Olimp Hestia
Olimp Hestia
Olimp Hestia
% alk. 5.0
5905669167376addbarcode
ulubione: 1

New England IPA. 5% alk. Premiera na V BeerGoszcz Festiwal (wrzesień 2017).
Córka Kronosa i Rei, siostra Zeusa, Demeter i Hery, oraz Posejdona i Hadesa. Opiekunka życia rodzinnego, podróżnych, nowożeńców i sierot. Najłagodniejsza z bogów i bogiń greckich, nigdy nie uczestniczyła w sporach i konfliktach.

Składniki: woda, słód pilzneński, chmiele - Simcoe, Centennial, Cascade, Mosaic, dodatki - płatki owsiane i płatki pszenne, drożdże - Sawbrew S-33
Dodał: Marianek - 2018-03-21 13:09:47

oceny Oceny

Użytkownicy 7,36 / ilość: 11
Goście 8 / ilość: 1
średnia 7,42/10 / ilość: 12

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar

2018-03-24 18:05:30
Solidna propozycja , piana obfita i trwała , barwa woda z kałuży , mało lacingu. W aromacie owoce na 1 planie , cytrusowo , przyjemnie. W smaku jest w miarę dobra goryczka , cytrusy . Wysycenie na wysokim poziomie ale nie jakoś przesadnie , piłem bardziej nagazowane NEIPA. Troszkę za mało soczkowe. Piwo dla mnie fajne , przyjemne , troszkę je dopracować żeby było bardziej Vermontowe i będzie super. Gdyby miał oceniać to ogólnie dał bym 7,5 na 10 ale na stronie muszę zaokrąglić w dół. Ogólnie to polecam :)
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Thesloma
starstarstarstarstar

2018-02-01 22:36:23
Zapach : suszone owoce , kwiaty , delikatnie miód , delikatnie owocowo i cytrusowo.

Smak : od razu rzuca się to że jest mocno nagazowane , słodkie w ustach jest wyczuwalny karmel i goryczka dość solidna cytrusowa.

Trochę mi to nagazowanie przeszkadzało , ale piwo dość ciekawe , bo jest chociaż trochę złożone , zaciekawiło mnie.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2017-12-23 20:51:42
Bardzo intensywnie owocowe w aromacie, wsparte lekką biszkoptowo karmelową podbudową słodową, co z kolei sprawia że aromat jest bardzo słodki i sprawiający wrażenie treściwego, pełnego piwa. Mocno dojrzałe owoce tropikalne wiodą tutaj prym, ale zauważalne są też kwiatowe i drożdżowe akcenty.

Piwo o jasnozłotej barwie, opalizujące wręcz lekko zmętnione choć specjalnie wlałem troszkę osadu drożdżowego, co by New England IPA mogło wyglądać jak New England IPA. Nie mniej jednak wraz zbyt mało zmętnione/soczkowe. Piana - niezbyt obfita, średnio pęcherzykowa która opada w szybkim tempie. Mimo to piwo za sprawą mocnego nagazowania i pracy w szkle, tworzy w dalszym ciągu warstewkę piany na powierzchni.

Gładkie. Słodkie, z wyczuwalną słodowa pełnią w postaci chlebowo ciasteczkowej. Wysoko nagazowane co czuć już w pierwszym łyku. Poziom niektórych pilsów, ale na pewno nie NE IPA. Chmiel - paradoksalnie raczej w formie goryczki. Czyli znów nie w stylu. Ta - wysoka, żywiczno taniczna. Zalegająca. W smaku cytrusowo, z nutami pomarańczy i grejpfrutów. Jednak totalny brak odczucia soczkowatości. Piwo ze względu na wysoką goryczkę i wysokie nagazowanie niezbyt pijalne. Aftertaste grejpfrutowy.

Po raz kolejny indolencja i nieumiejętność polskich rzemieślników w kontekście uwarzenia piwa w stylu New England IPA. Jako piwo samo w sobie niezłe. Ale nie obwieszczajmy dumnie na etykiecie że to piwo to NE IPA kiedy tak nie jest. Ja wiem, wiem. Styl wciąż nie jest zdefiniowany na 100% ale piwa o takim charakterze niczym nie odbiegają od zwykłych IPA toteż mija się z celem nazywanie ich NE IPA do jasnej cholery!
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2017-12-03 23:28:42
Piana biała, drobnoziarnista, w miarę gęsta i puszysta, wysoka na około półtora centymetra, powoli dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca ładny i trwały lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza miodowa, nie do końca klarowne i przejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu nuty suszonych owoców, cytrusowe klimaty, kwiatowe wonie, jest mocno aromatycznie. W smaku, dobra słodowa kontra o owocowym profilu, goryczka interesująca, lekko zalegająca, niezła kontra kwaskowa, dużo karmelu i żywicy, trochę mniej cytrusów, duża treściwość smaku, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta w czarnej kolorystyce, świetnie wykonana graficznie, jak większość wypustów od Olimpu, w miarę dobrze opisana. Warka 01.07.2018. Naprawdę udany Vermont, zawiera wszystko co jest charakterystyczne dla tego stylu. Piwo jest świeże aromatyczne i bardzo treściwe, dobry balans pomiędzy słodyczą a goryczką. Jestem zdania, że spokojnie może konkurować z Vermontem od Pinty, a nawet ma zadatek na coś więcej. Z mojej strony tym razem mocna 7 z plusem. Ps u mnie 14% ekstraktu i 5,7% woltażu.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010