Jesteś w

Czy wiesz, że...

Lodówkę wymyślił bawarski inżynier Karl von Linde, który już w 1871 roku zastosował system chłodzenia w browarze Spaten w Monachium, aby umożliwić produkcję piwa latem. Środkiem schładzającym był eter metylowy lub amoniak

Najaktywniejsi Użytkownicy

awatar
Esteban
starstarstarstarstar
zobacz więcej »

Najnowsze komentarze

Žatecký Světlý Ležákawatar
Grisza44
starstarstarstarstar
Žatecký Světlý Ležák

Nie wiem jak jest z Żateckim, bo praktycznie nie piłem tego piwa kilka lat. Wziąłem ze względu na skład, gdzie nie było jakichś gówien. Nie wiem jak z warkami, pewnie następna będzie lipna, nie pije tego browarka. Wziąłem, bo było budżetowe (jakoś 13+ za 4pak), ale i tak w sumie wolałbym przykładowy Zwierzyniec Pils. Co do piwerek od Ambera to uwierz, że opiłem się nimi i wiem, że lubią być słodowe, ale jednak to jest inna półka
2024-07-16 00:05:06
Žatecký Světlý Ležákawatar
Gość
Žatecký Světlý Ležák

Czyli żatecki sezonowo i chwilowo zapewne się poprawił. Jeszcze ze 4-5 miesięcy temu było to kompletnie niedobre piwo. W przeciwieństwie od tego, jakie je piłem i pamiętam w początkach produkcji i wprowadzenia na rynek polski. Skoro nie zjechałeś tego piwa z góry na dół. To musiało się poprawić. Co do jakiegokolwiek z piw browaru Amber, to wszystkie (może z wyjątkiem pszeniczniaka) są dość ciężkie. Zalegające na żołądku. Amber raczej nie robi lekkich i pijalnych piw.
2024-07-15 23:51:44
Pinta Endless Oceanawatar
Shinodin
starstarstarstarstar
Pinta Endless Ocean

Niby solidnie nachmielone, ale z takim dziwnym posmakiem mokrej szmaty...mocno goryczkowe...6 mogę zaproponować.
2024-07-15 23:42:22
Żywiec Porterawatar
Gość
Żywiec Porter

rel
2024-07-15 22:53:40
Obolon Premiumawatar
Gość
Obolon Premium

Nie ma co się dziwić, że wali kwachem bo banderowcy dodają ryżu ! Nie kupuję produktów żywnościowych z UPAiny bo wszystko tam jest wojennie skażone, a ich normy żywnościowe nie są w żaden sposób obecnie przestrzegane nie mówiąc już o tym, że do naszych wyśrubowanych nie mają nawet startu ! Chcesz się truć to chlaj ten syf !
2024-07-15 22:53:37
Žatecký Světlý Ležákawatar
Grisza44
starstarstarstarstar
Žatecký Světlý Ležák

Piwerko z datą 27.06.25, pucha

Wygląd: klarowne, sok jabłkowy, jasne złoto. Piana obfita, biała, szampon bambino. Lejsing nawet wyraźny

Aromat: dość świeżo, czuć jakiś słód, jakaś pszenność. Czuje też wytrawność, jakby łodygowy chmiel. Po zamieszaniu może delikatne zielone jabłka, nieco właśnie jabłkowy zapaszek. Może delikatna karmelowość, słodowość w stylu pszennej bułki. Na trzecim tle jakaś chmielowość, może nawet w stylu kwiatowym. Ogólnie nie jest źle, a jak na koncerniak to nawet bardzo dobrze.

Smak: wysycenie średnie, nawet średnio-niskie, co jest dziwne, bo przy otwarciu piwo strzeliło pianą. Nieco pustawe, ale jest tam jednak ciało, w stylu pieczywa pszennego. Goryczka nienajintensywniejsza i również nienajszlachetniejsza. Ogólnie w smaku nieco jabłkowe, to ciało takie specyficzne, nienajlepsze, ale ono jest. Nieco wodniste. Goryczka mało wyraźna, ale jest, szybko jednak schodzi z ust. Ogólnie nie jest tak źle.

