony super, aż cztery słody (poza cukrem i ekstraktem jęczmiennym) to rzadkość w koncerniakach. To już lepiej jakby zrobili prawilną ciemną 12 odfermentowaną do 5% niż taką pseudodesitkę dosładzaną cukrem.
2022-10-02 02:20:24
Jabłonowo Imperator 12%awatar
Gość
Jabłonowo Imperator 12%
Miałem przyjemność albo nieprzyjemność spróbować tego specyfiku.

Zapach: sztuczny miód, igri stoję( tani szampan), mokra szmata. Generalnie zapach bardzo słodki.

Smak: Podstawowo miód, tani szampan, alkohol, 12% jednak daje się we znaki, czuć że jest to piwo stworzone w celu dostarczenia jak największej ilości alkoholu do krwi.

2022-10-02 02:00:19
Perła Exportawatar
Gość
Perła Export
Piwo mojego dzieciństwa ;) obecnie o wiele gorsze niż gdy wchodziło na rynek
2022-10-02 00:39:27
Heinekenawatar
Gość
Heineken
15 lat temu było dobre...
2022-10-02 00:38:37
Jako Złoty Łan IPAawatar
Gość
Jako Złoty Łan IPA
Dla mnie najlepsze piwo w cenie ok 5 zł!
2022-10-02 00:34:51
StaroGdańskie awatar
kinimod
starstarstarstar
StaroGdańskie
Na świeżo dobre. Ogólnie bardzo standardowe, wręcz płaskie, piwo.
2022-10-02 00:19:09
Miłosław Bezalkoholowe IPAawatar
kinimod
starstarstarstar
Miłosław Bezalkoholowe IPA
Chyba jedno z lepszych bezalkoholowych. Trzeba spróbować, trudno opisywać. Rzadko spotykane nie płytkie 0%. Fajnie.
2022-10-02 00:13:24
Miłosław Chmielowy Lagerawatar
kinimod
starstarstarstar
Miłosław Chmielowy Lager
Goryczkowe, żywiczne, aromatyczne. Jak lager z amerykańskimi chmielami, chmielony na zimno. Przyjemny, w przystępnej cenie.
2022-10-02 00:11:41
Książęce Złote Pszeniczneawatar
kinimod
starstarstarstar
Książęce Złote Pszeniczne
Niby pszeniczne a lager. Kiepskie, sztuczne, guma balonowa zamiast bananów i goździków. Niesłychanie płytkie. Udawane.
2022-10-02 00:09:50
Namysłów Pilsawatar
kinimod
starstarstarstar
Namysłów Pils
Najlepszy z masówek. I tak nie warto
2022-10-02 00:08:31
Za Miastem Święty Spokójawatar
kinimod
starstarstarstar
Za Miastem Święty Spokój
Barwa dość ciemna, aromat cytrusowy, herbaciany, ziołowy. Bardzo fajne piwo.
2022-10-02 00:07:46
Trzech Kumpli Pan IPAni Tripleawatar
kinimod
starstarstarstar
Trzech Kumpli Pan IPAni Triple
Najlepsza seria IPA jaka istnieje. To wzór do naśladowania. Piękne, aromatyczne piwka. Szkoda się rozpisywać, wystarczy wypić.
2022-10-02 00:06:07
Trzech Kumpli Pan IPAni Double Wheat IPAawatar
kinimod
starstarstarstar
Trzech Kumpli Pan IPAni Double Wheat IPA
Najlepsza seria IPA jaka istnieje. To wzór do naśladowania. Piękne, aromatyczne piwka. Szkoda się rozpisywać, wystarczy wypić.
2022-10-02 00:05:23
Trzech Kumpli Pan IPAniawatar
kinimod
starstarstarstar
Trzech Kumpli Pan IPAni
Najlepsza seria IPA jaka istnieje. To wzór do naśladowania. Piękne, aromatyczne piwka. Szkoda się rozpisywać, wystarczy wypić.
2022-10-01 23:51:46
Zapomniany diabeławatar
Dominator
starstarstarstarstar
Zapomniany diabeł
Kolor brązowo-czerwony, mętne, po nalaniu brak piany. W zapachu śliwka, porto, lekko czekolada; zapach ostry, gryzący, alkoholowy. W smaku jest zdecydowanie lepiej, słodko: ciemne owoce (śliwka, rodzynki), cukier kandyzowany, a na końcu intensywnie czuć czekoladę. Piwo dość słodkie, mocno grzeje przełyk, chociaż w smaku alkohol jest dobrze ułożony. Bardzo nisko wysycone CO2.
Czy ten diabeł powinien wyjść z piwnicy? Raczej nie, a na pewno nie za 26 zł. Tragedii nie ma, ale spodziewałem się czegoś bardzie wyrafinowanego.
2022-10-01 23:50:32
Antybrowar Misty Morningawatar
kinimod
starstarstarstar
Antybrowar Misty Morning
Wyśmienita, podwójnie chmielona IPA. Barwa słoneczna, mętne. Aromaty cytrusowe, żywiczne, rześkie. Bardzo dobra propozycja. Świetne piwko i nienachalne.
2022-10-01 23:50:00
Antybrowar Hazy Babyawatar
kinimod
starstarstarstar
Antybrowar Hazy Baby
Barwa ciepła, południowy piasek pustyni. Piwo wyraźne, kwaskowe, orzeźwiające i przyjemne. Fajna propozycja dla przełamania. APA choć nie tak bardzo amerykańska.
2022-10-01 23:48:07
© ocen-piwo.pl 2017
 
