Olimp Hermafrodyta
Olimp Hermafrodyta
Olimp Hermafrodyta
% alk. 5.0
Blg 12.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 1
cena: 8,50 zł

Klasyczne gładkie piwo pszeniczne, które dzięki użytym chmielom amerykańskim stało się megaromatyczne. Znajdziemy tu akcenty żywiczne, tropikalne i cytrusowe.
Dodał: Barcelonismo - 2016-08-08 19:01:16

oceny Oceny

Użytkownicy 6,22 / ilość: 9
Goście 4 / ilość: 2
średnia 5,82/10 / ilość: 11

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Brajan36
starstarstarstarstar

2017-03-18 20:52:18
Cena: 8,20
Warka : 26/03/2017

Barwa: ciemny bursztyn, nie przejrzysty

Piana: niska , drobno pęcherzykowa , szybko pokrycie jeziora , została tylko lekka łuna oraz okalający ją nie regularny miejscami poprzerywany okrąg ;

Aromat : ze butelki : cytrus , zapowiedź pszenicy , lekka skórka pomarańczowa , ze szkła:skórka pomarańczy z dziwną słodyczą początkowo trudną do określenia , jednak po dłuższej chwili namysłu stwierdzam karmel, lekka pszenica słabo wyczuwalna , po kilku wąchnięciach pojawiają się drożdże;

Smak: połączenie dwóch światów pszenicznego i słodkiego karmelowego , brak cytrusów w pierwszym odczuciu dopiero w drugim łyku coś tam się pojawia ale to znikomy impuls, brak zdecydowanej strony piwa zarówno pszenicznej jak i amerykańskiej w sumie to wyszło takie nie wiadomo co , pierwsze piwo z Olimpu które mnie osobiście nie zadowala , plus za wspaniałą etykietę
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 9 )
awatar
ArMagh
starstarstarstarstar

2016-11-23 21:51:34
Warka: do 26.03.2017

Aromat: Z butelki przyjemny, cytrusy, pszenica, pomarańcza. W szkle już gorzej. Zostaje pszenica i słody (podchodzące pod karmel), cytrusy prawie znikają. Pojawia się delikatny goździk i coś jak farba emaliowa?
Wygląd: złoto-pomarańczowe, zmętnione (świetnie wygląda pod światło). Piana drobnopęcherzykowa, przy nalaniu udało się uzyskać jakieś 4 mm, które bardzo szybko zredukowały się do kilku plam na powierzchni i cieniutkiej obrączki. Lacingu brak. Etykieta jak zwykle Olimp- 1. klasa.
Smak: pszenica z karmelem, trochę cytryny i minimalnie goździki. Goryczka niska. Wysycenie niskie. Wszystko to płaskie niestety. Spodziewałem się fajerwerków (patrząc na skład piwa) a wyszło.. no cóż, tym razem Olimpowi nie wyszło.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 4, zapach: 5, wygląd: 7 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2016-10-01 00:10:42
Piany praktycznie całkowity brak, zanika od razu po przelaniu piwa z butelki do szkła i nie pozostaje już pod zupełnie żadną postacią, lacingu oczywiście brak. Barwa ciemniejsza miodowa, nie do końca klarowne i przejrzyste, zmętnione. W zapachu niewyraźne nuty pszeniczne i cytrusowe, ledwo da się je wyczuć. W smaku bardzo płaskie, nie czuć tych goździków i drożdży, czy bananów...cytrusy też pojawiają się tylko w tle, goryczka nieznaczna, przesadzona kontra słodowa, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta w stylu Olimpu, ciekawa grafika i kolorystyka, w miarę dobrze opisana. Warka 26.03.2017. Oszukane American Wheat, zbyt słodkie, za mało pszenicy, za mało Ameryki, za mało wszystkiego...browar Olimp tym razem mnie zawiódł, marna 5 z minusem. Jedno ze słabszych piw w tym stylu jakie miałem okazję degustować.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 5 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010