Ogółem: takie o, koncernowe piwo. Nic specjalnego patrząc przez pryzmat kraftów, ale w porównaniu z koncerniakami to jest dobre piwo. Wygląda ok, ma piane, ma lejsing, zapach nie odpycha, w smaku wszystkiego za mało (ciała, goryczki, wysycenia), ale jest jednak do wypicia. Nie jest tak źle, jak można się spodziewać, zresztą to już nawet widać po składzie piwa, przez który je zakupiłem. Jak nie ma nic innego w ofercie, to polecam, jednak każdy kraft czy regionalny browar powinien być lepszy. Do takiego amberka chmielowego nie ma podjazdu, ale wygra z prawie każdym innym koncerniakiem
2024-07-15 22:46:06
Tatra Jasne Pełneawatar
Gość
Tatra Jasne Pełne

Dobre my z Mietkiem pod groszkiem bo tam najtaniej do choroby jasnej pijem ciwgle ten napój mietek nie żyje ale ja dalej to pije!!!
2024-07-15 22:29:02
Trybunał Ciemneawatar
Lukasz
starstarstarstarstar
Trybunał Ciemne

Brunatne, klarowne. Piana średniej objętości i trwałości, lekko beżowa. Aromat karmelowy słodowy, bez nut palonych. W smaku nijakie, okrągłe, pełne. Nie jest przegazowane. Do wypicia. Nie ma w smaku także poloności, nie ma goryczy. Bardzo nudne piwo, można zasnąć.
2024-07-15 21:20:49
Kozel Lezak 11awatar
czerstwabulka
starstarstarstarstar
Kozel Lezak 11

WYGLĄD: złoto, klarowne, piana słaba

ZAPACH: praktycznie brak aromatu jakiegokolwiek

SMAK: przyjemna lekka słodowość, umiarkowanie pełne, goryczka nawet jakaś jest, nagazowanie dość niskie, czysty lagerowy profil, całkiem dobra pijalność

PODSUMOWANIE: Zasadniczo piwo całkiem niezłe. W porównaniu do wielu innych polskich piw koncernowych to się prezentuje odrobinę od nich lepiej. No ale właściwie tylko odrobinę lepsze, bo to nadal jest dość pospolity lekki jasny lager. Aczkolwiek dość przyjemnie się to piję i gdyby nieco przydroga jak na tą jakość cena, to bym pewnie znacznie częściej po tego Kozla sięgał. Aczkolwiek dość prawdopodobne jest to, że wersja na rynek czeski okazała by się trochę lepsza od tej polskiej, bo tam standardy wobec smaku piwa są ogólnie wyższe. Ale tak ogólnie to Kozel warzony w Polsce jest takim przyjemnym średniakiem bym powiedział.
2024-07-15 21:08:32
Jasne że Pełne awatar
0xhiryuu
starstarstarstar
Jasne że Pełne

Za tą cenę biję koncerniaki polskie i szwabskie. Teraz je robi Van Pur.
2024-07-15 21:07:11
Zlatý Bažant Ležiák 12%awatar
BobiQ68
starstarstarstarstar
Zlatý Bažant Ležiák 12%

Można powtarzać, a zwłaszcza w promocji :-)
2024-07-15 20:50:47
Golem MSG From Spaceawatar
Lukasz
starstarstarstarstar
Golem MSG From Space

Jasnopomarańczowe, zmętnione nieco. Piana średnie ziarno. W aromacie jest kwas, kolendra, maggi. Niewiele ciała, wysycenie znacznie podobnie jak i kwaśność, ale bardziej kwas cytrynowa niż kefir. Jest słona nuta umami. Nie podeszło, ale ceniłem Golema za odwagę, jak widać była ona jednak zbyt wielka.
2024-07-15 20:47:35
Sady & Golem Fat Barrelsawatar
Lukasz
starstarstarstarstar
Sady & Golem Fat Barrels

Kasztanowe z luźną, beżową pianą. W aromacie czuć beczki, zarówno torf, jak i taniny z beczki po winie, kwaśne, surowe. Alkohol oczywiście także nieco czuć. W smaku także czuć, ale jak na takową moc jest doskonale ułożony. Piwo jest względnie wytrawne, co nie dziwi jeśli chciano uzyskać dużo alkoholu. Pije się zaskakująco łatwo, nie jest to też piwo bardzo złożone. O ile w zapachu obie beczki się manifestowały, tak w smaku jedynie winna mi się odznaczyła, bourbon i whisky nie. Odważne i ciekawe piwo, choć inne niż sobie wyobrażałem.
2024-07-15 20:12:02
Ursus Premiumawatar
Gość
Ursus Premium

Całkiem niezłe zważywszy że Rumunia to jest kraj piwny oraz to że to masowe piwo. Spoko można spróbować.
2024-07-15 19:44:11
Gościszewo Ogród Mistrza Witbier z Tymiankiem Cytrynowymawatar
WaldemarS
starstarstarstarstar
Gościszewo Ogród Mistrza Witbier z Tymiankiem Cytrynowym

