Jesteś w

Czy wiesz, że...

Lwówek to najstarszy browar w Polsce (Pierwsze piwo uwarzono w 1209 r.), który produkuje piwo według tradycyjnych metod, przy otwartych kadziach, co dziś już jest dużą rzadkością.

Najaktywniejsi Użytkownicy

awatar
krzysiek.w17
starstarstarstarstar
zobacz więcej »

Najnowsze komentarze

Przyjazne Państwo BUH PILSawatar
SoupDog
starstarstarstarstar
Przyjazne Państwo BUH PILS
P.S. W tym piwie pływają farfocle, zapewne konopne. Czy pils powinien zawierać takie coś? Pytanie do znawców stylu.
2021-08-05 01:14:34
Przyjazne Państwo BUH PILSawatar
SoupDog
starstarstarstarstar
Przyjazne Państwo BUH PILS
W odróżnieniu od zwykłego Buha, tu jest piana i to spora, wysoka na kilka cm, zostawia solidny lacing. I w ogóle wszystko jest w tym pilsie lepsze niż w Budu, for example wysycenie CO2 - średnie. Mam wrażenie, że w Tenczynku wzięli zwykłego pilsa i dodali trochę aromatu konopnego. Niezłe to piwo, jest goryczka chmielowa i konopna, co daje efekt podobny do IPA, chociaż oczywiście nie ma solidnej podstawy słodowej, w końcu to pils. Poprawny pils, fajny, jednak cena trochę wygórowana.
2021-08-05 01:10:30
Wilk awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
Wilk
Wygląd: to by się Niemiec zdziwił, kolorem to przypomina raczejk czeskiego pilsa, jest bursztynowe, piana ładna, lacing też
Zapach: jest takak nuta suszonych liści jeżyny lub porzeczki, taka szmaciana, bywa i w piwach niemieckich i czeskich, do tego pachnie mąką, świeżym ciastem
Smak: Piwo lekko wodniste, ale przez taką nutę biszkoptowo-karmelową to bardziej przypomina mi Czecha, tylko Czech miałby większą goryczkę i nachmielenie. Nachmielenie niewielkie, taki susz liściasty, trochę siana i kwiatów, niech będzie, że to jakiś Hallertau, natomiast profil słodowy jest kompletnie nie niemiecki. Jest tu czerwone jabłko i wydaje mi się, że i masło. Jako pils niemiecki to słabo, jako lager to jest ok, jest na poziomie ok polskiego regionalniaka.
2021-08-05 01:07:55
Zipfer Urtypawatar
nietzsche
starstarstarstarstar
Zipfer Urtyp
Ok, to nie jest masło, to jest maślanka, taka spotykana w niemieckich regionalniakach (raczej bawarskich), np. Chiemseer
2021-08-05 00:59:21
Przyjazne Państwo BUHawatar
SoupDog
starstarstarstarstar
Przyjazne Państwo BUH
Mętny, żółty płyn, piana żadna (zero, nul!). Wysycenie wysokie. Wali ziołem, tylko konia z rzędem temu, kto powie, czy to efekt dodania suszu (w składzie dwa razy susz wymienili - nie stać było na korektę?), czy sztucznego aromatu. Ciężkie "ale", bez piany, nie warte 7 zł.
2021-08-05 00:59:00
Zipfer Urtypawatar
nietzsche
starstarstarstarstar
Zipfer Urtyp
Wygląd: barwa słomkowa, ładna piana, ale nietrwała, lacing niewielki
Zapach: jakaś kaszka, jasne pieczywo, kwiaty, siano, coś metalicznego, ale pewnie od chmielu
