Olimp Epione
Olimp Epione
Olimp Epione
% alk. 5.9
Blg 15.0
IBU 60
brak koduaddbarcode
ulubione: 5
cena: 6,80 zł

Piwo w stylu American India Pale Ale uwarzone przez Browar Olimp z Torunia, w Browarze Kaszubskim z Bytowa. Jest to pierwsze piwo z Olimpu uwarzone w tym browarze.

Epione kojąca ból - grecka bogini światła. Żona boga Asklepiosa mitycznego twórcy medycyny i matka dwóch córek o ponadprzeciętnych zdolnościach lekarskich - Higieji i Panakeji.

Składniki: woda, słody (Pilzneński, Monachijski, Pszeniczny, Karmelowy 150), chmiele (Iunga, Centennial, Mosaic), drożdże Safale US-05, dodatki (skórki pomarańczy, suszone liście czarnej porzeczki)
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 0,5l.
Dodał: piwosz92 - 2016-03-13 18:30:16

oceny Oceny

Użytkownicy 6,58 / ilość: 19
Goście 4,83 / ilość: 6
średnia 6,16/10 / ilość: 25

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Brajan36
starstarstarstarstar

2016-06-23 22:49:47
Cena:7,50
Warka : 10/08/16

Barwa:bursztynowa w ciemniejszym odcieniu, mocno zamglona ;

Piana : 3,5cm, drobne oczka , powoli idzie w dół , ładny lacing ,coś na kształt koronki , jestem pod warażeniem ;

Aromat : z butelki : jedna wiodąca woń karmelu ; ze szkła : tu już jest lepiej bo wyczuwam dojrzałe owoce tropikalne , żywicę oraz dużo karmelu połączonego z słodem , jakiś defekt tu też jest ale jest on trudny do określenia w pierwszej chwili , może delikatne masełko (diacetyl) ;

Smak : słodkawa ,,podłoga'' słodowa , następnie dziwne śmietankowy , potem jakby maślany wszystko kręci się w posmakach diacetylu , jakieś owoce wyczuwam , czyży te liście porzeczkowe , goryczka słodka jak i cały profil smakowy jednak odrobinkę mam wrażenie jej struktury łodygowej ;

Bardzo dziwne piwo chyba moje 2 piwo z tego Browar i jak narazie bez rewelacji ;
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 5, zapach: 7, wygląd: 10 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2016-05-21 21:54:38
Piwo jest kiepskie. Wręcz obrzydliwe, jeżeli nastawiamy się na to, co mówi etykieta. Podobno ma to być IPA, a tak naprawdę dostajemy chamskiego lagera. Nie polecam, bo można na prawdę zepsuć sobie wieczór.
awatar
root-theory
starstarstarstarstar

2016-04-20 19:14:23
Zapachu warzywa, zupka oraz kwiaty, w smaku ciężka gorycz, nuty bimbru mieszające się z kwaśnością oraz nikłymi aromatami AIPA powoduje że piwa nie pije się ze smakiem.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
Bartekn
starstarstarstarstar

2016-03-26 21:20:57
Po, jak dla mnie, obrzydliwie karmelowym Zeusie, raczej nieufnie odnosiłem się do wyrobów Olimpu. Cenię browar za spore portfolio, mitologiczną myśl przewodnią i ciekawe wzornictwo, ale po Epione sięgnąłem z pewną obawą. Niestety znalazła ona swe potwierdzenie, ale o tym za chwilę - wizualnie piwo prezentuje się świetnie, barwa bursztynowa, opalizujęce, piana lekko kremowa, obfita, gęsta, długo utrzymuje się w kilkucentrymetrowej warstwie, świetnie oblepia szkło. W aromacie czuć nuty owoców tropikalnych, zaburzane nieco przez słodkie akcenty słodowe. Trochę też jakby mdłe. No i smak - karmel, karmel, karmel. Kurde, piwo miałoby potencjał na dobre AIPA, bo i ładnie wygląda i goryczka na niezłym poziomie, pijalne, ale niestety przyjemne akcenty chmielowe o profilu owoców tropikalnych są tylko tłem dla karmelu. W dodatku karmel jakby sztuczny czy przypalony. Piwo jest tylko OK, lecz jak ktoś lubi AIPA o profilu wytrawnym, mocno chmielowym - niech sobie daruje.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 6, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010