Opat Cannabis
Opat Cannabis
Opat Cannabis
% alk. 4.8
8594023340448addbarcode
ulubione: 2

Piwo z czeskiego miasta Broumov, w którym mieści się Pivovar Broumov, jeden ze starszych browarów w tej części Europy. Miasteczko Broumov leży blisko granicy z Polską. Nazwa piwa Opat, to nawiązanie do dawnych założycieli browaru, Zakonu Benedyktynów, którzy przybyli z Pragi i już w 1348 roku zaczęli warzyć piwo. Piwo z dodatkiem ekstraktu z konopi. Zapach: słodko- słodowy, kwiatowo- trawiasty i przyprawowy, roślinny- dość przyjemny. W smaku kwaskowe, goryczkowo- konopne i ziołowo-przyprawowe, trawiaste i kwiatowe, nieco chmielowe i słodowe oraz chlebowe, winne. Smak konopi nieco nazbyt trawiasty (dużo chlorofilu dominującego, nad mało intensywnym i mało orzeźwiającym smakiem). Kolor klarowny, jasno- żółty, zawartość Co2- niska. Z zawartością w składzie- witaminy C, oraz ekstraktu z konopi i kardamonu.
Dodał: Gość - 2015-06-26 20:06:46

oceny Oceny

Użytkownicy 5,5 / ilość: 36
Goście 7,51 / ilość: 80
średnia6,89 / ilość: 116

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
SlepyOman
starstarstarstar
2024-05-21 13:48:23
do cipy
oceny Oceny użytkownika:
3 ( smak: 2, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
Mammonii
starstarstar
2023-02-02 02:22:59
Piwo dobre w smaku, na pewno polecam spróbować gdy zdarzy się taka możliwość.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 8, wygląd: 5 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
2022-06-03 00:50:53
Wygląd: piwo raczej słomkowe, ale opalizujące, lekko mętne i pływają w nim drobiny (niektóre nawet spore), nie wygląda za ładnie, ładna za to jest piana, chyba pierwszy raz w piwie z Broumowa
Zapach: delikatnie konopny, ale na ile to efekt konopii, a na ile zielonej butelki (termin ma do 08.2022), jest też nuta kardamonowa i celulozowa, oraz mineralna, ale poza tym to pustka, tak samo jak podstawowym Opacie 12
Smak: kupione u badylarza za 9,70, w pierwszej chwili pomyślałem, że ten zdziera, bo kilka lat temu to piwo można było dostać w polskich sklepach za ok 3,5 zł, ale sprawdziłem u Czechów i 41 koron z kaucją, czyli 7,6 zł na nasze. Widać Broumov je ceni, bo inne Opaty są tanie nawet jak na Czechy, bo po prostu bardzo niskiej jakości. Ostatni raz piłem je lata temu i nie zrobiło na mnie wrażenia, ba, wtedy i tego Opata i litewskie Cannabis Pussviesis można było dostać w wielu marketach i nikogo nie kręciły, było jeszcze Hemp Brou z Novej Paki, które stało w karfurze poniżej piątki (oraz Cannabis Euphoria, też czeskie takie zawinięte w papie) i wtedy mało kogo interesowało. Marketingowo wszystko zmienił gowniany Buh. Opaty są podłymi piwami i tak samo jest tutaj, nie zrobili jakiegoś ekstra piwa, cena jest po prostu za konopie (i kardamon, nie wiem po co), to obrzydliwy Opat Benediktin 12, pusty, lekko cukrowy i kwaskowy, celulozowy, maślankowy, z minimalnym posmakiem konopnym i kardamonowym, zero chmielu i goryczki. Gdyby to był zwykły Opat 12 to dałbym mu 3, ale biorąc pod uwagę cenę do jakości to 2 zasłużone.
oceny Oceny użytkownika:
2 ( smak: 2, zapach: 3, wygląd: 5 )
awatar
prisoner
starstarstarstarstar
2018-09-13 17:06:34
Zwykły lager nic konkretnego, aromat ziołowy, słododowy, w smaku slodkawe, trochę puste ale z przyjemna trawiastą goryczką.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.