Smak: Bardzo przyzwoity koncerniak, bo warzy go Brau Union, niegdysiejszy właściciel Van Pura, później (po wykupieniu austriackiej spółki matki) polska spółka córka została połączona z Żywcem. Sztandarowe piwo browaru, czyli odpowiednik Żywca w Polsce, a jednak nie mamy tu wodnistego eurolagera smakującego jak woda, tylko to odpowiednik dobrego hellesa, powiedzmy takiego Spatena, tylko bardziej gładkiego. Jest tu taka słodkawa nuta kaszki manny, taka ostra nuta niemiecka, ni to siarkowa, ni piwniczna, szmaciana, jest przyzwoita chmielowość jak na styl, jest nawet niewielka goryczka. Piwo czyściutkie, bez wad, no może jest tu lekkie masło, ale może też mi się wydaje. Nie piłem tego piwa dłużej niż trwa piwa rewolucja w Polsce i byłem pewien, że jest po prostu słabe, że dobre wspomnienia o nim mam z czasów, kiedy na polskim rynku nie było niczego, a ono wciąż się broni w swojej kategorii. Król eurolagerów.
2021-08-05 00:51:04
Trybunał Porter Bałtycki awatar
rewo
starstarstarstarstar
Trybunał Porter Bałtycki
Dobry, ale faktycznie niesamowicie słodki ten porter. Pod słodyczą majaczą inne smaki.
2021-08-05 00:36:32
Zipfer Urtypawatar
nietzsche
starstarstarstarstar
Zipfer Urtyp
Jako Urtyp (pierwowzór, prototyp, pratyp) sprzedawany tylko na rynek austriacki. Wersja eksportowa nazywa się po prostu Zipfer z claimem "Ein Glas Heller Freude" lub Zipfer Original Import
2021-08-05 00:33:25
Żywiec Jasne Lekkieawatar
Gość
Żywiec Jasne Lekkie
Nie wiem co jest nie tak z polskimi browarami :(. Pracuje na co dzień na Słowacji. W przeciwieństwie do Czech, a nawet Polski nie ma tam super browarow, ale lekkich piw jest od groma. 4.0% lub lekko więcej? Do wyboru. Tzw 10 mają właśnie tyle i smakują jak piwo. Tak, "wodniste" jak ocenia niektórzy, ale pije się je z przyjemnością. Będąc w Polsce pomyślałem, że spróbuję tego lekkiego - jeden łyk i tragedia. Smak jak bezalkoholowego, czyli słodkawe, bez goryczki... Co to ma być? Może wyślijcie jakiegoś browarnika za południową granicę niech zobaczy jak się wazy piwo Šariš, Kelt, Urpiner, Gorgon czy inne 10% ekstraktu.
2021-08-05 00:27:46
Cieszyn Lagerawatar
rewo
starstarstarstarstar
Cieszyn Lager
Dobry lager, bije na głowę wszelkie koncerniaki. Mi bardzo przypomina czeskie pilsy, czuję masełko dość wyraźnie.
2021-08-05 00:03:26
Cieszyńskie West Coast IPAawatar
rewo
starstarstarstarstar
Cieszyńskie West Coast IPA
Taki west coast oldscholowy, cemny w barwie, jest taniczność, goryczka, przede wszystkim albedowa, cierpka. Jeśli cytrusy to raczej tylko w reprezentacji greapruta.
2021-08-04 23:49:06
Bojan Mangoawatar
Gość
Bojan Mango
Słodki ulepek, w ogóle nie czuć smaku mango, mdłe. Nie polecam.
2021-08-04 22:13:44
Nepomucen CRAZY LINES #07awatar
windxore
starstarstarstarstar
Nepomucen CRAZY LINES #07
Aromat:
Cytrusowy, tropikalny, czuć pewną słodycz z owoców, delikatnie kwaśny

