Olimp Demeter
Olimp Demeter
Olimp Demeter
% alk. 6.0
Blg 15.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 3

Uwarzone w Browarach Regionalnych Wąsosz, przez browar kontraktowy Olimp. Jest to piwo pasteryzowane i prawdopodobnie niefiltrowane, w stylu American India Pale Ale. Piwo to pojawiło się na przełomie roku 2014/15. W mitologii greckiej Demeter była boginią płodności ziemi, urodzaju, ziemi uprawnej, zbóż i rolnictwa. Matka Persefony, siostra Zeusa, Hadesa, Posejdona, Hestii i Hery. Pierwsze(prawie) klasyczne piwo w stylu AIPA w historii browaru Olimp. Urodzaj wyjątkowych składników takich jak skórka cytrynowa, skórka pomarańczowa, trawa cytrynowa oraz chmiele aromatyczne i goryczkowe, sprawiły, że piwo jest doskonale zbalansowane. Demeter powala pięknym cytrusowym aromatem, zaskakuje solidna goryczką oraz niesamowitą pijalnością.

Skład: woda; słody jęczmienne: Pilzneński, Monachijski, Karmelowy 600; słód Pszeniczny; chmiele: Tomahawk, Ahtanum, Simcoe; dodatki: skórka pomarańczowa, skórka cytrynowa, trawa cytrynowa; drożdże: Safale US-05.
Polecana temperatura podawania: 12°C.
Dodał: Browariusz - 2015-04-03 10:28:46

oceny Oceny

Użytkownicy 7,65 / ilość: 26
Goście 9 / ilość: 1
średnia7,7 / ilość: 27

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Cervisia
starstarstar

2015-06-06 00:33:04
Browar Olimp - gwarancja dobrej jakości, przynajmniej z moich doświadczeń.
Demeter miałem okazję spróbować po ostatnim egzaminie na studiach i wtedy jeszcze bardziej rozpromieniła mój dzień. Charakterystyczna dla AIPA woń żywicy, goryczka uderzająca mocą (przynajmniej moich znajomych, dla mnie na poziomie średnim). Polecam jako odskocznię.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Karas
starstarstarstar

2015-02-25 10:51:26
Bardzo dobre piwo. Gorzko-kwaśne, mocno chmielone, a przy tym doskonale pijalne i orzeźwiające.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 10, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
Browariusz
starstarstarstarstar

2015-02-10 22:34:21
Na pewno aromat jest głównym atutem Demeter. Bardzo pijalne - goryczka nie jest taka wysoka jak w typowej AIPie. Bardoz przyjemne piwo. Lżejsze od AIPY ale zdecydowanie głębsze i pełniejsze od APY.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-01-28 11:57:09
Barwa złota, opalizująca.Piana biała o średnio-drobnej struktrurze pęcherzyków.Po nalaniu wysoka na ponad centymetr.Szybko zredukowała się do niskiej, lekko porwanej warstewki i gruboziarnistego pierścienia.Firanki jakie piana pozostawiła na szkle były nierówne, nietrwałe oraz średnio-grube.Na górze szybko pojawiają się grube bąble.Aromat średnio-wyraźny, żywica, owoce tropikalne i odrobina cytrusów połączone w całość.Wszystko się zlewa i jest jednością, brakuje większej intensywności aromatu.W smaku umiarkowana baza słodowa, następnie żywica i las iglasty ze słodkimi, dojrzałymi owocami tropikalnymi.Szybko ujawnia się spora żywiczno-ziołowa goryczka, która nie jest przesadzona i utrzymuje się przez dłuższy czas.Nasycenie średnio-niskie.Przyzwoita, lżejsza interpretacja gatunku.Piwo bardzo pijalne, jak APA a nie AIPA.Szczególną uwagę zwróciłem na świetnie skonstruowany aromat, w którym chmiel Simcoe wybijał się ponad dwa pozostałe.Z pianą mogłoby być lepiej, ale zauważyłem, że piwa z Wąsosza mają na ogół mizerną pianę, może z kilkoma wyjątkami.Szybko wypiłem to piwo, smakowało mi.Nie powiem aby to było coś wybitnego, ale Demeter to solidne piwo bez większych wad.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.