Opat Benediktin 15°
Opat Benediktin 15°
Opat Benediktin 15°
% alk. 5.6
Blg 15.0
brak koduaddbarcode

Produkt czeskiego Pivovara Broumov, z miasta Broumov. Browar ten mieści się 30 kilometrów od Wałbrzycha. Jest to jasne piwo specjalne, które po raz pierwszy zostało uwarzone w 2012 roku na obchody jubileuszu 300-lecia browaru Broumov-Olivětin. Pasteryzowane oraz filtrowane.

Skład: woda, słód jęczmienny, chmiel, antyoksydant - kwas askorbinowy.

Posiada jasno-złotą, delikatnie opalizującą barwę. Piana w kolorze białym, tuż po nalaniu niewysoka. Ma drobno-średnią strukturę, szybko się dziurawi. Na dłużej pozostaje jako nierównomierna warstwa, której większość gromadzi się przy ściankach. Pozostawia umiarkowanie równe i intensywne firanki na szkle. Aromat słodowy, z charakterystyczną dla tego browaru ostrością i świeżością. W smaku złożone, zdominowane przez słód. Występują też wspomniane akcenty przyjemnej ostrości i świeżości. Doszukać się też można ziemistości oraz delikatnego posmaku metalicznego. Na finiszu ujawnia się delikatna, aczkolwiek dobrze zaznaczona i długo utrzymująca się goryczka. Nasycenie dosyć wysokie.
Dodał: Stacher93 - 2014-09-19 12:34:31

oceny Oceny

Użytkownicy 5,5 / ilość: 2
Goście 6,33 / ilość: 3
średnia6 / ilość: 5

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-09-29 01:00:19
Piwo z Broumova, po którym szału się nie spodziewałem.Kupione wraz z kilkoma innymi.Wcześniej wypiłem 14' i była bardzo przeciętna.O dziwo 15 okazała się bardzo przyzwoitym piwem.Piana bez szału, dosyć szybko zredukowała się do pierścienia z wysepkami.Aromat również nie zwiastował niczego wyjątkowego, chociaż troszkę zaskoczył: słód, trochę ordynarna nuta chmielowa i ciężka do określenia świeżość.w smaku słód, ostry posmak chmielowy, który mieszał się dziwnie z metalicznym.Trochę akcentów ziemistych i świeżych.Goryczka lekka, ale długotrwała.Piwo oceniam pozytywnie, warto spróbować.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.