Faktura / odczucie w ustach:
Piwo wytrawne, wysycenie średnie, ale wyraźne. Rześkie, orzeźwiające i pijalne, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że to 19 blg. Goryczka wyczuwalna, ale dość lekka i nienachalna.

Smak:
Zgodnie z aromatem, jest owocowo i tropikalnie, do tego jest całkiem przyjemna owocowa słodycz, a kończy się to lekko kwaśnym grejpfrutem
2021-08-04 22:01:36
Błonie Kampinoskie Podwójnie Chmielone awatar
ekoman69
starstarstarstarstar
Błonie Kampinoskie Podwójnie Chmielone
Jasno złociste, zmętnione. Piana niezbyt wysoka, ale trwała. W zapachu chmiel i trochę kwiatów. W smaku jest ziołowa goryczka, wyraźna słodowa podbudowa i dużo masełka. Warka 05.11.2021. Kupione w spożywczaku za 4,89 zł. Dobry stosunek jakości do ceny.
2021-08-04 21:45:22
Łąkomin AmerIPAawatar
Gość
Łąkomin AmerIPA
Mam mieszane uczucia. Z 15 blg panowie z Łąkomina wyciągnęli niemal 7% alkoholu. Przez to piwo stało się nieco zbyt wytrawne jak na mój gust (za mało tu biszkopta typowego dla amerykańskiej IPY) i nieco zbyt grzejące w przełyk. Gdyby kosztem alkoholu odfermentowac to piwo płycej, mielibyśmy sztosik. Goryczka oceniona na etykiecie w skali 4/6 - no nie wiem czy ma 3 ... Pomimo tych narzekań AmerIPA jest bardzo fajna, cytrusowa, aromatyczna, lekko słodowa. Na etykiecie pojawił się złoty medal Chmielaków Krasnostawskich z 2017 roku. Piwo dobre, a mogło być z*******e.
2021-08-04 21:20:31
Harnaś Jasne Pełneawatar
olaf69kox
star
Harnaś Jasne Pełne
najlepsze piwko pozdro musze leciec bo mam jutro sprawdzian z przyrki
2021-08-04 21:15:22
Jako Złoty Łan IPAawatar
Gość
Jako Złoty Łan IPA
Jak dla mnie to mistrzostwo świata.
2021-08-04 21:06:52
Hoplala Wolna czy Zajętaawatar
Gandalfino
starstarstarstarstar
Hoplala Wolna czy Zajęta
Opalizujące złoto. Piana średnia, porządna. Pachnie cytrusami i słodem.
Puszyste, pełne. Sok dodany z umiarem nie dominuje piwa, a jest wyczuwalny. Owocowa gorycz łączy się
z chmielową. Ich suma nie jest przesadna. Bardzo zbalansowane piwo. I przyjemne.
2021-08-04 21:01:05
Trybunał Pilsawatar
olaf69kox
star
Trybunał Pils
spoko trzepie banie, fajna gorycz polecam olaf
2021-08-04 20:45:07
Artezan Château 2021awatar
luke123
starstarstarstarstar
Artezan Château 2021
Wygląd: Barwa miedziana, pod światło rubinowa. Piana przybrudzonego koloru, chwilowa i szczątkowa. W miarę klarowne. 9/10

Aromat: Bretty, stajnia, kiszonka, ocet, trochę suszone owoce, może wiśnie. Jest trochę beczki - takiego świeżego, mokrego drewna, ale i wanilia po jakimś czasie się przebija, a ocet chowa. 8/10

Smak: Wiśnia i suszone owoce, delikatnie beczka, octowość bardzo delikatna. Kwaskowe, cierpkawe, winne. Minimalnie słodowe. Dość wytrawne. Nie jest zbyt ciężkie. Goryczki praktycznie brak. Jest bardzo, bardzo pijalne - szybko zniknęło i jedno na dwóch było nieco mało. 8+/10

Jest spoko, bardzo przyjemne, ale jednak nie powala całkowicie, bywają lepsze dzikusy. 8+/10
2021-08-04 20:36:59
© ocen-piwo.pl 2017
 
1
2
3
 
Włączone filtry:
New England Double IPA
Stu Mostów & Seven Island Brewery ART+46 New England DIPA
Stu Mostów & Seven Island Brewery ART+46 New England DIPA
Stu Mostów & Seven Island Brewery ART+46 New England DIPA
% alk. 7.7
Blg 18.0
IBU 20
Duże ilości Straty połączonej z odmianami Citra i Belma na mętnej, zbożowej bazie składającej się z jęczmienia, pszenicy i płatków owsianych. Fermentacja z udziałem naszego nowego protokołu Secret Sauce pozwoliła dodatkowo uzyskać wyższy stopień biotransformacji i wycisnąć z chmielu jeszcze więcej soczystości. Poza skutecznym orzeźwieniem szukajcie w niej również dużej ilości tropików przełamanych aromatem gumy balonowej.

