Opat Svetlé Výčepni Pivo 11°
Opat Svetlé Výčepni Pivo 11°
Opat Svetlé Výčepni Pivo 11°
% alk. 4.3
Blg 11.0
8594023340035addbarcode
ulubione: 4

Piwo z czeskiego browaru Broumov. Pierwsze, co zwraca moją uwagę, to brak podania ekstraktu na etykiecie. Dopiero ze strony browaru możemy w nieco lakonicznej galerii dowiedzieć się, że jest to jedenastka. Zawartość alkoholu, 4,2%, wskazywałaby co prawda bardziej na 10. W zapachu wyraźnie chmielowy, z lekką nutą, niestety, starej szmaty, co bardzo często zdarza się w czeskich produktach. Kolor jasnozłoty, wysycenie słabe, piana średnio i grubo pęcherzykowa, utrzymuje się dosyć długo, lecz finalnie znika bez śladu. W smaku - dla mnie trochę nijakie, bardzo słaba goryczka, niby czuć chmielowe smaczki, ale bardzo nikłe. Czuć, jakby było po prostu rozwodnione, za bardzo jak na jedenastkę. Jeszcze o etykiecie - w stylizacji piw z Broumova, stonowana, w odpowiednio dobranych kolorach - chyba największy atut tego piwa.
Dodał: misza - 2014-01-22 13:05:22

oceny Oceny

Użytkownicy 5,9 / ilość: 21
Goście 7,5 / ilość: 10
średnia6,42 / ilość: 31

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
IWAN
star

2020-04-30 13:32:22
OPAT 11 to bardzo specyficzne piwo i po wypiciu pierwszego, nie każdemu zasmakuje. Jest to lekki browar, lekko mętne, jasny kolor bardzo dobrze gasi pragnienie. Jak dla mnie smak OPATA pozostaje powtarzalny od 26 lat. 10 i 12 również smaczne i godne polecenia.
awatar
Gość
awatar
Gość

2020-04-30 13:09:12
Piję OPATA 10,11,12 od 25 lat. Dobry browar smak piwa powtarzalny ze względu na stary system warzenia. Ja, np. w opacie 11 oprócz tradycyjnego smaku piwa wyczuwam smak, później zapach '' mysiego gniazda''. Jest bardzo specyficzny i trzeba się do tego przyzwyczaić i polubić. Poza tym po wypiciu kilku czeskich piw nie tylko z browaru Broumovskiego nie ma się w ustach smaku spirytusu - wódki który się niestety odczuwa po wypiciu tzw. polskich piw, które się stanowczo zepsuły po przejęciu przez koncerny calsberg i heineken. No i trzeba nadmienić że podczas dłuższego grillowania czeskich piw można wypić nawet kilkanaście na głowę, lecz obecnie po naszych kilku ma się już ogromnego kaca i boli głowa. Jeszcze 15 lat temu polskie piwa np. piast, okocim, żywiec, specjal z Elbląga itd to były naprawdę dobre i smaczne piwka - teraz wspomnienie. Z czeskich często preferuję również lane krkonoś, svijana, bernard, holba. Te i jeszcze kilka innych prezentują całkiem przyzwoity poziom, pozdrawiam i na zdrowie.
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2018-08-29 20:54:54
Wygląd: kolor złocisty, lekko nieklarowne, piękna drobna piana i lacing
Zapach: słodowy, lekko herbatnikowy, kwiatowy
Smak: W smaku dalej chmielowe, ale manifestujuje się taką szmatą pomiędzy Hallertauerem a Żateckim, całkiem przyjemnie, żeby była jasność. Myślalem, że to desitka, jak na 11 to dosyć wodniste, choć nie tak jak regularna 12. Jest nim jakaś ostrość pikantność, zbożowość, jest trochę herbatnikowe, goryczka nieznaczna, ale jest ok.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 6, wygląd: 8 )
awatar
Grzegorz_J
starstarstarstarstar

2017-12-02 12:43:56
Warka do (nieczytelne)
Wygląd. Barwa jasnozłota, klarowne. Piana obfita, dość trwała, redukuje się do cieńkiej warstewki delikatnie oblepiając szkło.
Aromat. Biszkoptowy, trochę maślany, z wyraźną nutą metaliczną. W tle delikatne owocowe estry i akcenty chmielu.
Smak. Delikatny słodowy z typowym dla chmielu żateckiego \"szmacianym\" posmakiem. Goryczka dość wyraźna, krótka. Finisz wytrawny. Moim zdaniem piwu brakuje trochę pełni, co przy wysokim nasyceniu, przywołuje skojarzenia z lagerami koncernowymi.
Smakowało mi średnio. Myślę że wiele polskich pilsów prezentuje dużo wyższy poziom.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 5 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.