Olimp Hydra Blackthorn
Olimp Hydra Blackthorn
Olimp Hydra Blackthorn
% alk. 5.8
Blg 13.0
5905669167185addbarcode
ulubione: 1

Piwo uwarzone przez Browar Olimp. Jego premiera odbyła się 5 sierpnia 2016 roku na Międzynarodowym Dniu Piwa i Piwowara w bydgoskim Multitapie Prolog9. Oprócz Hydry tego dnia zadebiutowały też inne piwa z Browaru Olimp: Hermafrodyta i Harmonia.
Hydra to piwo kwaśne z wyraźnymi akcentami Pale Ale, które dzięki użytym drożdżom dzikim (Brettanomycess) nabrało charakteru Funki. Aromatyczny sok z Tarniny w połączeniu z "dzikusami" i nowofalowymi chmielami dał bogactwo aromatów i bogactwo smaku. Doszukasz się wielu akcentów między innymi tropikalnych, owocowo-śliwkowych oraz dzikich "stajennych".
Dodał: Barcelonismo - 2016-09-04 22:10:25

oceny Oceny

Użytkownicy 7,71 / ilość: 7
Goście 5 / ilość: 2
średnia7,11 / ilość: 9

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Rob_Rock
starstarstarstarstar

2018-07-26 22:32:16
Przyjemna kwaskowatość, niskie wysycenie. Całość stonowana.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2018-05-28 21:29:47
Piana biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, dość szybko dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza słomkowa, nie do końca klarowne i przejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione, na powierzchni unoszą się drobinki drożdżowe. W zapachu faktycznie dzikość, końska derka, owocowe klimaty leśne, wytrawne i winne klimaty, sporo drożdży, zalatuje kwaskiem. W smaku zdecydowanie kwaskowe, wytrawne akcenty, końska derka nadal obecna, duża doza owocowości, dobra kontra słodowa, wyczuwalny dodatek soku z tarniny, mleczne aromaty, coś z jogurtu, goryczka adekwatna do stylu, wysycenie na średnio-wysokim poziomie. Kapsel elegancko zalakowany woskiem, etykieta świetnie wykonana graficznie, w interesującej kolorystyce, w miarę dobrze opisana. Warka 20.05.2018. Interesujący sour z dodatkiem soku z tarniny, kwasowość daje świetny efekt orzeźwienia. Dzikość wyczuwalna z każdym kolejnym łykiem. Jednakowoż cena zdecydowanie zbyt mocno wywindowana gdyż ponad 20 złotych za małą butelkę tegoż trunku nie do końca przekłada się na jej zawartość. Piwo jest dobre, lecz nie rewelacyjne, mogę dać górką mocną 7, dorwałem za pół ceny, za całą raczej bym się nie skusił.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Bartekn
starstarstarstarstar

2017-05-03 01:47:33
W aromacie sporo dzikich, funky nut. Poza tym wyraźna, jogurtowa owocowość. W smaku przyjemne kwaśne, owoce, funkowe, wspomniane jogurtowe akcenty. Treściwe, pijalne, ciekawe.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.