comments Komentarze: 1    oceny Średnia ocena: 7/10
Dodał: David_Haye - 2021-07-30 17:18:12
Stu Mostów & Finback ART+44 New England Double IPA
Stu Mostów & Finback ART+44 New England Double IPA
Stu Mostów & Finback ART+44 New England Double IPA
Uwarzone we współpracy z jednymi z naszych ulubionych ludzi w branży – ekipą Finback Brewery z Queens, NYC, oraz z dodatkiem jednych z naszych ulubionych chmieli dostarczonych przez Crosby Hops.

Bazę pod intensywne chmielenie stworzyliśmy dzięki mieszance słodów Pale, Pilsner i puszystych płatków owsianych. Dodaliśmy do niej wspaniałe odmiany Cashmere, Idaho 7 i Azacca – zarówno w kotle jak i na zimno. W ten właśnie sposób powstała ta miękka, soczysta i niesamowicie pyszna Double IPA!

Jest to również drugie piwo fermentowane według naszego domowego protokołu fermentacji „Secret sauce”. Drożdżowe nuty owoców pestkowych i gumy balonowej doskonale łączą się z owocowymi i lekko wilgotnymi nutami chmielu. Pomyśl o sorbecie truskawkowym, cytrynie meyer, pomarańczowych gumisiach i aromatach z gatunku „dank” zamkniętych w puszce i daj się ponieść magii degustacji!


comments Komentarze: 1    oceny Średnia ocena: 7/10
Dodał: David_Haye - 2021-07-12 19:47:02
Browa Bury - Foggy Morning
Browa Bury - Foggy Morning
Browa Bury - Foggy Morning
Niefiltrowane, pasteryzowane. Składniki: woda, słód jęczmienny, słód owsiany, płatki owsiane, płatki ryżowe, chmiele: Citra, Kohatu, El Dorado, Lunga, drożdże LalBrew New England

comments Komentarze: 1    oceny Średnia ocena: Brak!
Dodał: dzej - 2021-07-02 10:52:11
Hop Cone No. 1 NEDIPA
Hop Cone No. 1 NEDIPA
Hop Cone No. 1 NEDIPA
% alk. 7.5
Blg 18.0
ulubione: 1
Jasne, mętne piwo z niską goryczką. Chmielone na zimno Sabro, HBC472 oraz El Dorado wnoszącymi nuty kokosa, cytrusów oraz wanilii. Wsparte tłem owoców tropikalnych i pestkowych. Całość dopełnia fermentacja drożdżami WLP066 London Fog, nadająca piwu soczystość!

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: 8,67/10
Dodał: kt - 2021-07-01 12:17:29
AleBrowar New England DDH DIPA Trident + Experimental #09326
AleBrowar New England DDH DIPA Trident + Experimental #09326
AleBrowar New England DDH DIPA Trident + Experimental #09326
% alk. 7.5
Blg 20.0
ulubione: 1
Aksamitna struktura, stosunkowo niska goryczka i potężny aromat uzyskany dzięki podwójnemu chmieleniu na zimno. Składniki: woda; słód Pale Ale, słód owsiany, słód dekstrynowy, płatki owsiane, płatki pszeniczne; chmiele: Trident, Experimental #09326.

comments Komentarze: 2    oceny Średnia ocena: 6,56/10
Dodał: Johnny_Beer_ - 2021-03-21 13:18:00
Piwne Podziemie Juicy Trap #1
Piwne Podziemie Juicy Trap #1
Piwne Podziemie Juicy Trap #1
% alk. 7.5
Blg 18.0
ulubione: 1
Ostrzeżenie!!! To piwo jest tak smaczne, że może wciągnąć do środka (jak to obrazuje postać z etykiety).
Juicy Trap #1 (Citra - Galaxy) rozpoczyna serię piw, w których będziemy eksplorować ulubione kombinacje chmieli. W pierwszym trunku z serii, za smak i aromat odpowiada słynna para chmieli Citra-Galaxy. Tworzą one idealną cytrusowo-tropikalną mieszankę aromatyczno-smakową. Następnego Juicy Trapa z tej serii na pewno już uwięzimy w puszce, co sprawi że postać z etykiety będzie miała trochę więcej komfortu:)

