Olimp Meduza
Olimp Meduza
Olimp Meduza
% alk. 5.3
Blg 12.0
5905669167338addbarcode
ulubione: 1

Uwarzone przez Browar Olimp.
Meduza - przepiękna kobieta-potwór z wężami zamiast włosów, najmłodsza i najgroźniejsza z trzech sióstr - gorgon. Spojrzenie w jej oczy zamieniało w kamień a jedynym lekiem były łzy jednorożca. Gdy Perseusz zakończył jej żywot odcinając głowę z krwi Meduzy wyłonił się latający koń zwany Pegazem.
Skład: woda słody jęczmienne, chmiel, dodatki: NFC z pigwowca japońskiego, bakterie Lactobacilus blend, drożdże:Brettanomyces blend.
Dostępne w butelkach 0,33l.
Dodał: Barcelonismo - 2017-10-26 20:26:12

oceny Oceny

Użytkownicy 8,44 / ilość: 9
Goście 9 / ilość: 1
średnia8,5 / ilość: 10

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2018-05-30 21:58:12
Piana nie do końca biała, z elementami beżu, w miarę gęsta i puszysta, wysoka na około centymetr, powoli dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca jako taki lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza piaskowa, mocno zmętnione zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste. W zapachu dzikie nuty, końska derka, pewna doza wytrawności, dużo owoców, kwaskowe i mleczne aromaty. W smaku mega kwasek, ogromny efekt orzeźwienia, sok z pigwowca zaznacza się na podniebieniu, goryczka adekwatna do stylu, końska derka obecna, świetna dzikość i nieobliczalność, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel elegancko zawoskowany, etykieta w pomarańczowej kolorystyce, pięknie wykonana graficznie, w miarę dobrze i wyczerpująco opisana. Warka 1.06.2018. Jeden z lepszych sour brettów jakie miałem okazję degustować, sok z pigwowca okazał się strzałem w dziesiątkę. Kwasek aż wykrzywia buzię, a mimo to pijalność stoi na wysokim poziomie, przez co butelka 330ml wydaje się niewystarczająca. Zdecydowanie do powolnego rozkoszowania się każdym kolejnym łykiem, wcześniej piłem Hydrę z dodatkiem soku z tarniny, Meduza w mojej opinii stoi co najmniej półkę wyżej, dlatego też wystawiam zasłużoną 8 i dodaję piwo do ulubionych.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2018-04-18 21:38:38
Kolor pomarańczowy, zmętniony. Piana z drobniutkich pęcherzyków, opadając dziurawiła, ostała się na krążku.
Aromat intensywny, brettowy: końska derka i stajnia. Wchodzi owoc pigwy i inne - kwaskowe (jeżyna i agrest).
W smaku kwaśne jak zielony agrest. Nuty brettów też czuć: stajnia, siano. Cierpkość podobna do skórki owoców cytrusowych. Goryczka minimalna, wychodzi posmak skóry.
Wysycenie w granicach średniego.
Przyjemny, pijalny kwach.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.