Warka 16/06/2025 4123, brązowa kształtna i prosta butelka. Etykieta wspólna z kontrą prawie dookoła butelki, zawiera potrzebne info o składzie i sporo ubarwionej reklamy piwa. Kapsel czarno-złoty, firmowy z logo browaru. Widoczny osad na dnie butelki. Po otwarciu i napełnieniu szklanki piwem w zalecanej temperaturze czuć sporo nut cytrusowych i ziołowych z dominującym tymiankiem. Barwa złota, lekko mętna za sprawą naturalnego osadu. Piana drobnopęcherzykowa, brudnobiała, niska, szybko opada ze znikomym lacingiem. Nasycenie niskie, nie rośnie w ustach i nie szczypie. Pachnie lepiej niż smakuje. W smaku wyczuwalne nuty ziołowe, cytrusowe z których wyraźnie czuć goryczkę. Lansowany tymianek i kolendra na etykiecie przewijają się w wodnistym smaku, lekko słodkawym ze zbożowym podkładem w tle. Wolałbym jednak czuć goryczkę chmielową. Każdy następny łyk nie wnosi nic ciekawego, a wręcz dostarcza kwasowości na podniebieniu. W sumie piwo nie zachwyca niczym wyjątkowym, poniżej średniej, bez powrotu, browar warzy lepsze piwa. 4/10.
2024-07-15 19:37:16
Perła Chmielowaawatar
Gość
Perła Chmielowa

Jak ci harnaś smakuje to winszuje smaku
2024-07-15 19:20:18
Tatra Jasne Pełneawatar
Gość
Tatra Jasne Pełne

Tadam! Grupie Żywiec udało się wyprodukować najbardziej gxwniane polskie piwo.
2024-07-15 18:52:39
Amber Czarny Bez Bezalkoholoweawatar
piotremon
starstarstarstarstar
Amber Czarny Bez Bezalkoholowe

Całkiem niezłe, lepsze niż wersja alkoholowa - czarny bez jest mocniej wyczuwalny. Mogłoby być lekko bardziej wytrawne (np bardziej chmielowe?).
2024-07-15 18:49:40
Amber Po Godzinach IPLawatar
piotremon
starstarstarstarstar
Amber Po Godzinach IPL

Najlepsze piwo Amber i jeden z najlepszych lagerów jakie piłem.
Rewelacyjnie owocowe, pełno brzoskwiń, białych owoców, cytrusy i lekka kwiatowość. Orzeźwiające, lekkie i bardzo pijalnie. Nie jest wodniste.

Na pewno jeszcze do niego wrócę.
2024-07-15 18:47:29
Funky Fluid Selfishawatar
Lukaszndm
starstarstarstarstar
Funky Fluid Selfish

Kolor żółty, nieprzejrzyste, aromat owocowy, smak owoce tropikalne i lekko wyczuwalne igły sosnowe, goryczka lekka żywiczna.
2024-07-15 18:27:06
© ocen-piwo.pl 2017
 
1
2
3
 ... 
27
 
Włączone filtry:
Baltic Porter
Ciupaga Porter
Ciupaga Porter
Ciupaga Porter
% alk. 10.0
Blg 21.0
W Naszej rodzinie piw nie mógł pojawić się klasyk czyli Porter. Nasz Porter to największy mocarz który zadowoli wszystkich smakośzy kawy, karmelu i kakao. Idelany do mięs, czekolady i serów , zawłaszcza Naszych lokalnych oscypków.

STYL: Porter Bałtycki.
SŁODY: Pilzneński, Monachijski, Karmelowy, Czekoladowy, Palony, Żytni.
CHMIEL: Marynka.
DROŻDŻE: Dolnej fermentacji.

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: Brak!
Dodał: czerstwabulka - 2024-07-13 11:44:03
Moczybroda Franz Kafka
Moczybroda Franz Kafka
Moczybroda Franz Kafka
% alk. 9.0
Blg 21.0
Klasyczny, wyrazisty Porter Bałtycki, uzupełniony o dodatek kawy.

comments Komentarze: 1    oceny Średnia ocena: 7,5/10
Dodał: marti86 - 2024-07-08 19:32:40
Browar Trzech Braci Porter Bałtycki
Browar Trzech Braci Porter Bałtycki
Browar Trzech Braci Porter Bałtycki
% alk. 9.0
IBU 3/5
Piwo niepasteryzowane i niefiltrowane Skład: woda, słód jęczmienny, chmiel, drożdże

comments Komentarze: 1    oceny Średnia ocena: 7,5/10
Dodał: prisoner - 2024-07-05 15:56:52
Piwoteka Baron Ostrężyński
Piwoteka Baron Ostrężyński
Piwoteka Baron Ostrężyński
% alk. 10.5
Blg 25.0
Baron Ostrężyński to imperialny porter bałtycki, który wzbogaca tradycyjny styl Baltic Porter o wyjątkowy smak i aromat. Zawiera imponujący poziom alkoholu wynoszący 10,5% oraz gęstość początkową 25° Plato, co nadaje mu potężną moc.