Słody: słód pilzneński, słód pszeniczny, płatki owsiane, słód owsiany, płatki pszenne, słód dekstrynowy, słód Crystal Oak. Chmielenie na whirlpoolu: Citra, Galaxy. Chmielenie na zimno: Citra, Galaxy. Chmielenie jest na poziomie 20 g/l.

[opis z oficjalnego facebooka browaru Piwne Podziemie]

comments Komentarze: 3    oceny Średnia ocena: 8,56/10
Dodał: Johnny_Beer_ - 2021-03-20 22:10:18
Funky Fluid Talus
Funky Fluid Talus
Funky Fluid Talus
% alk. 7.6
Blg 19.0
ulubione: 2
Nowy chmiel na rynku? Takich okazji nie przepuszczamy - czas na nowe Double New England IPA ! TALUS to piwo chmielone głównie odmianą Talus właśnie, pachnącą różowym grejpfrutem, skórkami cytrusów, suszonymi kwiatami róży, tropikalnymi owocami, a nawet i szałwią. [opis z oficjalnego Facebooka browaru Funky Fluid]

comments Komentarze: 1    oceny Średnia ocena: 8,58/10
Dodał: Johnny_Beer_ - 2020-11-10 19:51:47
Funky Fluid Trident
Funky Fluid Trident
Funky Fluid Trident
% alk. 7.2
Blg 18.0
ulubione: 1
Nowy tydzień = nowe piwa! Na pierwszy ogień idzie TRIDENT - Double New England IPA w którym po raz pierwszy użyliśmy Trident, czyli mieszanki trzech amerykańskich chmieli o intensywnym, tropikalnym aromacie. Z dystrybucją ruszamy jeszcze w tym tygodniu. [opis z oficjalnego facebooka Funky Fluid]

comments Komentarze: 1    oceny Średnia ocena: 8/10
Dodał: Johnny_Beer_ - 2020-10-09 13:36:44
Funky Fluid Goofy
Funky Fluid Goofy
Funky Fluid Goofy
% alk. 7.2
Blg 18.0
ulubione: 2
Uwarzone przez Browar Funky Fluid.
Podwójna NEIPA o wysokim hoprate, w któej główną rolę odegrała eksperymentalna odmiana chmielu HBC 692, zapewniająca wyjątkowe aromaty i smaki kwiatowe, kokosowe, a nawet drewniane.
Piwo niefiltrowane, pasteryzowane.
Skład: woda, słód jęczmienny, słód pszeniczny, płatki owsiane, płatki pszenne, chmiele (HBC 692, Mosaic, Citra, Columbus), drożdże London Fog.
Polecana temperatura serwowania to 8-10°C.

comments Komentarze: 2    oceny Średnia ocena: 8/10
Dodał: Barcelonismo - 2020-10-01 18:56:55
Deer Bear Blue Pill
Deer Bear Blue Pill
Deer Bear Blue Pill
% alk. 7.0
ulubione: 2
Uwarzone przez Browar Deer Bear.
Porządne chmielenie imperialnej IPY to coś czego potrzebujesz by móc cieszyć się aromatem i smakiem. Czy trzeba czegoś więcej? Jeśli masz wątpliwości sięgnij również po czerwoną pigułkę i przekonaj się czy jest różnica.
Piwo pasteryzowane, niefiltrowane.
Skład: woda, słód jęczmienny, słód owsiany, słód pszeniczny, płatki owsiane, płatki pszenne, chmiele (Galaxy, Centennial, Simcoe, Citra), drożdże (Mega Yeast Blend).

comments Komentarze: 4    oceny Średnia ocena: 8,13/10
Dodał: Barcelonismo - 2020-08-19 10:35:17
 
1
2
3
 
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.