Opat Absinth
Opat Absinth
Opat Absinth
% alk. 5.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 3
cena: 6,90 zł

Barwa klasyczna lagerowa, pełnozłota. Klarowna. Piana może wydaje się po nalaniu dość zwarta, o średniej teksturze. Jednak w osi czasu szybko redukuje się do kożuszka, a potem do nalotu na powierzchni piwa. W zapachu aromat słodowy przykryty jest stosunkowo silnym ziołowym (piołunowym? anyżowym?) zapachem. Wącha się wybitnie rześko. Smak specyficzny. Wyraźna goryczka i zaraz potem te ziołowe odcienie, do których dodałbym także miętę. W tle lekka słodowość. Finisz wytrawny. Piołunowa goryczka jakiś czas zalega na podniebieniu. Nagazowanie umiarkowane, może nawet nieco zbyt niskie. Opakowanie standardowe dla piw z Broumova. Już się nieco opatrzyło. W składzie zarówno absynt jak i naturalny ekstrakt z absyntu. Czy jest tam, jak w klasycznym absyncie tujon, czyli psychoaktywny składnik olejku eterycznego piołunu, czy też go nie ma, nie będę wnikał. Piwo pije się w każdym razie rześko, a charakterystyczny ziołowy profil nadaje mu interesujący smak i przyjemny, aromatyczny zapach.
Dodał: piwowarwwa - 2013-08-02 09:22:00

oceny Oceny

Użytkownicy 6,56 / ilość: 16
Goście 7,9 / ilość: 10
średnia 7,08/10 / ilość: 26

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
vitia
starstarstar

2015-09-24 23:08:09
Próbowałem absyntu, nie moja bajka. A Piwo absyntowe - to je to! Nie za gorzkie, nie za słodkie, w sam raz. No i mimo, że Piwo smakowe, to czuć w nim Piwo, a nie tylko aromat dodatku. To se vrati!
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 10 )
awatar
Slainte
starstarstarstarstar

2015-07-18 22:26:13
Opat Absinth bardziej pachnie plastikowym, czeskim napojem absyntopodobnym niż piołunem i prawdziwym absyntem. I syropem na kaszel. Sztucznie, plastikowo, chemicznie. W smaku jest lekkie, wytrawne, tym razem już lekko piołunowe, pieprzowe, ale w tle czai się jednak smak takiej niby to absyntowej słodyczy. W sumie to nawet nie jest specjalnie niesmaczne, da się wypić.
oceny Oceny użytkownika:
3 ( smak: 3, zapach: 3, wygląd: 3 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-11-08 22:31:23
Barwa jasno-złota, delikatnie opalizująca.Piana około dwucentymetrowa po nalaniu, biała, średnio oraz drobnopęcherzykowa.Opada w dość szybkim tempie do cienkiej, nieprzerwanej warstewki i skromnej obwódki.Pozostawia równomierne, średnio grube i raczej nietrwałe koronki na szkle.Aromat wyraźny, odrobina słodu i ziołowa ostrość, która pali w nozdrza.nie miałem wcześniej styczności z absyntem więc nie wiem jak pachnie.Aromat ten jest przyjemny, jednak przy dłuższym wdychaniu nieco duszący.W smaku słodowo-słodkie, jest też specyficzny ziołowy posmak, który nachodzi na słodycz i dominuje w piwie do samego końca.Nie jest on tak intensywny jak aromat.Ten ciekawy ziołowy smak dobrze komponuje się z słodkawym początkowym smakiem piwa.Goryczka ziołowa, na bardzo niskim poziomie.Nasycenie całkiem spore, sprawia iż piwo mimo swojego specyficznego, ziołowego profilu, nadal jest orzeźwiającym napojem.Długo szukałem tego piwa, wypiłem już masę Opatów, jednak nigdy nie mogłem trafić na Absynta.Na szczęście moja dzisiejsza wizyta w składzie piwa zakończyła się szczęśliwe, kupiłem ostatnią butelkę.Obawiałem się trochę, piwo stało na ladzie i lane jest w zieloną butelkę, za czym nie przepadam.Skuna nie było czuć, a nawet jeśli był to komponował się z mocno ziołowym aromatem i smakiem tego piwa.Trzeba powiedzieć, że to ciekawostka, która mi posmakowała.Lekkie, aczkolwiek wyraziste i treściwe piwo.Coś zupełnie innego, chwilami przypominał mi Jurajskie z Ostropestem, tam również zioła odgrywały pierwszoplanową rolę.Polecam.Kupię jeszcze raz o ile gdzieś znajdę.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
piwoTAK
starstarstarstarstar

2014-04-16 08:30:18
Bardzo dobre piwo .
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 3, zapach: 4, wygląd: 5 )
9 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
PiwowarWWA
starstarstarstarstar
2014-04-16 18:17:28
W jakim jest sklepie w Wa-wie?
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010