Opat Tmavé Švestkové Pivo
Opat Tmavé Švestkové Pivo
Opat Tmavé Švestkové Pivo
% alk. 3.5
brak koduaddbarcode

Piwo z czeskiego miasta Broumov, w którym mieści się Pivovar Broumov, jeden ze starszych browarów w tej części Europy. Miasteczko Broumov leży bardzo blisko granicy z Polską. Nazwa piwa Opat, to nawiązanie do dawnych założycieli browaru, Zakonu Benedyktynów, którzy przybyli z Pragi i już w 1348 roku zaczęli warzyć piwo. Opat Śliwkowy, to ciemne, pasteryzowane i prawdopodobnie filtrowane piwo.

Skład: woda, słody, chmiel, naturalny ekstrakt ze śliwek.

Barwa czarna z delikatnymi miedzianymi przebłyskami, ukazującymi się pod światłem. Piana kremowa, wysoka i gęsta, uformowana z różnej wielkości pęcherzyków. Po nalaniu do szkła ma ponad dwa centymetry wysokości. Opada do półcentymetrowego kożucha, który delikatnie krzaczy się na środku. Zostawia nietrwałe, aczkolwiek ładne i równe ślady na szkle. Aromat przyjemny, suszona śliwka z oryginalnym zapachem przypominającym makowiec. W smaku delikatne. Lekka słodycz komponuje się akcentami słodowo-śliwkowymi. W ustach pozostaje smak suszu owocowego. Nasycenie dosyć niskie, pasuje do tego typu piwa i podkreśla jego deserowy profil.
Dodał: Stacher93 - 2015-03-13 09:12:00

oceny Oceny

Użytkownicy 5,5 / ilość: 2
Goście 8 / ilość: 2
średnia6,75 / ilość: 4

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-11-29 22:37:12
Piwo zakupione dawno, wraz z innymi Opatami/Benediktinami.Stało dość długo w szafce, jakoś nigdy nie miałem na nie ochoty.Ogólnie lubię produkty z tego browaru, nie wiem czy któryś z wyrobów kiedyś mnie zawiódł.Nie jestem też fanem śliwek, tym bardziej połączenia tego specyficznego owocu z piwem.Muszę przyznać, że po raz kolejny Broumov mnie nie zawiódł.Piwo było dobre, słodkie ale i trochę wytrawne.Deserowe i pijalne, ponieważ smak nie był jakiś zabójczy, a nawet delikatny.Warte polecenia, jak większość piw z tego browaru.W sumie mają ich dużo w swojej ofercie i większość już wypiłem.Oczywiście więcej spostrzeżeń z degustacji tego piwa znajduje się wyżej - w opisie.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.