1
2
3
 ... 
6
 
Włączone filtry:
WeizenBock
Funky Fluid Autumn
Funky Fluid Autumn
Funky Fluid Autumn
% alk. 7.8
Blg 18.0
ulubione: 2
Inspirowany klasykami zza naszej zachodniej granicy pszeniczny koźlak, łączący znane z weizenów nuty bananów i goździków z bogatą, obfitującą w posmaki żytniego pieczywa, karmelu i suszonych owoców, słodowością. Zum wohl!

Piwo: jasne, niefiltrowane, pasteryzowane.
Składniki: woda, słód pszeniczny, słód jęczmienny, chmiel, drożdże.

Goryczka 1/5
Zalecana temperatura spożycia 8-10°C
Szkło: Pokal

comments Komentarze: 5    oceny Średnia ocena: 6,27/10
Dodał: jamiecope - 2022-09-02 18:26:58
ReCraft German Bourbon Bock
ReCraft German Bourbon Bock
ReCraft German Bourbon Bock
% alk. 8.0
Blg 19.0
Koźlak ze świętochłowickiego browaru ReCraft. Piwo ciemne w stylu - niemiecki koźlak pszeniczny, niepasteryzowane i niefiltrowane. Nasza odsłona z dodatkiem słodu wędzonego. Leżakowane z płatkami dębowymi z beczki po bourbonie.

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: 8/10
Dodał: stacher93 - 2022-01-05 16:42:44
Sander Weizenbock
Sander Weizenbock
Sander Weizenbock
% alk. 6.8
Blg 16.0
IBU 45
Bock pszenny w kolorze bursztynowym. Drobne nuty słodowe z musujący dwutlenekiem węgla i lekkie, bananowe aromaty nadają koźlakowi świeżości!

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: 7/10
Dodał: servus124 - 2021-12-16 11:08:34
Maisel & Friends Jeffs Bavarian Ale
Maisel & Friends Jeffs Bavarian Ale
Maisel & Friends Jeffs Bavarian Ale
% alk. 7.1
Blg 16.7
Piwo z limitowanej, nowofalowej serii browaru Brauerei Maisel (znanego głównie z Maisels Weisse) przygotowywanej również w kolaboracji z piwowarami spoza browaru. To jednak sygnowane jest nazwiskie Jeffa Maisela, jednego z piwowarów i członka rodziny, bo to browar rodzinny.