Najważniejszą cechą tego piwa jest dodatek naturalnego soku NFC z ostrężyny. To owocowe urozmaicenie nadaje piwu nie tylko unikalnego smaku, ale także delikatnej słodyczy i świeżości. Kiedy połączy się z głębokim i bogatym profilem smakowym charakterystycznym dla baltic portera, efektem jest piwo o złożonym smaku i aromacie.

Baron Ostrężyński to doskonałe piwo dla miłośników Baltic Porter, którzy chcą spróbować czegoś nowego i wyjątkowego w czasie Baltic Porter Day. To połączenie tradycji i nowatorskich smaków, które zapewnia niezapomniane doznania smakowe.

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: 7/10
Dodał: weizenfan - 2024-06-13 17:12:31
Gryfus Just Portowiec
Gryfus Just Portowiec
Gryfus Just Portowiec

comments Komentarze: 1    oceny Średnia ocena: 8/10
Dodał: weizenfan - 2024-05-21 09:36:26
Piwne Podziemie Baltic Queen
Piwne Podziemie Baltic Queen
Piwne Podziemie Baltic Queen
% alk. 11.5
Blg 27.0
Bałtycki porter z dodatkiem laser wanili z madagaskaru i ugandy.

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: 8/10
Dodał: marcin729 - 2024-05-16 15:37:04
Czarna Owca Porter Noster z Tonką A.D. 2024
Czarna Owca Porter Noster z Tonką A.D. 2024
Czarna Owca Porter Noster z Tonką A.D. 2024
% alk. 9.0
Blg 22.5
Czarna Owca Porter Noster z tonką to wyjątkowy porter bałtycki, który wyróżnia się bogactwem smaku i głębią aromatu. Nasza receptura opiera się na tradycyjnych technikach warzenia, ale dodatek tonki nadaje temu piwu unikalny charakter. Delikatna tonka, która jest rodzajem korzenia o subtelnym, lekko słodkim smaku, doskonale współgra z głównymi nutami tego portera – kawy, czekolady i subtelnych nut suszonych owoców. Efektem jest piwo o złożonym smaku, gdzie każdy łyk oferuje wyjątkowe doznania. Zdecydowanie jest to piwo godne uwagi dla miłośników kraftowego piwa, którzy poszukują czegoś wyjątkowego i pełnego charakteru.

comments Komentarze: 1    oceny Średnia ocena: 8,5/10
Dodał: Gandalfino - 2024-04-29 15:55:29
Stu Mostów Last Resort
Stu Mostów Last Resort
Stu Mostów Last Resort
% alk. 9.5
Blg 25.0
Kolejne wydanie naszego dobrze już znanego Portera Bałtyckiego, za którego smak odpowiada wybrana przez nas mieszanka słodów podstawowych ale i także specjalnych czyli palonych, czekoladowych i karmelowych. Czysty profil fermentacyjny zawdzięczamy drożdżom dolnej fermentacji oraz długiemu czasowi leżakowania. Aby wzbogacić piwo zdecydowaliśmy się w tej wersji dodać niezwykle aromatyczne suszone banany oraz ziarno kakaowca. (opis producenta)

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: 8/10
Dodał: Kindi - 2024-04-20 19:38:07
Limfjords Porter Double Brown Stout
Limfjords Porter Double Brown Stout
Limfjords Porter Double Brown Stout
Limfjordsporter, lub w języku narodowym „Øllets Gentleman”, to prawie czarny porter dolnej fermentacji z kremową, jasnobrązową pianką na wierzchu. Smak jest złożony i zdominowany przez słodycz lukrecji, dymu, palonego jęczmienia i słodu, ładnie zrównoważony z wyraźną goryczką pochodzącą od chmielu.

Według opisu producenta to porter bałtycki, ale jak dla mnie to mocny stout. Kolor ciemny, prawie czarny, pod światło nic nie widać. Piana słaba, beżowa, drobnopęcherzykowa. Ja w zapachu czuję estry, jak przy górnej fermentacji. W smaku dość bogate z przewagą gorzkiej czekolady i kawy - wytrawne, z wyraźną goryczką. Ciekawostka z Danii, ale daleko od naszych porterów.

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: 8/10
Dodał: Dominator - 2024-04-18 12:52:58
Świnoujskie Porter
Świnoujskie Porter
Świnoujskie Porter
Piwo dolnej fermentacji, mocne, pasteryzowane. Skład: woda, słód jęczmienny (pilzneński, karmelowy), chmiel, drożdże. Uwarzono i rozlano dla Uznamskiej Ambasady Chmielu ze Świnoujścia przez Browar w Witnicy w ramach wsparcia inicjatyw lokalnych. Piwo dostępne w sklepach PSS Społem i w sklepach z pamiątkami w Świnoujściu.

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: 9/10
Dodał: Gość - 2024-04-16 14:07:59
 
1
2
3
 ... 
27
 
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.