Olimp Hera 2018
Olimp Hera 2018
Olimp Hera 2018
% alk. 4.5
Blg 13.0
IBU 25
brak koduaddbarcode
ulubione: 2

Nowa edycja piwa Hera, warzona w nowej siedzibie Browaru. W składzie więcej kawy, kilka razy więcej ciemnych słodów, więcej laktozy - nowy wyższy ekstrakt.

Pani Olimpu. Z jednej strony słodka i łagodna, z drugiej – skrywająca wiele mrocznych tajemnic zazdrosna partnerka Zeusa. Pierwsze polskie piwo w stylu Coffee Milk Stout, w dodatku uwarzone z udziałem 75 kg świeżo pokruszonych ziaren łagodnie palonej kawy arabskiej sprowadzonej z Paragwaju. Piwo lekkie, wybitnie sesyjne, aczkolwiek nie pozbawione wyraźnych akcentów pochodzących zarówno od kawy, jak i od czekoladowych słodów oraz palonych ziaren jęczmienia i pszenicy. Całości dopełnia słodycz laktozy, zamieniająca Herę w trunek na kształt kawowej pralinki. Smacznego!

Składniki: woda; słody: Pale Ale, Monachijski, Czekoladowy Jasny, Czekoladowy Ciemny, Palony Jęczmień, Palona Pszenica; chmiel: Sybilla; dodatki: laktoza, ziarna delikatnie palonej kawy arabskiej; drożdże: Fermentis S-04.
Piwo pasteryzowane.
Zalecana temperatura serwowania 14°C.
Dodał: SaintBase - 2016-06-06 19:59:42

oceny Oceny

Użytkownicy 7,53 / ilość: 15
Goście 7,33 / ilość: 3
średnia 7,5/10 / ilość: 18

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
matiwi
starstarstarstarstar

2019-08-29 10:57:35
Piwo to posiada ładny, ciemnorubinowy wręcz czarny kolor. Po nalaniu do szkła piana jest znikoma. Ale nie o wygląd tu chodzi. W zapachu jest głównie kawa i odrobina gorzkiej czekolady. Po ogrzaniu rzeczywiście pojawiła się pralnia. W smaku dochodzi słodycz, i palone słody jak i składniki nieslodowane dodające gładkość. Olimp doskonale trafił w punkt między ciężkim aromatem ciemnego piwa a lekkością. W żadnym wypadku piwo nie jest wodniste za to doskonałe pijalne. Podsumowując lekkie, przyjemne i smaczne.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
ekoman69
starstarstarstarstar

2019-06-29 10:53:00
Piwko bardzo ciemne, niemalże czarne, przy nalewaniu lekko oleiste. Piana beżowa, niewysoka, ale nie znikająca do końca. W zapachu lekkie nuty palone i delikatne nuty słodkie, jakby coli. W smaku jest delikatna palność, delikatny kwasek i niewielka goryczka. Słodyczy nie wyczuwam. Obecne nuty gorzkiej czekolady i subtelne akcenty drożdżowe. Wszystko ładnie się uzupełnia. Piwo, mimo iż ciemne, to dość lekkie w odbiorze. Warka 01-12-2019. Kupione w sklepie z kraftami za 8,40 zł.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010