Opat Svátečni Speciál 17%
Opat Svátečni Speciál 17%
Opat Svátečni Speciál 17%
% alk. 6.6
Blg 17.0
8594023340431addbarcode

Uwarzone przez Pivovar Broumov, z czeskiego miasta Broumov, które znajduje się bardzo blisko granicy z Polską. Jest to półciemne, pasteryzowane piwo specjalne - świąteczne.

Skład: woda, słód jęczmienny, Żatecki chmiel, ekstrakt chmielowy, antyoksydant E 300.
Barwa ciemniejszego bursztynu, o rubinowym odcieniu, delikatnie opalizująca. Piana w kolorze ecru, obfita, drobno-ziarnista i gęsta. Po nalaniu wysoka na około dwa centymetry, na powierzchni znajduje się dużo grubych pęcherzy, które szybko pękają i powodują osiadanie piany. Zostawia ładne firanki na szkle. Do końca obecna jako porwana warstwa z grubszym pierścieniem. W aromacie intensywne akcenty owocowe, w oddali pojawiają się nuty korzenne. Wiśnia, suszona śliwka, odrobina palonego słodu i przypraw. W smaku wytrawne i mocno kwaskowe, do wyłapania również owoce, głównie śliwka. W tle wyczuwalny korzenno-przyprawowy profil z lekko palonym słodem i słodyczą. Na finiszu minimalna goryczka. Alkohol jest wyczuwalny w tle, ale przede wszystkim mocno rozgrzewa po przełknięciu. Owocowa kwaśność pozostaje w ustach długo po przełknięciu. Piwo to nie należy do najłatwiej pijalnych. Wysycenie średnio-niskie.
Dodał: Stacher93 - 2014-08-27 08:33:37

oceny Oceny

Użytkownicy 6,33 / ilość: 3
Goście 3 / ilość: 2
średnia5 / ilość: 5

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2019-12-22 00:45:04
WYgląd: bałem się, że to może być taki farbowany koźlak, bo nie znam czeskiej ich tradycji, ale barwa idealna, miedziana, totalnie klarowne, bardzo ładna piana i lacing
Zapach: jak na Czecha przystało, nie w stylu jest to, że jest mocno nachmielone, ale dla mnie to in plus, do tego karmel, a raczej toffi ze względu na diacetyl, toche kawy zbożowej, wyraźna śliwka suszona, może to połączene nut owocowych od drożdży z chmielowymi, bo raczej nie utlenienie, piwo ma termin do 12.10.2021
Smak: to jest koźlak jakiego oczekiwałem, być może ocena jest zbyt wysoka, ale to tylko wina słabych poprzedników, czyli koźlaka polskiego i niemieckiego. Piwo słodowe, wyklejające, słodkawe, wysycenie idealne, czyli niskie, o ile w aromacie miało nuty ciemne, to w smaku jest ich mniej, jest toffi, nuty melanoidynowe, biszkoptowe, opiekane, czerwone owoce, do tego nuty korzenne od Żateckiego jak mniemam. Piwo pełne, treściwe, doskonale ułożone.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-09-07 18:09:01
Zdecydowałem się dość nietypowo wypić piwo świąteczne w upalne, sierpniowe popołudnie, jednak czasem lubię tak nietypowo i oryginalnie.Z trudnością wypatrzyłem je na sklepowej półce, Opaty mają to do siebie, że ich etykiety są identyczne, różni je jedynie kolor.Stał gdzieś pomiędzy 5-6 innymi Opatami i z początku nie zauważyłem go, jednak po chwili stwierdziłem, że fioletowej etykiety nie mam jeszcze w swojej kolekcji.Samo piwo było bardzo treściwe, bogate w smaku, jednak patrząc na porę , miałem dość spory problem z wypiciem całości.Owoce, słód, przyprawy, kwaskowość, następnie słodkość z nutą alkoholową.Wszystko to tworzy szaloną mieszankę.Wracając skądś w zimowy wieczór to piwo mogłoby być najlepszą opcją.Oceniam pozytywnie, chociaż nigdy nie byłem fanem piw tego typu, warzonych w stylu świątecznym.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.