Opat Svetlý Medový Ležák 12°
Opat Svetlý Medový Ležák 12°
Opat Svetlý Medový Ležák 12°
% alk. 5.0
Blg 12.0
8594023340172addbarcode
ulubione: 1

Piwo warzone przez czeski Pivovar Broumov, mieszczący się w mieście Broumov, które leży niedaleko granicy z Polską. Jest to jasne, pasteryzowane piwo z dodatkiem miodu.

W składzie: woda, słód jęczmienny, chmiel, miód (1,4g na 100g produktu), antyoksydant kwas askorbinowy.
Barwa jaśniejszego złota, klarowna i idealnie przejrzysta. Piana koloru białego, umiarkowanie wysoka tuż po przelaniu do szkła, w miarę szybko opada do porwanego kożucha. Pozostawia nierównomierne i cienkie firanki na ściankach. Aromat słodki, słód w połączeniu z subtelną aromatem miodu. W smaku słodowe z lekko ciążącą słodyczą. Wyczuwalne również nuty chlebowe z minimalnym, dobrze zamaskowanym posmakiem miodu. Na końcu wyłapać można łagodną i krótką goryczkę. Wysycenie dosyć niskie.
Dodał: Stacher93 - 2014-08-20 09:27:13

oceny Oceny

Użytkownicy 5,2 / ilość: 10
Goście 7 / ilość: 3
średnia5,62 / ilość: 13

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2020-07-26 02:35:22
Wygląd: barwa słomka, lekko nieklarowne, ok piana, jakiś lacing
Zapach: dziwny, suszu, pleśni, powiedzmy, że głównie susz liściasty, może stary chmiel
Smak: miód jest szczątkowy, przerobiony przez drożdże, ale w smaku też jest taka nuta starego suszu, pleśni. Czesi robią prawdziwe piwa miodowe i będę to z uporem maniaka powtarzał, tzn. dodają miodu do brzeczki, a ponieważ ten składa się głównie z cukrów (glukozy, fruktozy, sacharozy, maltozy i melecytozy), więc jest przerabiany przez drożdże i tyle go zostanie w piwie, jak bardzo głęboko to zostało odfermentowane. Zwykle więc jako miodowe robią piwa specialni, czyli powyżej 13 Plato, a konkretnie to 14 i 15. Tutaj zrobiono 12, więc oczywistym jest, że tego miodu za bardzo nie czuć. Te wszystkie polskie \"piwa miodowe\" to po prostu piwa z miodem, tak jak piwa z sokiem, gdzie miód dodaje się jak sok do gotowego piwa, by je osłodzić, i nie wlicza się go do ekstraktu. Może i Opat jest zrobiony zgodnie ze sztuką, ale niczym nie zachwyca, a posiada wady, bo ten posmak starego chmielu to standard w przypadku Broumova
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 4, wygląd: 6 )
awatar
prisoner
starstarstarstarstar

2018-07-08 20:09:27
W aromacie da się wyczuć miód, natomiast w smaku już kompletnie go nie czuć. Smakuje jak zwyczajne piwko z poprawną, wyczuwalną goryczką. Kupione w Czechach, przy granicy z Polską.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 6, wygląd: 5 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
2020-07-26 02:11:26
I tak powinno smakować piwo miodowe, czyli robione na miodze, gdzie ten miód jest przerabiany przed drożdże w procesie fermentacji. A "piwa miodowe", które znasz to piwa z miodem, gdzie miód dodaje się przed rozlewem, tak jak sok, żeby je dosłodzić
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 4, wygląd: 6 )
awatar
Slainte
starstarstarstarstar

2015-07-18 22:27:05
Opat miodowy bardzo delikatnie pachnie miodem i słodem. Miód nie wydaje się jakoś bardzo wyeksponowany, co moim zdaniem jest zaletą. W smaku jest pełne, wyraźnie słodowe, z bardzo lekkim akcentem miodu w tle. I znowu jest dość przyjemnie.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 4 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-08-16 15:08:08
Średnio byłem przekonany co do tego piwa.Ogólnie na początku mojej przygody z próbowaniem co raz to nowszych piw, byłem zwolennikiem miodowych.Teraz, szczerze mówiąc nie pamiętam kiedy miałem okazję pic coś takiego.Niemniej jednak trzeba było spróbować.Pozytywnie zaskoczył mnie fakt, że w tym piwie miodu trzeba się doszukiwać.Dla jednych to zaleta, dla innych pewnie wada.Polskie produkty zdążyły nas przezwyczaić do silnego, słodkie smaku miodu.Tutaj miód delikatnie przebijał się gdzieś w tle, podobnym piwem do tego jest Cerna Hora Kvasar.Mimo tego pozytywnego aspektu piwo to było słodkie i trochę mdłe oraz ciężkawe.Nie przypadło mi specjalnie do gustu.Z reguły większość piw z Broumova mi smakuje, tym razem jednak nie mogę wyrazić się pochlebnie na temat tego produktu.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
2020-07-26 02:12:53
Polskie produkty, które zdążyły cię przyzwyczaić to nie piwa miodowe, ale piwa z miodem, czyli wariant piwa z sokiem
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 4, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.