Opat Tmavé Třešňové Pivo
Opat Tmavé Třešňové Pivo
Opat Tmavé Třešňové Pivo
% alk. 3.5
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Ciemne, czereśniowe piwo z Czech. Barwa ciemno burgundowa, pod światło z czerwonymi poblaskami, nieco zmętnione. Piana beżowa, po nalaniu bardzo gęsta, średniej wysokości, tworzy przez znaczny czas bardzo ładną dla oka czapę. Wysycenie średnie. W aromacie główną rolę odgrywa intensywna nuta czereśniowa, łudząco podobna do prawdziwych, naturalnych mocno dojrzałych czereśni. W smaku lekkie zdziwienie - czereśnie odgrywają tutaj niewielką rolę, aczkolwiek pod koniec stają się bardziej wyraziste. W smaku uderza z początku mocno palonymi słodami i lekką, przyjemną chmielową goryczką. Piwo nie jest słodkie, a czereśnie występują tylko w tle.
Dodał: doktor_piwo - 2014-04-25 10:23:22

oceny Oceny

Użytkownicy 8,5 / ilość: 2
Goście 0 / ilość: 0
średnia8,5 / ilość: 2

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
doktor_piwo
starstarstarstarstar

2014-04-25 15:02:34
Dokładnie tego się po Czechach spodziewałem. Nie spodziewałem się tutaj w smaku intensywnych, czereśniowych nut, ale tego, że będą one ukryte gdzieś pod wyrazistymi chmielami i słodowością.
Piwo pięknie pachnie, bardzo naturalnie dojrzałymi, niemalże czarnymi czereśniami. Barwa tj. w opisie, piana też fajnie wygląda, dość długo się trzyma i jest mocno zbita i gęsta.
W smaku na początku mocno palony, gorzki akcent się pojawił, czereśni tak jak przypuszczałem nie wyczułem, dopiero pod koniec słody i chmiele zaczęły ustępować nieco owocom, z czasem coraz mocniej, generalnie degustowało się bardzo przyjemnie.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.