Olimp Zeus
Olimp Zeus
Olimp Zeus
% alk. 7.5
Blg 17.5
IBU 80
brak koduaddbarcode
ulubione: 7

Piwo w stylu Imperial India Pale Ale, reprezentowane przez jedyne bóstwo godne umieszczenia na etykiecie dołącza do oferty Browaru Olimp. Drugie polskie piwo chmielone odmianą do niedawna nazywaną Experimental 366, czyli rewelacyjnym chmielem Equinox™ w szyszce. Pierwszym był Hades, jednak to w Zeusie chmiele (także Zeus, Topaz, Chinook i Cascade) zagrają pierwsze skrzypce. Trunek potężny jak jego patron pod każdym względem.
Dodał: Browariusz - 2014-06-02 11:49:47

oceny Oceny

Użytkownicy 7,28 / ilość: 39
Goście 7,33 / ilość: 12
średnia7,29 / ilość: 51

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
szczaq
starstarstarstarstar
2016-02-05 00:10:22
Piłem 4 razy, za pierwszym 7/10, za drugim 9/10, aż w końcu dochodzę do wniosku, że mega mi smakuje i koniec końców uznaję je za moje ulubione piwo #1. Niestety mieszkając w niewielkim mieście, na dzień dzisiejszy mogę je jedynie zamówić przez neta... ehhhh
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 9 )
awatar
Kylo_WR
starstarstarstarstar
2016-01-13 18:46:12
Piwo bardzo goryczkowe. Mnie to pasuje bo lubię gorzkie piwa, ale pije się bardzo ciężko. W smaku delikatna paloność. Ładna trwała piana,
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar
2015-10-12 19:49:50
Zeus (z Wąsosza)
Imperial IPA ? 18% ekstr., 8% alk., 65 IBU
Kolor bursztynowy-mętny, piania niezbyt niska prawie biała, zanika dość szybko. Zapach z butelki ? cytrusy typowe dla chmielu amerykańskiego, po chwili słody i chlebowe aromaty. Ze szkła nie ma już tak wyraźnych cytrusów, dochodzą ? słody, nuty przyprawowe i troszkę lasu.
Smak ? trudno zidentyfikować od razu ? mocna słodowa podstawa do tego goryczka w typie gorzkiego grejpfruta, trochę cytrusów. Piwo jest cierpkie Goryczka niezbyt silna i nie zalega, a na końcu zostaje na języku grejpfrut gorzki. Alkohol mało wyczuwalny.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
VapoRR
starstarstarstarstar
2015-10-02 23:04:20
Kolor ciemnobursztynowy, klarowny. Piana bogata, obfita, bardzo dobrze tworzy się przy nalewaniu i jest trwała. Zostawia koronki na szkle, utrzymuje się na całkiem ładnym poziomie. Jest śnieżnobiała, z drobnymi pęcherzykami. W aromacie słodkie owoce tropikalne, chmiel, słody - dobrze wyczułem pilzneński i karmelowy (skład przeczytałem po spróbowaniu). Dodano sporo odmian chmielu, tak więc nie dziwi mnie fakt, że w aromacie są różne owoce, las, ogólnie żywica. W smaku piwo z solidną podstawą słodową. Poza nią piwo charakteryzuje się jak na IIPA całkiem niezłą goryczką, aczkolwiek nie jest powalająca na kolana. Rzeczywiście zalega, jednak mnie to pasuje. Nie każdy lubi długo utrzymującą się gorycz. Te 65 IBU na etykiecie to moim zdaniem prawda, jest uczciwie. Dodatkowo w smaku wyczułem karmel, pszenice zapewne z zastosowanego słodu i cytrusy. Piwo mi smakuje, mimo, że piłem lepsze Imperial India Pale Ale (choćby Imperium Atakuje). Jak na 8% alkoholu, całkiem ładnie rozgrzewa (co oczywiście traktuję jako zaletę). Wysycenie od niskiego po średnie.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.