Nasze podejście do (nie)oficjalnego narodowego napoju Bawarii jest zarówno tym, czego się podziewałeś, jak i tym, czego nie oczekiwałeś.
To impreza dla twojego węchu, łącząca owocową dobroć estrów weissbiera z tą samą, ale inną owocową dobrocią niesamowitego aromatu chmielu.
Mamy francuską cassis i azjatyckie przyprawy. Łączymy owocowość i słodowość. I dajemy Ci wysycenie i kremowość.
Przygotuj się na przejażdżkę!
Pozdrawiam! Jeff - brzmi opis producenta, z czego można oczekiwać wariacji na temat weizna, a raczej weizenbocka

comments Komentarze: 1    oceny Średnia ocena: 6,5/10
Dodał: nietzsche - 2021-11-27 18:03:17
Malaga Górska
Malaga Górska
Malaga Górska
% alk. 7.0
Blg 16.0
Mocne, ciemne piwo pszeniczne. Uwarzone w stylu Weizen Bock. Aromat śliwkowo rodzynkowy, o ciemno bursztynowej barwie

comments Komentarze: 1    oceny Średnia ocena: 6/10
Dodał: DoscGosc - 2021-09-17 13:04:38
Flötzinger Wies´n Märzen
Flötzinger Wies´n Märzen
Flötzinger Wies´n Märzen
% alk. 5.8
Blg 13.5
IBU 16
Extra warzone na jesienny festiwal Rosenheim - piwo specjalistyczne z browaru Flötzinger. Tradycyjnie produkowany, delikatnie chmielony o słodowym smaku ze starymi odmianami chmielu z Hallertau i Tettnang nad Jeziorem Bodeńskim, z miękkim finiszem.
Odpowiednie piwo na każdą uroczystość - nie tylko na jesienny festiwal.

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: Brak!
Dodał: servus124 - 2021-06-15 08:07:25
Schönbuch Weizenbock
Schönbuch Weizenbock
Schönbuch Weizenbock
Piwo pszeniczne. Mocne nuty dojrzałych bananów łączą się z delikatną karmelową słodyczą. Pełne i rozgrzewające.

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: Brak!
Dodał: servus124 - 2021-05-18 10:29:42
Eulchen Weizenbock
Eulchen Weizenbock
Eulchen Weizenbock
% alk. 6.7
Blg 16.0
Kasztanowy, wyrafinowany, aromatyczny, mocny, owocowy kozlak pszenny. Z aromatami dojrzałego banana i suszonych owoców.

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: Brak!
Dodał: servus124 - 2021-04-23 20:18:41
Huppendorfer Weizenbock
Huppendorfer Weizenbock
Huppendorfer Weizenbock
% alk. 8.0
Blg 19.3
Piwo warzone przez browar Brauerei Grasser Huppendorfer z frankijskiego Königsfeld-Huppendorf w powiecie bamberskim. Piwo nowe, na stronie browaru brak go nawet wśród piw warzonych sezonowo, zastąpiło dawnego weizenbocka o nazwie Pankratius, który jednak miał 6,8% alkoholu.

comments Komentarze: 1    oceny Średnia ocena: 7/10
Dodał: nietzsche - 2021-02-09 20:03:20
Ayinger Weizenbock
Ayinger Weizenbock
Ayinger Weizenbock
% alk. 7.0
Blg 16.5
Piwo uwarzone przez niemiecki browar Ayinger z Aying (kraj związkowy Bawaria).

Piwo niefiltrowane, górnej fermentacji
Składniki: woda, słód pszeniczny, słód jęczmienny, chmiel, drożdże
Dostępne w butelkach o pojemności 330 ml.

comments Komentarze: 1    oceny Średnia ocena: 8/10
Dodał: Piwosz92 - 2021-01-24 20:13:31
 
1
2
3
 ... 
6
 
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.